Author Topic: Sta nije uredu sam mojim cv-em i cover letter-om  (Read 2426 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Namrtvo

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Pozdrav svima, aplicirao sam na dosta pozicija u dosta kompanija za IT poslove.
Nidje jos nema odgovora koliko da cekam jer sam na neke poslao cak u avgust mjesec.
Koliko se inace ceka. Poceo sam da mislim da je to ono najbezbolnije odbijanje kandidata tj ne dobijanje nikakvog odgovora.
Sad se ja pitam sta nije uredu sa mojim CV-em ili mozda cover letter-om jer nisam ni do razgovora stigao.
U MSC sam posao u njihov trening centar i trazili su mi neki test znanja da odradim iz IT-a i polozio sam ga sa 97.4% da bi mi posle toga rekli "a znas kako mi primamo uglavnom Italijane na tu poziciju" Po CV-u mozete vidjeti da sam vise nego kvalifikovan da radim takav posao i sto moram da dodam nista nisam slagao (mozda sam malo losiji sa pisanjem italijanskog jer odavno nisam imao priliku da pisem)
Sve kritike na racun CV-a su dobrodosle. Mozda na sliku da se obrijem i nasmijem?
Najvise me interesuje misljenje sefa ipak je to sef :D
but why\'s the rum gone?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sta nije uredu sam mojim cv-em i cover letter-om
« Reply #1 on: 19/October/2015 »
Pogledao sam ti CV. (koji ću morati pobrisati uskoro)
Sad, nisam expert, ali ...

1. Čemu 3x isto u najeksponiranijem dijelu CV-a?
Osim toga, tu valjda ide ono najsvežije, zadnji posao, ne nešto iz 2003-e.



2. Drugo što upada u oči je da CV nije dobro formatiran. Sve nešto ukeso. Dakle, onaj tko gleda CV vidi da ti dobro ide copy-paste, a ne ide ti formatiranje.

3. Zaglavlje mi se sviđa, ali ja ne bih tu niti igdje stavljao sliku.
Biranje kandidata po ljepoti je zabranjeno kompanijama koje se deklariraju kao "equal opportunity employer".
Čini mi se da ne treba stavljati niti datum rođenja, i vidim, to si poštovao.

4. CV šalješ nekome samo kada zatraži. Jesi li slao svoj bez da te itko pitao? Mislim da jesi.

PS
 Privatni podaci su svetinja, i ne smiješ ovako javno to distribuirati da svi vide.
Ima nas svakakvih koji ovo čitamo. Među nama, statistički, ima i raznih manipulatora, varalica, spamera ... pa možda i trgovaca organima.

Eto toliko na prvu.
Ako ciljaš na posao koji bi ti donosio +1.000€, isplati li se potražiti nekoga tko se sastavljanjem CV-a bavi profesionalno?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Namrtvo

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re:
« Reply #2 on: 19/October/2015 »
Ok mozes obrisati attachmente
Nisam nikad slao a da nije bilo konkursa. Kontaktirao sam neke agencije ali to su prevaranti veliki sve ili ne ukrcavaju IT
Sto se tice formata CV-a radio sam ga na europass.
A ovo tri puta isto jbg ima smisla samo kad bi znali koliko sam tada imao godina tj. stekli bi utisak da sam bas radan i zanieresovan za IT od malih nogu.
Hvala sefe ispravit cu sve sto si rekao :)

Sent from my SM-N7502 using Tapatalk

but why\'s the rum gone?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sta nije uredu sam mojim cv-em i cover letter-om
« Reply #3 on: 19/October/2015 »
CV i cover letter izbrisani  :)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)