Author Topic: Kako najbrze do posla na brodu?  (Read 6923 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nemanja032

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Kako najbrze do posla na brodu?
« on: 18/October/2015 »
Evo ovako, ovo mi je prvi post na forumu pa se izvinjavam zbog gresaka ako ih budem pravio.
Nemam iskustva u radu na brodovima i imam veliku zelju a i potrebu da odem, radim i zaradim.
Zanima me koji je najbrzi nacin otici na brod, tj dobiti posao? Vrsta posla mi nije bitna, najvaznije mi je samo da pocnem da radim sto pre.
Inace iz srbije sam, imam malo nekog iskustva u radu u motelu.
Kontaktirao sam vec preko maila sa agencijom Kouzon, ali mi jos uvek nisu nista konkretno rekli, nisam cak ni preliminarni intervju odradio.
Ako neko ima neki predlog, nacin kako i sta bio bih zahvalan na odgovoru. Hvala unapred i pozdrav.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Kako najbrze do posla na brodu?
« Reply #1 on: 18/October/2015 »
Najbrzi nacin je da prihvatis poslove koje malo tko drugi hoce i za koje je stalna potraznja, a to su najnize pozicije poput hotel stewarda, utility, assistant buffet stewardi... A sad citaj forum da dugo zivis i dobro ti bude na zemlji  :pop1:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Kako najbrze do posla na brodu?
« Reply #2 on: 18/October/2015 »
Sem toga da posaljes CV,dobro iscitas forum koji ce ti pruziti sve potrebne informacije i nadjes novac koji ti je potreban za odlazak,vezbas malo jezik ukoliko ga ne govoris dobro nista drugo ne mozes da uradis :)
Sem Kouzona posalji mail svim agencijama i pozovi ih telefonom.

Takodje moras da se usresredis na to i sta bih radio.Ukoliko nemas nekog specijalnog iskustva tj nisi specijalizovan za npr cuvanje dece ili tako nesto najlakse ti je da odes kao konobar i najbrze.
Posalji mail u xxxxxxxxxx ili ih jos bolje pozovi.Za Carnival ces najmanje cekati ukoliko hoces da odes sto pre to ti je najbolje.

Srecno!
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline BorG

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Kako najbrze do posla na brodu?
« Reply #3 on: 18/October/2015 »
U istom smo čamcu...oveko metaforički govoreno... i ja isto pokusavam. Ja sam kontaktiro Kouzon u BL, Jovana rece da ce me zvat kad bude prezentacija. I jos sam kontaktiro Safe Cruise iz Bg, rekli su da ce me kontaktirat da dogovorimo Skype razgovor, al malo nam je otezano, jer ja radim do 4 svaki dan, kad i oni rade...pa sad cekam da mi se jave sa nekim odgovarajucim terminom...
Ja imam iskustva u prodaji, pa kontam da bi mogo nest tako dobit...ma da ne bi bjezao ni od housekeepinga...

Sretno!

Offline adrijanaA92

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Kako najbrze do posla na brodu?
« Reply #4 on: 01/November/2015 »
Evo ovako, ovo mi je prvi post na forumu pa se izvinjavam zbog gresaka ako ih budem pravio.
Nemam iskustva u radu na brodovima i imam veliku zelju a i potrebu da odem, radim i zaradim.
Zanima me koji je najbrzi nacin otici na brod, tj dobiti posao? Vrsta posla mi nije bitna, najvaznije mi je samo da pocnem da radim sto pre.
Inace iz srbije sam, imam malo nekog iskustva u radu u motelu.
Kontaktirao sam vec preko maila sa agencijom Kouzon, ali mi jos uvek nisu nista konkretno rekli, nisam cak ni preliminarni intervju odradio.
Ako neko ima neki predlog, nacin kako i sta bio bih zahvalan na odgovoru. Hvala unapred i pozdrav.



I mene zanima isto to.
Samo je problem što neznam uopće odakle krenuti u potragu.
Nemam nikakvog iskustva u traženju posla na brodu, kruzeru a želja za radom na brodu mi se javila nakon odrađene sezone ovog ljeta.
Ja sam iz Hrvatske, kontinentalnog dijela. I nemam pojma gdje početi niti mi itko želi pružiti bilo kakvu informaciju. Zavod za zapošljavanje za to služi jel, ali ništa od toga...

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Kako najbrze do posla na brodu?
« Reply #5 on: 01/November/2015 »


I mene zanima isto to.
Samo je problem što neznam uopće odakle krenuti u potragu.
Nemam nikakvog iskustva u traženju posla na brodu, kruzeru a želja za radom na brodu mi se javila nakon odrađene sezone ovog ljeta.
Ja sam iz Hrvatske, kontinentalnog dijela. I nemam pojma gdje početi niti mi itko želi pružiti bilo kakvu informaciju. Zavod za zapošljavanje za to služi jel, ali ništa od toga...

Pa pocinjes od ovoga foruma. Listas,listas i listas, nadjes posao koji mislis da bi mogao raditi na brodu, onda sastavis dobar CV i posaljes ga u EP i u druge agencije, ukljucujuci i online prijavu.

Hrvatski zavod za zaposljavanje nije agencija koja pomaze pri zaposljavanju ljudi na brodovima, neznam zbaog cega si njih upleo u ovu pricu,haha

Sve imas na ovom forumu, samo trebas nac, imas opciju search i udaraj :)


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline nemanja032

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Kako najbrze do posla na brodu?
« Reply #6 on: 29/December/2015 »
Imao sam skayp razgovor predlozeno mi je da naucim sve sto je potrebno za wine seward a ako ne uspem da naucim kako treba da probamo za barytility. Ako neko zna gde mogu naci literaturu da naucim sve sto je potrebno za te pozicije. Imam nekih desetak dana vremena do sledeceg razgovora. Hvala unapred.