Author Topic: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima  (Read 9586 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline viva007

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #15 on: 23/October/2015 »
Bok svima koji idu na G&P.

Zanima me ima li vas jos osim mene,kojima je receno da krajem Januara idu na njihov Campus....???


Scenic Academy, G&P Kick Off Meeting, Medical First Aid Course and Safety Expert Course will take place in February 2016 .

To mi je pisalo u jednom od mailova,.Inace idem za Rest/Bar Manager ili Ass.istog navedenog...Ukoliko vas ima javite se na mail vivanda .a@outlook.com.I samo da kazem,posto imam dosta frendova po svim tim river cruiserima,mislim da je G&P jedna od boljih....Nista ljudi,nadam se da se cujemo i da ce barem netko odavdje samnon na taj Scenic Academy......Poz iz vjetrovite Opatije

Offline viva007

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #16 on: 23/October/2015 »
Bok svima koji idu na G&P.

Zanima me ima li vas jos osim mene,kojima je receno da krajem Januara idu na njihov Campus....???


Scenic Academy, G&P Kick Off Meeting, Medical First Aid Course and Safety Expert Course will take place in February 2016 .

To mi je pisalo u jednom od mailova,.Inace idem za Rest/Bar Manager ili Ass.istog navedenog...
Ukoliko vas ima javite se na mail vivanda .a@outlook.com.
I samo da kazem,posto imam dosta frendova po svim tim river cruiserima,mislim da je G&P jedna od boljih....
Nista ljudi,nadam se da se cujemo i da ce barem netko odavdje samnon na taj Scenic Academy......
Poz iz vjetrovite Opatije

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovrima
« Reply #17 on: 23/October/2015 »
Svaki dan ista priča drugi učesnici ..

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline IgorSanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« Reply #18 on: 27/October/2015 »
Sinoc sam poslao aplikaciju za posao i jutros su mi odgovorili da trenutno nisu zainteresovani za mene jer imaju dosta kanditata sa vecim iskustvom koji su radili vec na brodovima. Rekli su i to da i dallje pratim ponudu poslova kod njih pa se na kraju mozda i vidimo za sledecu sezonu. Totalno sam se ubedacio ali ne zelim da odustanem.Samo sam mnogo nade polagao a ustvari nisam dovoljno dobar. Da li je mozda neko imao ovakvo iskustvo pa su ga opet primili na kraju ili??  :smack:

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« Reply #19 on: 27/October/2015 »
Ako ne znas nemacki, pisi propalo. Sa nemackim je dovoljno i minimalno iskustvo da bi te zaposlili, narocito ako ides za konobara koji su uvek potrebni.

Offline mariovrbas

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« Reply #20 on: 28/October/2015 »
Cao drstvo, da se i ja ubacim vezano za pisanja oko znanja nemackog i posla... Kod mene na brodu od 10 konobara cetvoro ga nije pricalo uopste, dvoje-troje su ga npr. natucali, pa su radili... Nisu mi ponekad jasni kriterijumi u ovoj firmi, al ajde, njihovo je pravo da biraju i rasporedjuju kako im je cef... Vecina radnika dolazi iz Madjarske, sa veoma tankim znanjem nemackog jezika, a bome i engleskog, plus ne treba zaboraviti da im viza nije potrebna, kao ni vecini, nazalost to vazi samo za nas i azijate.. Ostali radnici dolaze iz Bug, Rum, Slovacka, ali cini mi se i sve vise nasih.... Ja sam se pre par dana vratio uspesno zavrsivsi sezonu u hauskipingu, brod Mozart.. Generalno, bilo je tesko ali se debelo isplatilo, jer mi je odobren svajcarski decji dodatak u visini od 300 franaka mesecno po detetu, imam ih dvoje, znaci 600 franaka plus plata oko 1000 e plus baksis koji je bio u rangu od 500-700 eura mesecno, naravno mislim i na box i na dzep zajedno, napominjem da mi je ovo prva sezona, dkle novajlija, a lako se racuna cifra do koje sam stizao, mislim da je poprilicno ozbiljna... Gosti su bili najcesce sa nem. govornog podrucja, ali i Izrelci, Ameri i Kinezi... Dobro iskustvo, upoznas neke nove ljude, prodjes kroz lepe ali i turbulentne trenutke, u jednom momentu sijas, sutradan ti dodje da se skines i odes i nikad se ne vratis i tako.... Ali kad se setis novca i stanja u domovini, ipak se nekako odlucis za ostanak  :plovim:  Bicu objektivan i reci da sam mozda imao srece da nabasam na svabe kao HM i sefa departmenta, plus brod je star, pa je mozda za nijansu lakse nego na novim, sto se HK tice, a zeleo bih da napomenem da su nas sa prostora bivse juge nekako najvise cenili kao radnike i osobe, bez lazne skromnosti i potcenjivanja ostalih, ali HM i  ostali sefovi su bili odusevljeni nama i  zaista je prava steta da nasim ljudima treba viza, kao i da je stanje u nasim drzavama takvo kakvo jeste, jer kad odes i vidis ponasanje, rad, nacin razmisljanja i sve ostalo kod nasih ljudi u poredjenju sa ostalima, pa zaista smo klasa za sve njih, mozda ce neko reci da sam subjektivan, ali ja sam to tako video, a bogami kad ti Nemci to otvoreno kazu, verujem da i jeste zaista tako... Veliki pozzzz i srecno svima

Offline IgorSanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« Reply #21 on: 29/October/2015 »
Cao i Tebi i srecno za sledecu sezonu jer verujem da ces opet.Verujem da je sve tako kao sto si napisao i nadam se da cu ipak i ja nekako upasti jer sam jako zagrejan za rad.Kad cujem kakvi sve rade malo mi je tesko sto su me odbili.Pratim sve svakog dana i iscekujem neki mail da cu ipak imati sanse za pocetak.

Offline mariovrbas

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« Reply #22 on: 29/October/2015 »
Tako su i mog drugara odbijali, ali bio je uporan pa posalje svaka mesec dana opet aplikaciju, pa kada sam ja upao zamolio sam hotel menadzera da pokusa nesto, on poslao u direkciju njegovo ime i brzo su ga kontaktirali da li je zainteresovan da menja ljude dok su na godisnjima, on pristane i kako je dosao u julu tako je i ostao do pre koji dan, zavrsio je sezonu, tako da ne odustaj, ni on nije znao nemacki, a vizu su mu odradili u roku par dana... Moj savet sima je da usavrsavaju nemacki jer je to ,, najlaksi ,, i siguran put, ako dobro baratas sa njim, upadas bez po muke... Toliko zasad, ko ima sta nek pita slobodno, i meni su drugi pomagali, red je da i ja kazem i pomognem koliko mogu pozzzzz....

Offline IgorSanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« Reply #23 on: 29/October/2015 »
Nadam se da cu i ja uspeti i bicu uporan.Imam jednu drugaricu koja radi kao bartender na nekom od brodova u toj firmi i dala mi je mail od njenog metre'd da kontaktiram njega da on pokusa nesto da uradi.Tako da stalno cekam neki mail ili bilo sta novo da se desi...Svidja mi se sto ima i taj dodatak za decu i nadam se da nije neka velika procedura da se dobije kada te zaposle........

Offline lazarus

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« Reply #24 on: 29/October/2015 »
Poštovani Mario, ako može informacija kako ste koristili odmor? Posle koliko meseci imate pravo na odmor?

Offline mariovrbas

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« Reply #25 on: 30/October/2015 »
Odmor smo koristili kolektivno, makon dva meseca... Sezona je relativno kratko trajala, od prvog maja do dvadeset prvog oktobra, godisnji odmor je bio u trajanju od 9 dana.. Ali smo imali i neplanski  Unterbruch ili ti prekid, tri nedelje bez gostiju u augustu, neki su otisli na druge brodove, a neki, medju njima i ja, na neplaceno kuci.... naravno, bila je stvar izbora svakog zaposlenog ponaosob....pozzz

Offline lazarus

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« Reply #26 on: 30/October/2015 »
Hvala puno na odgovoru. Pozdrav i uživajte u zasluženom odmoru.

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« Reply #27 on: 31/October/2015 »
Što se godišnjeg odmora tiče, mariovrbas je bio na brodu koji je malo drugačije radio i kako je i sam napisao bio bez gosti par sedmica. Inače imaš 14 dana plaćenog godišnjeg odmora ako počneš sezonu iz početka. Datum godišnjeg se odredi od datuma kad dođe zamjena za određene departmente, onda ide jedno po jedno na 14 dana, pa kako koga zapane. Ja sam otišla na brod krajem aprila a trebala sam na godišnji polovinom juna, 12 dana...

Offline mariovrbas

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« Reply #28 on: 31/October/2015 »
Pozz jos jednom, tacno, ali Unterbruch nije bio planiran, usledio je nakon nasih odmora i usledio je jer su Ruski gosti otkazali tronedeljni boravak desetak dana pre nego sto su trebali doci... Inace u ugovoru stoji da imas pravo na 2.08 dana G.O. po mesecu ili tako nekako... Planirano je bilo da mi plovimo od prvog maja do sred oktobra, te su na osnovu toga nama dali 9 dana G.O. naglasavam da je ovo samo moja pretpostavka, nije bilo ni objasnjenja, nit nas je ko sta pitao, samo su rekli idete na kolektivni od do i to je bilo sve, barem u mom slucaju... Ali prosta matematika kaze tako, ako ce ti brod ploviti npr 7meseci, imaces dve nedelje odmora i to je to, mada u ovoj industriji niko nije siguran  do kojeg datuma ce se sa sigurnoscu ploviti, stvari se promene u danu za 360 stepeni... Pozzz

Offline HMFED

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Sezona 2016, ve? nas ima sa predugovorima
« Reply #29 on: 14/November/2015 »
Poštovani Viva,

Provjeri outlook.com. Ja sam takodjer iz RI.
Lp.