Author Topic: Scenic Academy, G&P Kick Off Meeting, Medical First Aid Course and Safety Expert  (Read 2104 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline viva007

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Poz....

Ima li jos netko , za ovaj Scenic Academy 2016...????

Neka se javi u mailbox ili ostavi msg,pa da se upoznamo...

Dobar odabir kompanije anyhow

Offline viva007

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Poz....

Ima li jos netko , za ovaj Scenic Academy 2016...????

Neka se javi u mailbox ili ostavi msg,pa da se upoznamo...

Dobar odabir kompanije anyhow

Vidim na ovom forumu,svasta se pise ,i dobro i lose....Samo jednu stvar moram da napomenem,premda imam i iskustva i dosta poznanstva u ovoj kategoriji..Ja sam prosao za posao i u Wikingu i Grand Cirlcle ,i cekao sam odgovor s G&P-a..
Razlog ,nigdje nije bajno,i ovo je vrlo tezak kruh ,ali ponavljam imam ljudi na kompanijama koje sam naveo i u usporedbi s ovom to je katastrofa.Jos jedino moze konkurirat Sea Chafs.Oni su u ovom negdje ranku...Klanovi postoje na svim brodovima,ja osobno ne bih vise nogom krocio na Ocean cruiser...Ja sam nekad zaradjivao vise kao konobar na cruiseru nego zadnjih godina kao Maitre'd ..Strasno...A da ne govorim o Usph,Noro i svim tim sranjima...Stoka od gostiju koji placaju cruise po 300-400 $ i to na kredu naravno..Nikad nisu ni jeli u a la carte restoranu...Ovdje su gosti koji placaju 2.000 eura po cruise.Znaci da znaju da se ponasaju i ti su gosti najmanje zahtjevni...Leadership je najvazniji dio ,znaci no flags onboard,svi smo tim,i ja cu dat sve od sebe da to tako i bude..Barem u mom dept....Sto ljudi,sto cudi,posao je tezak,to stoji,ali ako imas dobar team,i ok ljude oko sebe ,sve je lakse...I ja se nadam da ce na mom brodu bit netko iz nase Yuge....Barem da imam s kim vani kavu ili pivu popit...Ja idem sigurno na Scenic,Znaci,gosti Australci i Ameri....Ako vas ima jos koji idete na tu akademiju javit mi,pa da se upoznamo,cujemo.......Pozdrav svima i glavu gore...Ne slusajte sve i svakoga.vjerujte tek kad vidite i sami......Smile

Offline York

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
viva007, upravu si, ne treba slušati nikog nego se sam uvjeriti a i kad se sam uvjeriš ne znači da je do kompanije nego od broda do broda, odnosno šefova, organizacije itd, kako si sam i napisao. Ja sam imala jako ružno iskustvo na svom brodu ali se ipak vraćam jer je kompanija odlična, ljubaznije osobe od Madlen Mieth nisam upoznala a tako kažu i ostali za svoje HR...
Ja se radujem sljedećoj sezoni jer sam sad sa puno više iskustva što se međuljudskih odnosa tiče, iako sam mislila da sam sa svoje 32 godine svašta vidjela i prošla i da me ništa ne može toliko iznenaditi ali jeste. Valjda su dobar i budala jedna te ista osoba ali te vrijeme nauči da se malo opametiš...

Što se posla konobara tiče, radila sam kao ass. Waiter za Royal C. i mogu reći da na mom brodu nije konobarima bilo ni slično kao meni na kruzeru... Nema USPH, nema 12-14 sati posla, nema odlaska u krevet u 2 a ustajanja u 5 pa Jovo na ovo ( do 23h, max je restoran bio prazan i postavljen za doručak), radi se, vuče se, trči se al sa manje hektike, ne moraš se tući za pičer, krasti čaše za vino da bi gostima poslužio crno vino u čaši za isto ( ja sam po tom pitanju jako zahtjevna, možda gora od nekih gosti, profesionalna deformacija valjda), imaš dovoljno kruha za sve i ne moraš trčati pola kilometra, uz stepenice pa nazad da bi nabavio nešto što ti je kolega pored tebe ukrao da posluži svoje goste... Maitre'd na mom brodu je bila jako organizovana žena, sposobna i voljna za rad, ništa joj nije bilo teško pa je radila i što nije morala al da olakša rad. Ovo je moje viđenje rada u restoranu na riječnom brodu, ne mora značiti da je tako 100%, ipak, ja sam sa recepcije posmatrala, nisam trčala sa njima...

Želim ti ugodnu sezonu a možda se i negdje sretnemo, iskreno se nadam da će biti neko i na mom brodu iz Juge.  :plovim: