Author Topic: Consent? River book? Beneficiary? Trebam pomoc!  (Read 3197 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline srdjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Pomoc ljudi, poslao ja dokumente koje su trazili kad stize mejl da mi fali jos jedna strana medicala a dobio 2 i obe poslao?...cekam odgovor od njih, kontam da su zaboravili poslati al eto da pitam, koliko ih treba ispuniti?

River book mi traze, u papirima pise "If applicable", nisu naglasili da treba pa nisam radio, al nema veze, odradicu samo me interesuje jel mogu otici u bilo koju luku (recimo u Brcko posto mi je najblize) ili moram u BG recimo, posto je on na Dunavu gdje cu ja ploviti?

Consent?...sta je to, sta treba pisati?...jesu mi oni trebali poslati ili ja po svom da napisem da pristajem da idem raditi na brod (ako je to to)?


Beneficiary?...sta upisati u ova polja?  :hmm:



...jbg, milion pitanja, ne znam kad ce mi odgovoriti, kontam da je bolje pitati nekog naseg ko je to vec prosao... :uzdravlje:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Consent? River book? Beneficiary? Trebam pomoc!
« Reply #1 on: 27/October/2015 »
Consent ti znaci pristanak na nesto sto imas tu i ako se slazes, treba da potpises. Koliko vidim po screenshot-u, potpisujes consent za beneficiary (neko ko ce da recimo dobije neku materijalnu korist u slucaju da se tebi nesto desi, takodje moze da znaci ko je korisnik necega, na primjer kad nekome uplacujes sumu novca, on ti je beneficiary). Nadam se da sam bar malo pomogao.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline srdjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Consent? River book? Beneficiary? Trebam pomoc!
« Reply #2 on: 27/October/2015 »
Beneficiary je jedan papir, Consent je drugi koji su mi zaboravili poslati...  oT
...jutros mi stigao mejl, objasnili su mi sve, osim rijecne knjizice, to su preskocili..

Ako neko iz Bosne ima iskustva nek pise, gdje ste vadili River Book i koliko je kostalo?  :)

Offline JosipLevy

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Consent? River book? Beneficiary? Trebam pomoc!
« Reply #3 on: 15/January/2016 »
jesi uspio rijesiti river book ? sto se tice drzavljana bih ? gdje se vadi i koliko kosta? hvala

Offline Sale Mostar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Consent? River book? Beneficiary? Trebam pomoc!
« Reply #4 on: 15/January/2016 »
jesi uspio rijesiti river book ? sto se tice drzavljana bih ? gdje se vadi i koliko kosta? hvala
Moze se izvaditi u Ostrozcu to je mjesto pored Konjica ali trebas doci sa brevetama,koje mozes izvaditi u hr ili cg,tako da ti je jednostavnije odma sve odraditi u hr ili cg.
Kapetan Miralem Boloban broj telefona 036 755 215,zovni njih i provjeri deteljno sta i kako.
Lijep pozdrav.

Offline srdjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Consent? River book? Beneficiary? Trebam pomoc!
« Reply #5 on: 16/January/2016 »
Copy-paste poruke iz inboxa, da ne prepisujem ponovo...:)

Ja sam zavrsio u Sarajevu u ministarstvu za civilne poslove...55 KM kod njih platio...

...treba ljekarski koji sam ja zavrsio kod svog doktora u Modrici, 2 fotke kao za pasos, saglasnost iz Banja Luke iz ministarstva za saobracaj, rodni list, uvjerenje o drzavljanstvu, kopija diplome ovjerena, kopija licne ovjerena...

E sad sto se tice ove saglasnosti iz BL, ne znam dal to vazi i za Federaciju...ja sam nazvao zenu u BL koja me je pitala gdje idem, koja pozicija, bla, bla...popunila neki papir koji je drug preuzeo za mene i poslao mi u Modricu...u Sarajevu traze taj papir obavezno, ne znam dal ce ga neko iz Federacije traziti u BL ili u Sarajevu, to se raspitajte...

Nazovite Ministarstvo saobracaja i veza u Banja Luku na 051/339-392 - Mila, zena je jako prijatna, sigurno ce vam sve objasniti...

U Sarajevu, ides u Zgradu ministarstva na 8. sprat, kancelarija 817, kod njih se sve zavrsi...ako ima neke brevete polozene, knjizicu nosi u neku luku da kapetan upise, ja nemam nista pa kazu da nije potrebno polagati, to cu obaviti na brodu...

Ja sam svoj river book dobio isti dan, inace se ceka 2-3 dana, zavisno od guzve...