Author Topic: Deex, Bar Stewardess, Princess  (Read 2191 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Deex, Bar Stewardess, Princess
« on: 22/October/2015 »
Korisničko ime: Deex
Država: Srbija
Spol: Ženski
Kompanija: Princess
Pozicija: Bar stewardess


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Baš prvi put sam čula od školske drugarice u srednjoj školi kojoj je tada drugarica radila na brodu i sećam se da je bila Aljaska trenutna destinacija gde su bili.
Kasnije mi je brat otišao na sopstvenu inicijativu iako su ga svi obeshrabrivali.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Sama situacija i pozicija mladih u državi.
Sedeli smo jedno veče na klupi u parku i jedna dobra prijateljica i sestra su me ''napale'' da bi ja to mogla bez problema, ako je to moj brat mogao nema razloga da ja ne bi uspela.

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavila sam se preko više agencija ali je Kouzon bila jedina koja je bila dosledna i ažurna u odgovorima pa i u pripremi kandidata.
Ulivali su mi poverenje sve do samog odlaska.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Kompanija je bila Princess jer u tom momentu Kouzon je spremao samo za Princess i Royal, ali ubrzo zatim Royal je udario zabranu pa je Princess ostao kao jedina opcija.
Poziciju sam uspela da odaberem uz pomoć jednog poznanika koji je već dugi niz godina barteneder za Carnival i uz pomoć brata koji me odlično uverio da izbegnem restoran.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Ceo intervju je trajao bukvalno čitav dan a ja sam bila predzadnja!
Ukupno sam imala prilike da porazgovaram sa regruterom 5 minuta, a nedugo zatim sam saznala da sam prošla, što su mi dva dana kasnije potvrdili i telefonom iz Kouzona.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
1115 eura ne računajući troškove odlaska na aerodrom.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Ne mogu da kažem da je bio put u nepoznato i to isključivo zahvaljujući mojoj radoznalosti i neprestanim pitanjima upućenim svakom koga sam znala i koga nisam znala.
Otišla sam brdo donjeg veša, zalihom kozmetike (šamponi, gelovi za tuširanje, tamponi) i osnovnih lekova.
Naravno osnovu za uniformu (bela košulja, crna suknja, crne cipele itd).

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Za pravo čuđenje osećala sam se dosta komforno, uspela sam u toku dva dana da upamtim gde je smoking area, gde je crew bar, gde je crew mess i gde mi je kabina, od kako sam došla svako veče smo se družili pa nisam imakla osećaj da sam došla negde gde bih se osećala izgubljeno.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Nadam se da se ovo odnosi na onaj famozni meet&greet.
Mogu da se pohvalim da je supervizor proveo svega 20 min i ostalo svalio na mog kolegu, inače iz Srbije koji je pristigao isto kao i ja, jer mu je to bio treći ugovor.
Ostalo čega se sećam jeste da smo dobili telefonske kartice od $10 i imali turu kroz brod gde sam dobro upamtila da se zavesa za tuš kabinu može zameniti u accommodation office, pa ipak kad sam otišla tamo posle 4 meseca nisu dali već mi rekli da operem zavesu u veš mašini.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, neposredno kolega iy Novog Sada na trećem ugovoru i prvi bartender sa Filipina, pa i devojka iz Ukrajine koja je otišla kući posle 3 dana.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Veoma lako, jeste da sam koristila svaku priliku da istrčim napolje da jedem ali što se tiče ograničenosti slobode(!) to mi nije nikako smetalo, ionako se radilo ceo dan pa se to ni ne primeti.
Bilo je situacija kad smo bili na wet docku da smo ostajali na brodu umesto da smo izašli u grad, jer je na brodu bilo odlično zezanje.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Pa i nisam. Nekako je to jedino izostalo.
Promene u sistemu poslovanja Princessa, pa preuzimanje bar departmenta od strane Holland America pa oduzimanje računa za potpisivanje gostima i na kraju gubljenje additional tips-a.
I sve to se dogodilo u 6 meseci od kako sam se ja pojavila.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji i kako stvari stoje to sve zavisi od menadžmenta u kom se nađeš.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Mnogo mi se svideo, nekako sam se pronašla u svemu tome.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Kao i svi drugi ljudi na ovom svetu, kod nas kući tako i na brodu.
Bilo je ciničnih, gladnih para, pokvarenih, ali i poštenih, iskrenih i od reči.
Nekako moram da izdvojim Indijsku mafiju koja me je zahvatila posle 2 i po meseca i sa kojom sam imala mnogo problema, ali do kraja se sve to iznivelisalo i kako oni kažu karma je napravila taj čuveni balans.
Nikom ne gori do zore.
S druge strane imala sam super momente sa ekipom s Filipina, dobru saradnju i veliku pomoć, posebno od ženske strane.

  • Kako biste opisali putnike?
Kao posebnu felu ljudi koja misli da je sve besplatno, pa ako nije onda idu tamo gde jeste.
Istina, velika razlika u mentalitetu i nikad ne bih mogla da zamislim naše ljude da sede i da im neko priđe i pita ih kakav vam je bio dan.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
S obzirom da smo bili 4 meseca na Aljasci, imala sam i previše vremena da posetim te tri, četri destinacije, tj. portove.
Kasnije sam uspela da se izborim da izađem dva puta u Meksiku i dva puta na Havajima.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Crew bar, smoking area :yahoo: to je bilo mesto gde ideš da pušiš posle posla i gde dođeš kad se skockaš  :uzdravlje: imali smo još i Whittier kao mesto okretanja broda pa smo tu stizali u ponoć i istrčavali napolje u ''disko''.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Upoznavanje novih ljudi, promena iz monotonije u neku konstantnu dinamiku,putovanje i novac naravno, koliko toliki ali ipak nikad nisi bez para.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Osećaj neshvaćenosti i nepravde, nekad i previše, pa sve ne znaš kako da se postaviš.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Bih naravno, jer je to jedistvena prilika da se upozna ljudska priroda na najbolji i najgori način i da se obiđe ova naša planeta.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Samo hrabro i samouvereno i bez odustajanja i kad je najteže!

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Ne verujte preterano nikom i ostanite dosledni sebi jer na kraju se računa samo ono što ste sami postigli, to vam nikakav novac ne može nadoknaditi.
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Deex, Bar Stewardess, Princess
« Reply #1 on: 22/October/2015 »
It is overdue, isn't it...

that we acknowledge your many accomplishments...

your steady faith...

and above all...

your unflinching loyalty.

Well done, Deex.

This is a day of days.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Re: Deex, Bar Stewardess, Princess
« Reply #2 on: 22/October/2015 »
It is overdue, isn't it...

that we acknowledge your many accomplishments...

your steady faith...

and above all...

your unflinching loyalty.

Well done, Deex.

This is a day of days.

No, thank you for all help that you gave me and all of us.  :deda:
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.