Author Topic: NCL Ass Waiter OPIS intervjua  (Read 1545 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Meteorit

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
NCL Ass Waiter OPIS intervjua
« on: 05/November/2015 »
Eh, evo da se i ja javim. :yahoo: Odrzana je prezentacija u Sarajevu, preliminarni i glavni intervju sa predstavnikom kompanije.. Mogu reci da je sve proslo glat, sto bi se reklo.

Cvrsto sam vjerovao da cu proci, kad danas stize email u kojem se obavjestavam da sam odabran.

I bi mi drago , mnogo drago. Prvi mi je ugovor, ali ne mogu da vam ne opisem koliko su ostali momci bili nervozni i uznemireni.. Kao da idu pred streljacki vod!

Isprva je trebao biti intervju face to face biti odrzan u Hotelu Europa u Sarajevu, ali predstavnici NCL kompanije nisu mogli tog dana biti u Sarajevu, pa nam je EP organizirao intervju putem Skypa.

Morali su tako, jer nije bilo moguce da predstavnici NCL dodju u SA tog dana, a mi smo se vec bili u hotelu..

Intervju je trebao poceti oko 10. Ja sam se ponudio da budem prvi koji ce probiti led. A bio sam nesto i bolestan, pa mi se nije ni dalo cekati sat ili dva dok dodjem na red.

I udjem ja. :plovim: Upalim Skypa, stize poziv, nastimano sve.. I pocinje INTERVJU.

Prvo pitanje je bilo, KAKO SI? I odgovorim da sam uzasno prehladjen , sto je bilo i istina. uz blagi smjesak. Ono sto je vazno, i sto bih preporucio ljudima koji se spremaju za intervju, ljudi budite opusteni.. To je kljuc uspjeha. :yahoo:

Znaci, onda je krenulo bombardovanje sa pitanjima tipa sta si sluzio u svom restoranu, i koji je bio specijalitet vaseg restorana, cak me je i pitao koje nacionalnosti su ljudi bili u tom restoranu?

Ozbiljno Vam kazem.. Onda mi je postavio pitanje za jedno jelo koje je on nasumicno rekao, valjda jer poznaje tu vrstu kuhinje... Znaci, nemojte misliti da mozete nauciti samo jedno jelo i slagati da ste radili u nekom restoranu.. Oni imaju tjednima i tjednima intervjue sa svakakvim ljudima, svega su se nagledali i naslusali..

Onda me je pitao da opisem tu vrstu jela, sto sam i ucinio, jer sam ga cesto i sluzio..
Pitao me je takodjer kako se nose tanjiri i koliko je optimalno da se ponese tanjira u jednom djiru.
Pitao me je takodjer zasto se pivo najcesce sluzi uz zacinjena jela i kakav efekat ima u kombinaciji sa tim jelima? I to sam tocno odgovorio.. YYYUUUPI
Pitao me je kakva sam vina sluzio u svom restoranu i ko je vise i cesce narucivao vina, muski ili zene...
Pitao me je onda da navedem 5 svojih osobina koje bi me kvalifikovale kao dobrog kandidata za NCL.
Pitao mi je onda, u konacnici, imam li ja pitanje za njega. Rekoh :yeah:

Pitao sam ga sljedece:

Postovani, kako Vam se svidja Zagreb, jeste li uspjeli da ga obidjete, topla preporuka je da odete na Maksimir i kupite Dinamov sal... i da obidjete zoloski..

Okej, ovo za Dinamo i zoloski sam izmislio, ali onda mi je on odgovorio da je putovao autom iz Bg za Zg i da je imao samo par sati vremena da popije kafu, ali da ce obici grad sto prije..

Nasmijao mi se , rekao mi je da sam totalno opusten i jako pozitivan decko, i da ce javiti rez za par dana...

Evo danas stize email da sam odabran da idem na kruzer.

Super..

ETO moje price. Pisacu vam i sa broda sigurno, ali zelim da mi neko sad kaze, poslije moje ispovjesti, kakva je procedura sada, MEDICAL, VIZA, brod, FILIPINCI..

Znam da ima na forumu, ali moze li neko u par rijeci da kaze trebam dalje...

Vas mornar METEORIT :uzdravlje: