Author Topic: Nemanja, pastry, Princess  (Read 1694 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nemanjat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Nemanja, pastry, Princess
« on: 11/November/2015 »
Nadam se da se ne ljutite, pisem sa mobilnog telefona, ne mogu da otvorim onaj upitnik.
Ovako, imam skoro 4 ugovora iza sebe, nisam neki veteran, ali valjda cu pomoci nekome.

Odlazak mi je bio primamljiv odavno i zao mi je sto nisam otisao sa 22 godine. U mom slucaju 90 posto zbog zarade o kojoj ovde mogu samo sanjati.
Jednog dana sam seo za komp, poceo da trazim i naisao na Safe Cruise i Kouzon.
Pretrazivao sam utiske o njima i odlucio za Safe cruise. I nemam nista lose da kazem o njima, iako su mi kada sam izvadio vizu, rekli da idem za par dana na brod.
Jedina zamerka (a za to sam i sam kriv) je sto mi mozda nisu objasnili o boljim uslovima o poslovima na brodu, jer sam stolar po zanimanju.
Cekao sam 3 meseca od tad, nisam ih zvao, slao poruke jer sam znao da cemo otici. Za sve mi je trebalo oko 6 meseci, od mog prvog intervjua do odlaska na brod.

Moj prvi odlazak nije bio bas ok, izgubljen mi je prtljag na aerodromu, 2 nedelje sam bio bez icega. Plus nov si, ne znas nista gde je, kolege nisu imale mnogo strpljenja za sva moja pitanja.
Kao i svuda, imas i dobre i lose ljude, upoznao sam Filipince i Indijce koji su starno bili korektni prema meni. Isto tako upoznao sam i neke nase kojih se stidim da kazem da su mi zemljaci.
Skoro svi sefovi su bili ok, za 3 ugovora sam dobio dve promocije, dobre komentare, iako je bilo dosta stresa u pastry, par executive sefova nije gotivilo mog pastry sefa, svaki dan banane...

Moj savet, izbegavati pastry i bakery, mnogo se radi, u zadnje vreme mnogo osoblja fali, mnogo ciscenja zbog usph.
Drugo sto me je izludjivalo to su treninzi, par puta ni pauze, ni klopa, ili klopa na brzinu, jer mora da zavrsis svoj posao.

Izdrzao sam 3 cela ugovora i cetvrti skoro dva meseca. Izdrzao bih jos, ali prekipelo mi je kada sam otisao na trening za demi chefa, i kada mi je sef rekao da nema nikakav trening jer nema dovoljno radnika i plus da mi produzuju ugovor na 9 meseci. Dao sam notice kompaniji i posle dva meseca se vratio kuci.

Preporucujem svima da odu, zazaliti nece, jedno lepo iskustvo. I sto mladji otici, sve se istrpi.

Offline nemanjat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Nemanja, pastry, Princess
« Reply #1 on: 18/November/2015 »
Moracu da dopunim moj post.

Nisam se odlucio za Princess, vise mi je bilo vazno da odem, za Safe cruise sam se odlucio bukvalno ono eci-peci-pec. Nisam imao pojma ni koliko sve kompanija ima. Hteo sam u pastry, jer me je to zanimalo, iako nisam to po struci, iako nikada pre nisam radio u poslasticarnici.

Glavni intervju je bio ok, gospodin koji me je ispitivao je bio stvarno u redu, pitao me je gde sam radio, zasto u pastry, pokazao sam mu slike dezerata sto sam pravio, pitao me da mu kazem kako se pravi tiramisu i da li bi mogao da ga napravim odmah. Sve je trajalo mozda oko 10tak minuta. Rekao mi je da sam dobio asst pastry i pitao me da li sam zadovoljan. Bio sam presrecan, jer sam mislio da sam uradio nesto veliko.

Nije mi bio prvi put da idem u nepoznato, pa sam poneo isto sto i svaki put, mnogo majica, donjeg vesa. Takve stvari bi bilo dobro da stavite u rucni prtljag, da vam ne izgube torbu, kao sto se meni desilo. I ako radite u kuhinji, poneti deblje carape, jer su cipele sto vam daju mnogo neudobne.

Prvi dani su bili snadji se kako znas i umes. Nekad ti daju svescicu sa tvojim zaduzenjima, receptima. Imao sam i tu nesrecu sto nista nisam razumeo mog sefa i prvog poslasticara, engleski im je bio bas kao tarzanski, pa onda ne znas sta je potwash, cambusa, horizont...

Iako mi je 1180 dolara za asistenta delovalo mnogo,  mislim da nije dovoljno i da bi trebali da plate u kuhinji budu vece.

Kabine su male, ali mi nije smetalo, spavao sam i u manjim sobama gde je bio samo krevet. Od svega mi je najvise smetalo kad su bili veliki talasi, jer me je strasno uspavljivalo i kada smo imali dril ili trening.

Drustveni zivot prva 3 meseca nisam imao, jer je bilo mnogo posla, a i vise volim da se naspavam. Drugo, nepusac sam i ne volim duvanski dim, a 95% nasih ide u deo gde se pale cigarete. Posle sam imao par zurki do 2-3 ujutru, i stvarno mi je preselo, jer sefovi hoce da to sto radis izgleda i lepo.

Destinacije mi u pocetku nisu bile privlacne, jer smo isli na Aljasku, posle smo bili u Juznoj Americi, gde sam izlazio kada sam mogao i kada mi je bilo interesantno. Voleo sam da izadjem u Riju, Buenos Airesu i Montevideu.
Dobre strane novac koji kuci nikada ne bih zaradio, putovanje, stvarno upoznas neke dobre ljude. Lose strane (u mom slucaju), vrlo malo slobodnog vremena, upoznas i lose osobe oko tebe, da imam zenu i decu ne znam kako bi to podneo, verovatno mnogo tesko.

Ako dobijete sansu da odete, budite izdrzljivi, pozitivni i nece biti problema.