Author Topic: Preliminarni intervju za par dana,nervoza.  (Read 3373 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Preliminarni intervju za par dana,nervoza.
« on: 23/October/2015 »
Prijavio sam se za assistant waitera (btw. da bacim jedan shoutout Saletu koji mi je preko pp-a dosta toga objasnio  :uzdravlje: ) ,poslao sve dokumente,i sad su mi javili da imam preliminarni intervju za par dana.Uhvatila me neka nervoza,ne znam sta da ocekujem,citam,guglam,trazim po netu ova vina,salate,napisao sam vec pola sveske (iako smo iz kouzona dobili skripte)...ko ce to sve naucit  :pad: . Glupo mi je da pitam da li je vec neko imao preliminarni intervju,sigurno da jeste,pa cu da pitam da li moze neko da mi kaze sta da ocekujem,da se barem malo opustim. Ovako trenutno izgledam ->  :hehe: (samo bez ovih kikica  ;D ) .

Offline BorG

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Preliminarni intervju za par dana,nervoza.
« Reply #1 on: 24/October/2015 »
Jel to ides 27-og u BL? I mene su zvali, al nemam pojma koja ću pozicija...vidjet ću sa njima u utorak...
Odakle ideš?

Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Preliminarni intervju za par dana,nervoza.
« Reply #2 on: 24/October/2015 »
Jel to ides 27-og u BL? I mene su zvali, al nemam pojma koja ću pozicija...vidjet ću sa njima u utorak...
Odakle ideš?

Ja sam bio vec u BL,prvo imas neko predavanje da se upoznas sa radom na brodu,kakve pozicije imaju i to,i onda nakon toga imas 1 na 1 razgovor,da vide kakav ti je engleski i na koju se poziciju prijavljujes.Ako nisi kvalifikovan za tu poziciju,onda ti oni preporuce (ja sam se prijavio za it techa,ali dzaba ti iskustvo i godine rada sa hardwareom kad nemas certifikate),tako da nemas brige.

Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Preliminarni intervju za par dana,nervoza.
« Reply #3 on: 27/October/2015 »
Evo da napisem par rijeci o ovom preliminarnom intervjuu,uobicajna procedura,predstavio se,gdje sam radio,sta sam radio,to je bilo lako,a onda su pocela pitanja da kazem sastojke tossed salate,pa da kazem sta je _______ pasta (ime sam zaboravio,dugo italijansko ko ce zapamtit  :smack: ) ,pa da nabrojim neka internacionalna jela,da objasnim sta znaci kad je neko gluten intolerant ili lactose intolerant,pa da navedem neku neugodnu situaciju koja mi se desila u restoranu i kako sam je "handle"o.Na pola tih pitanja nisam imao odgovor jer 1. nisam nikada radio u restoranu, 2. ovo sto ima u skriptama,nije bilo u tim pitanjima :D . Nakon toga gdja mi je preporucila da se prijavim na neku manju poziciju tipa room service attendant ili buffet steward jer je assistant waiter neko ko bi morao zamijeniti waitera u bilo koje vrijeme,a ja za to nisam kvalifikovan.Naravno da sam se slozio,a i meni je laknulo,jer ne zelim da radim nesto za sto nisam kvalifikovan pa da me onda konobari i supervizori gledaju ovako  :hmm:

Eto toliko,ne bi da obeshrabim ikoga,ja sam inace baksuz co'ek,ovo je vise bio bad luck sa moje strane jer sam ucio vina,salate,konjake,ribe,a zadesila me pitanja na koja nisam imao pojma  :facepalm: . Pisem ovdje opet nakon drugog intervjua za manju poziciju,valjda to polozim haha...

Offline BorG

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Preliminarni intervju za par dana,nervoza.
« Reply #4 on: 29/October/2015 »
et ja sam bio na prezentaciji i razgovoru. Sve u svemu, Jelena me oduševila..korigirat ću CV za asist waiter, prikupit preopruke... Bila je zadovoljna sa mojim eng, iako sam ja trazio utility ili housekeeping, rekla je ne...zbog moje pozitivnosti i osmjeha, moram imat kontakt sa putnicima.
Dogovoren mi je preliminarni intervju sa nekim gospodinom iz Skoplja, za sljedecu sedmicu, prek skype. Posto nisam imao ideju koju poziciju bi mogao, ona mi je to predlozila, s tim da smo se slozili da bi svakako isao na njihov trening za tu poziciju i učenje skripte.
Rekla mi je da sada na ovom preliminarnom ce me u glavnom pitati opste stvari, da i on utvrdi koja pozicija bi bila ok za mene.
U sustini, sto me obradovalo, kaze, ukoliko sam odlucio ici,poziciju cemo naci...samo je pitanje koliko cemo cekati, jer se moram pripremiti.
Ja sam zahtjevao NCL,jer mi je zelja putovati uz US obalu...pa cu se tako i pripremati za njih...
Sljedece sedmice, nakon preliminarnog, pisem sta se desilo i sta dalje...

Pozdrav

Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Preliminarni intervju za par dana,nervoza.
« Reply #5 on: 29/October/2015 »
Svaka cast,sretno ti i da se brzo ukrcas :uzdravlje:

Offline sirenaaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Preliminarni intervju za par dana,nervoza.
« Reply #6 on: 29/October/2015 »
ah TA nervoza... samo opusteno. sretno!
Ko nije plovio, ko nije brodio, ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio,i kao da je upola živeo.