Author Topic: Dilema  (Read 5935 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dilema
« Reply #15 on: 05/November/2015 »
Al buraz, budi malo pametan... Pa stavio si svoje ime i sliku (pretpostavljam) a pises o laziranju i fotosopiranju preporuka, pecata i ostalo... Pa sta mislis brate da smo mi jedini sto citamo ovo, ovaj forum je top svaka agencija i regruteri ti prate i citaju... I ne mogu da verujem koliko ljudi radi to isto a sto je samo posledica ne citanja foruma.

true ..  :giggle:

Ali nije baš nešto neoprostivo, msm, sve agencije vole kandidate koji mogu prodati priču, dapače neke im i pomažu u tome, samo da odu .. svima je u interesu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline daRRko

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Dilema
« Reply #16 on: 06/November/2015 »
Hvala
Iscitao sam ja forum i primetio da se to provlaci ali eto zanemario sam to, iako mi je realno da se to radi, nije mi realno da neko nije prosao zbog toga. Ali sve je moguce. Ispravio sam gresku (bar sa slikom) :)
Procitao sam ovde negde da jedna od najjacih agencija savetuje bas to na svojim treninzima, odatle mi i pojam "cirilicni pecati", pa sam kontao da se to vec zna izmedju svih agencija, regrutera i sl.
 Svakako se najvise oslanjam na sebe i svoj engleski na intervjuima :)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dilema
« Reply #17 on: 06/November/2015 »
I ja mislim da je to nebitno što se samih agencija tiče. Sve dok kandidat može da "odbrani CV" na intervjuu, to je to, svi zadovoljni, svi profitiraju. Oni kad bi baš hteli, da im je stalo do toga, proveravali bi CV-je, iskustvo, preporuke... ne bi "ispovesti" na forumu bile ključne za provaljivanje.

Druga bi priča bila kad bi kompanije čitale forum i lovile "lažnjake". ;D

... ili, i na to treba misliti, možda kad se već bude na brodu neki ljubomorni kolega, koji takođe čita forum, odluči da činjenice iznese šefu / HR-u, dođe do kraće istrage i dobije se karta za povratak kući.

Tako da generalno nije loše biti malo oprezniji.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Dilema
« Reply #18 on: 07/November/2015 »
Kada sam prvi put poslao CV agenciji dobio sam odgovor od njih : malo cemo vam preuredit CV i poslati nazad. I to su i napravili, napumpali mi CV, vratili mi ga da ga procitam i zapamtim, a onda ga proslijedili kompaniji za koji sam imao interview. Tako da se ne trebate bojati da ce vas agencije provaliti za napumpani CV, i njima je u interesu da vas sto bolje "prodaju". A da, pazite se da kompanija, npr Disney ima jedan odjel ( doduse neznam koliko ljudi, ma da je i jedan ) koji se bavi samo pracenjem zaposlenika na drustvenim mrezama. Zato oprez !


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline daRRko

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Dilema
« Reply #19 on: 11/November/2015 »
Posto se ova tema zove Dilema (koju poziciju odabrati), necu vise pisati ovde jer dileme vise nema, izabrao sam poziciju fotografa, a vama puno hvala jer ste mi pomogli! Nisam u pocetku bio siguran kao sada.
Imacu pecat jednog foto studija, a preporuku koju sam upravo zavrsio, a voleo bih da je prokomentarisete, cu staviti u novu temu.