Author Topic: Assistant Waiter, Kolika je plata za ovu poziciju?  (Read 4675 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Kolika je plata za ovu poziciju i da li dobijas tips, od oka neka sredina koliko se zaradi? Hvala unaprijed na odgovoru.

Sent from my SM-A300F using Tapatalk


Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Pitanje Ass. Waiter
« Reply #1 on: 03/November/2015 »
Ja koliko sam procitao na ovom forumu,jer sam se i sam prvobitno prijavio na ovu poziciju,plata je oko 1200$ + tips,obicno kazu da se moze zaraditi oko 2k$.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: Pitanje Ass. Waiter
« Reply #2 on: 25/December/2015 »
Ima li jos neko da potvrdi?  :embarrased:

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Assistant Waiter, Kolika je plata za ovu poziciju?
« Reply #3 on: 25/December/2015 »
Koji ass.waiter na NCLu sa ovim freestyle cruisingu dobije 800 $ tipsa mjesecno ja cu mu prvi napravit spomenik ispred NCL HQa.
Racunaj si na 1500$ mjesecno, sve preko toga gledaj kao bonus.
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline CrazyStops

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 54
  • Ennyn Durin Aran Moria. Pedo Mellon a Minno
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: AIDA
  • Recruitment Agency: Employment Power (USPINJACA)
  • Job Title: Senior Cage Manager
Re: Pitanje Ass. Waiter
« Reply #4 on: 18/March/2016 »
Ima li jos neko da potvrdi?  :embarrased:

$1250 mjesečno, tips 0 BODOVA!!, ne racunaj na to, moza $50 mjesečno....

Offline Nostalion

  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re:
« Reply #5 on: 18/March/2016 »
Sad ispade da u housekepingu imaš veći tips neko kao ass waiter ? Haha ?

Sent from my E2303 using Tapatalk


Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #6 on: 18/March/2016 »
Ja koliko sam čuo od ljudi sa sve ti zavisi od kompanije. Al otprilike kreće se od 1500 do 2300 zavisno gde radiš. Opet to je prva pozicija ispod glavnog konobara kolika god da je plata isplati se odraditi par ugovora i doći na poziciju waiter-a i tući preko 3000

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re:
« Reply #7 on: 18/March/2016 »
Al otprilike kreće se od 1500 do 2300 zavisno gde radiš. Opet to je prva pozicija ispod glavnog konobara kolika god da je plata isplati se odraditi par ugovora i doći na poziciju waiter-a i tući preko 3000
Prije bih rekao da je plata za Asst waitera od $900-$1500, a ne od $1500-$2300.

Na Carnivalu oko $900, na Royalu oko $1100, na Oceaniji oko $1400, MSC sumnjam da je povise $1200, NCL oko $1200, a to su kompanije kod kojih mozes povuci neki prosjek u ovoj industriji. Sto se tice pozicije restaiurant waiter, tu su place vece, ali u malo kojoj se kompaniji uhvati $3000, prije bih rekao da je prosjek oko $2500 za waitera.

Naravno da ima izuzetaka i kompanija u kojima se vise zaradiva, ali kao sto sam napisao to je IZUZETAK, a i dostanje teze u njih upasti jer je i potraznja za tim radnim mjestima dosta veca.

Plate padaju u cijeloj industriji jer dok su god Filipinci,Indijci i Indonezani prezadovoljni sa $1000 mjesecno, a u stanju su obavljati posao na "nasoj" razini, plate nece ni rasti.

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Dakle Oceania i NCL plačaju više od Royala i Carnivala (dvije najpoznatije kompanije).

Offline Arma

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Assistant Waiter, Kolika je plata za ovu poziciju?
« Reply #9 on: 29/August/2017 »
Posto imam priliku da odem na NLC na poziciju  Assistant waiter a postovi u ovoj temi su stari skoro 2 godine kakva je situacija sada kolika je plata cujem dosta oprecnih inf....tee 1000,1200,1500,
I pitanje tipa je oprecno po nekim moze se zaradit i 300 -700us po nekima skoro nista e sada  :rtfm: :rtfm:sad bih zamolio neke koji stvarno znaju kolike su plate i tip jasno je da je dosta stvari relativno zavisi od restorana,srece i dosta faktora al neka racunica mora postojati :D :D :D

Offline manjina

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Assistant Waiter, Kolika je plata za ovu poziciju?
« Reply #10 on: 30/August/2017 »
Na NCL-u Ass waiter ti je 1250$ + baksis u complimentary restoranima , tako da izlazis oko 1500$ mesecno. A mozda i manje.. U specialty restoranima mozes izaci do 2000$ sa baksisom, u zavisnosti od konobara. Waiter ti je 1800$ + baksis i ostali dodaci, tako da izlaze +- 2300$ mesecno . U speciality restoranima mozes da izlazis izmedju 3000$ - 4000$ , zavisi od restorana i od toga koliko dugo mozes da letis po restoranu i kakav si sa gostima.

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Assistant Waiter, Kolika je plata za ovu poziciju?
« Reply #11 on: 23/October/2017 »
Na NCL-u Ass waiter ti je 1250$ + baksis u complimentary restoranima , tako da izlazis oko 1500$ mesecno. A mozda i manje.. U specialty restoranima mozes izaci do 2000$ sa baksisom, u zavisnosti od konobara. Waiter ti je 1800$ + baksis i ostali dodaci, tako da izlaze +- 2300$ mesecno . U speciality restoranima mozes da izlazis izmedju 3000$ - 4000$ , zavisi od restorana i od toga koliko dugo mozes da letis po restoranu i kakav si sa gostima.
tacno, samo bi dodao da u slucaju da dobijes specialty rest. mozes i da racunas na makar 11 i po do 12 sati dnevno i radne nedelje oko 85 sati oT

Offline kimi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: NCL
  • Recruitment Agency: Employment power
  • Job Title: AW
Re: Assistant Waiter, Kolika je plata za ovu poziciju?
« Reply #12 on: 23/October/2017 »
@duledule postoji li neki lunch off nekad? ☺

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Assistant Waiter, Kolika je plata za ovu poziciju?
« Reply #13 on: 23/October/2017 »
Postoji naravno, ali uglavnom zavisi od supervizora i broda, da li ces raditi BLD ili ces imati lunch of, ili breakfast of. Uglavnom manji brodovi imaju manji broj radnih sati, brze se napreduje ali bude cetvoro u sobi. Na Breakaway  su u speciality restoranima znali da zavrse i u 1-2, ali su redje imali standardne smene vec neke posebne zadatke prilikom kojih su mogli i da odspavaju koji sat  :D
Mene je supervizor npr pustio predzadnji kruz da ne radim rucak a bio sam BLD samo na konto toga sto sam bio uvek korektan prema njemu, tako da ima svega...