Author Topic: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima  (Read 9526 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« on: 14/October/2015 »
Pošto mi je porukicom rečeno da nemamo temu za 2016 a pošto nas već ima sa predugovrima, smatram da je vrijeme da se otvori.
Ja sam dobila predugovor prošle sedmice i ove sam ga potpisanog poslala nazad u Švicu.
Nadam se da će nas biti više aktivnih na ovom djelu foruma, ja ću, koliko god budem mogla ( pored dvoje djece ) učestvovati i odgovarati na sva pitanja koja budem znala odgovoriti.
Želim nam ugodno čekanje pravih ugovora i odličnu sezonu 2016.  :plovim:

Offline ?arli

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« Reply #1 on: 14/October/2015 »
Evo i mene na drugom mestu :)
Priključujem se ovoj temi. Kao i Jork prošle nedelje sam dobio predugovor.Potpisan i poslat juče.
Čekamo dalji razvoj situacije. Pozdrav  :wave:

Offline IgorSanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #2 on: 15/October/2015 »
Voleo bih konkurisati ali se stalno plasim da moj engleski nije dovoljno dobar. Radim vise od 10 godina u ugostiteljstvu i ludo sam se zagrejao za recne brodove ali me moja nesigurnost sprecava.cuo sam da se u ovoj kompaniji razgovori obavljaju i preko telefona.jel to tacno.? Jel imate neki koristan savet za one koji prvi put apliciraju? Hvala unapred

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #3 on: 15/October/2015 »
Savet? Imati samopouzdanja.

Vidiš, tebe ne sprečava navodno neznanje jezika već nedostatak vere u sebe. :deda:

Offline IgorSanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #4 on: 16/October/2015 »
Mislim da si me definitivno procitao. To je sigurno... Nikako da prelomim...

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #5 on: 16/October/2015 »
I ja bi rekla da ti treba više samopouzdanja.
Pazi ovo :
Na mom brodu je bilo sobarica koje su samo govorile svoj jezik, mađarski većinom.
Jedan konobar je znao njemački kao moj osmogodišnjak, najbolje je prolazio sa bakšišom a moj kolega, koji nema pojma o njemačkom jeziku je dobio brod sa njemcima i još je tamo, snalazi se.
Ako ti ovo nije pokazatelj da ti jezik i nije neka barijera onda nemoj ni pokušavati dalje, ostani u ugostiteljstvu u sigurnoj luci svog govornog područja.

A ako si ipak zainteresiran za rad na nekom od ovih kompanija onda si na pravom mjestu da pokupiš sve informacije koje ti trebaju, da apliciraš i da sljedeće sezone zaploviš  :plovim:
Sretno!

Offline IgorSanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #6 on: 16/October/2015 »
Pa ovo sto si mi rekla dosta mi znaci jer onda ispada da sam se kocio bezveze..a sigurno cu aplicirati za barwaitera ili bartendera..jel imas neki informacije kakve su plate za njih . ovde radim kao manager u jednom lokalu a veruj mi nema vajde ni malo.a super je firma.jel imaju radnici kod njih mogucnost koriscenja nekog interneta..kako to funkcionise. I niko do sada nije pisao jel mi peremo nasu garderobu sami ili se sve to nosi u veseraj...hvala jos jednom

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #7 on: 16/October/2015 »
Njemacki je must za night auditora?

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #8 on: 16/October/2015 »
IgorSanja, i ja sam radila kao manager u jednom hotelu i za klub i kafić od tog hotela sam bila event manager, u drugom sam hotelu bila odgovorna za sve, više od manager-a ali nema vajde na našim prostorima bilo šta raditi da normalno zaradiš ako nećeš u mućke, čak sam i firmu otvorila i jedino što sam dobila su dugovi prema državi, ni marke nisam zaradila jer moj posao su svi radili na crno a ja budala htjela da budem "legalna"...

Da počnem sa odgovorima:
Net za radnike nije bio dostupan na mom brodu iako je bilo neke priče da će biti. Gosti su kupovali net, dnevni, sedmični i za dvije sedmice po nama ne pristupačnim cijenama a i nije ni bilo za prodaju osoblju.
Uniformu ne smiješ prati sam, to u vešeraju peru i peglaju, ti samo pokupiš kad vidiš da ti je uniforma ispeglana, vešeraj je uz crew mess tako da često prolaziš pored njega. Ja sam znala ujutro da dam uniformu na pranje i prije večere je pokupim. Svoj lični veš pereš sam, imaš mašinu i sušilicu na raspolaganju a i prašak za veš.
Plate za konobare su, mislim oko 1000€.

stjohnny: G&P ima brodove sa njemačkim i američkim/australskim gostima tako da nije njemački must osim na njemačkim brodovima (za recepciju) jer tu fakat neće zaposliti nekog ko ne zna jezik koji gosti govore jer si ipak kao nighty od 22-7 sam na recepciji i pored kapetana jedini budan, a svašta se može desiti dok si u smjeni...

Offline IgorSanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #9 on: 16/October/2015 »
Molim te reci mi na koji nacin se cujes sa porodicom.jer izadjes nekad u neki grad pa juris wifi ili opet postoji neka mogucnost sa broda..

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #10 on: 16/October/2015 »
Ideš van i tražiš wifi, neka pristaništa imaju svoj wifi, recimo u Beogradu ne moraš sa broda a imaš wifi.

Offline IgorSanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #11 on: 16/October/2015 »
Ok.hvala..sta znaci taj predugovor sto ste dobili.jel to znaci da ne znate jos kad pocinjete sa radom . i jel se posle toga sigurno dobija posao ili postoji neka mogucnost da se nedobije.. Sta obicno pitaju kada zovu za intervju..

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #12 on: 19/October/2015 »
Predugovor znači da smo dobili ugovor za sljedeću sezonu samo još nije određen datum i brod za nas. Ugovor obavezuje (tako piše u ugovoru ) nas i G&P da počnemo sezonu na nekom od njihovih brodova sa platom koja je navedena u ugovoru. Po mom mišljenju, to je gotova stvar i oni računaju na tebe ( i to piše u ugovoru ).
Moj intervju je bio relativno kratak. Imam dosta radnog iskustva, odrasla sam u njemačkoj, radila u americi i pošto mi je "posao" da se dobro snalazim pričajući na telefon mislim da je u prvoj minuti skontala da sam dobar kandidat za tu poziciju. Pitala me je gdje i šta sam radila i na kojem programu, nakon toga je pričala o firmi. Uz CV sam stavila preporuke bivših poslodavaca, jedana od njih je iz Austrije gdje sam radila na recepciji i jedna sa kruzera, druge dvije preporuke su iz BiH ( manager pozicije ), mislim da je to igralo veliku ulogu.

Ovo je moj primjer a sad kako je to za restoran ili neku drugu poziciju to ne znam.

Moj ti je savjet da ono što pošalješ imaš i ispred sebe na intervju, pripremi sebi spisak svojih kvaliteta, to obično pitaju, zapiši šta bi ti njih pitao i sve što misliš da bi ti pomoglo jer te ne vidi a može ti uveliko pomoći.

Sretno!  :plovim:

Offline lazarus

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #13 on: 19/October/2015 »
Poštovana York, puno pozdrava za vas. Uvek ste spremni za odgovor i savet.

Offline viva007

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #14 on: 23/October/2015 »
Predugovor znači da smo dobili ugovor za sljedeću sezonu samo još nije određen datum i brod za nas. Ugovor obavezuje (tako piše u ugovoru ) nas i G&P da počnemo sezonu na nekom od njihovih brodova sa platom koja je navedena u ugovoru. Po mom mišljenju, to je gotova stvar i oni računaju na tebe ( i to piše u ugovoru ).
Moj intervju je bio relativno kratak. Imam dosta radnog iskustva, odrasla sam u njemačkoj, radila u americi i pošto mi je "posao" da se dobro snalazim pričajući na telefon mislim da je u prvoj minuti skontala da sam dobar kandidat za tu poziciju. Pitala me je gdje i šta sam radila i na kojem programu, nakon toga je pričala o firmi. Uz CV sam stavila preporuke bivših poslodavaca, jedana od njih je iz Austrije gdje sam radila na recepciji i jedna sa kruzera, druge dvije preporuke su iz BiH ( manager pozicije ), mislim da je to igralo veliku ulogu.

Ovo je moj primjer a sad kako je to za restoran ili neku drugu poziciju to ne znam.

Moj ti je savjet da ono što pošalješ imaš i ispred sebe na intervju, pripremi sebi spisak svojih kvaliteta, to obično pitaju, zapiši šta bi ti njih pitao i sve što misliš da bi ti pomoglo jer te ne vidi a može ti uveliko pomoći.

Sretno!  :plovim:
Evo, i ja sam imao slicno iskustvo. Dobio sam preli.ugovor ,pise mi Rest.Bar or Ass.Rest.Bar Manager.Isto tako mi je receno da negdje krajem jenuary idem na njihov Campus ,gdje cu se upoznati sa Company Standards itd,itd...Zanima me,ima li vas jos koji idu na taj tkz.Campus..Pozdrav iz Opatije