Author Topic: Moram da sacekam da prodje "cool off" period kako bih se vratio?  (Read 4343 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline milanlilin

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Pozdrav svima,
 
Radio sam na Caribbean Princess-u 3 meseca (drugi ugovor) kada sam zbog puno losih stvari resio da dam sign off.
Ukratko cu vam ispricati slucaj.
Prvi ugovor na islandu sve proteklo odlicno. Radio sam u housekeeping department kao accomodation attendant.
Drugi ugovor kako sam stigao na Caribbean tako uhvatio red level 2 meseca, bio bolestan 4 puta, putnici odustajali od kruza a plata jedva 800 dolara.. resim ja da odem kuci i naravno popricam sa covekom iz ljudskih resusursa, sve fino normalno, potpisem papir i onda kada sam pomislio da je mukama kraj ode sav novac sa kartice... :facepalm: para nigde.
Odem u crew office i popunio papir i opet u lj. resurse da bi mi co'ek rekao da najbolje da ostanem dok se stvar sa novcem ne resi.. Ostao sam jos mesec dana.. dok mi nisu sve isplatili.
Ispostavilo se da je neko napravio klon karticu i trosio pare kako je hteo...neko iz meksika.

Bilo kako bilo, kuci sam vec 7 meseci.
Dok sam bio na brodu receno mi je da moram da sacekam cool off period da prodje kako bih se vratio. Koliko traje taj period i koje su mi opcije u slucaju povratka?
Zahvalan svima koji odvajaju vreme da procitaju i odgovore.  :wave:

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #1 on: 09/November/2015 »
Što ne kontaktiraš agenta u Napulju da vidiš kakav je tvoj status?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sign off pitanje
« Reply #2 on: 09/November/2015 »
Prvi puta čujem za "cool off period".
Zvuči kao nešto što će trajati dok god se nekome u kompaniji sviđa, a pritom će važiti pravila koja god se svide, onome tko je in charge of "cooling period".  :airquotes:

Pritom ta zezancija sa kloniranom karticom nimalo ne pomaže, možda te smatraju krivim.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline milanlilin

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Da me smatraju krivim ne bi mi vratili novac uz izvinjenje. Niko meni nista ne zamera. Niti sam odustao tako lako, odustao sam kada sam posle svog sr#$a proverio u crew office da bi mi rotacija bila opet na taj brod. Sacuvaj Boze.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Ja koliko znam Caribbean je januara i februara konstantno  bio pod red lvl.... cini mi se da kad ti sam das sign off jedno godinu dana te lade,ali ima i slucajeva da te zovu i ranije ako im trebas.. poznajem takve ljude,dali su sign off u julu ove godine,da bi ih pre 3 nedelje zvali nazad,sve regularno,bez prpblema...

Offline milanlilin

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Posto sam im poslao mail juce danas su me zvali i poslali mi ovo:
(s' tim sto 4 i 5 mi nisu jasni)
5 nemam racun jer kad javis da ides mesec dana unapred oni placaju a 4, ne znam da li to da im napisem izjavu zbog cega sam otisao ili sta?

Good day Milan

To process rehire requests in a more effective and timely manner, we have developed a Rehire Application for all crew members requesting rehire with Princess Cruises. Each crew member must complete this application when requesting rehire, regardless of the length of time they have been away from the company

With immediate effect, please follow the below guidelines when submitting a rehire request.
The crew member must complete the attached Rehire Application.
 Incomplete applications will not be reviewed.


3. All requests must include: the crew member's two most recent appraisals
4. Certificate ( with official translation in English)attesting the  reason for leaving the company. Missing documentation will result in the application being rejected

5. - If applicable, when disembarked Own Will, a copy of the receipt of the payment for your flight home
After we receiving all these  documents you might be considered for Re-hire

We kindly ask you to send us all these documents all at once.



Kind Regards
_______________________________


Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager


Sto se tice broja 4 ja to vidim ovako: Posto si napustio brod samovoljno,a sad zelis da se vratis, oni od tebe traze da dostavis dokaz preveden na engleski i overen kod sudskog tumaca za engelski ,zasto si ti otisao kuci samovoljno! Znaci ako si recimo otisao kuci, ne daj Boze, zbog smrti nekog tvog ili bolesti nekog tvog,moras im dostaviti neki dokument gde ti potvrdjujes tu situaciju,koja naravno mora biti prevedena i verena na engelski jezik.

A pod brojem 5 kazu,da ukoliko je moguce,i ukoliko imas racun da si platio kartu za odlazak kuci, posaljes i to... E sad ti salji sta imas ili vidi sa njima))

Offline milanlilin

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
U rehire aplication spada celokupan mail tj dokumentacija koju njima treba da dostavim na uvidjaj, appraisal, racun karte i izjava tj. razlog zbog kog sam napustio firmu. E sad, posto sam izbrisan iz njihovog sistema zena je bila ljubazna da mi kaze da ce razmotriti slucaj o ponovnom zaposlenju. Racun nemam pa im dostavljam plan tadasnjeg leta na kom pise da oni snose troskove a trenutno u word-u pisem statement (izjavu je l') zbog cega sam napustio firmu. Sta bude bice, ne vredi da se stresiram previse. Ne verujem da ce me primiti opet. Videcemo.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Quote
The crew member must complete the attached Rehire Application.

Ovo sugerira da imaju nekakav formular, ako ne aplikaciju, koja je posebno složena i dodana u email, ... bzvze ..

Quote
we have developed a Rehire Application

A ovo sugerira da je tim stručnjaka radio na razvoju programa za posebnu namjenu ... još bzvznije ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)