Author Topic: Pomo? oko odabira  (Read 4680 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Pomo? oko odabira
« on: 11/November/2015 »
Konobarisem već 8 godina,  4 godine u restoranu i 4 po kafićima i diskotekama. Posao mi nije stran niti težak i volim ga raditi. Interesuje me za koje bih pozicije mogao aplicirati i koje bolje kruzere mi preporučujete, to jest gde bih mogao više zaraditi. Hvala na odgovoru

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Pomo? oko odabira
« Reply #1 on: 12/November/2015 »
pa po ovome,ja te vidim kao Asst Waiter,na Princessu,mada Juniora dobijas 100%....

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #2 on: 12/November/2015 »
Ok, hvala. Znaci da vijam preko Safe Cruise dok ne upadnem

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Pomo? oko odabira
« Reply #3 on: 12/November/2015 »
Električar











(Izvinjavam se bilo je jače od mene  :rofl: )
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 12/November/2015 »
Ma opušteno ipak me je nasmejalo :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline Shey La

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Pomo? oko odabira
« Reply #5 on: 02/December/2015 »
Pozz

Iz mog licnog iskustva ja nikom ne bih savjetovala restoran, zbog zarade, radnog vremena, velikog osoblja, mnogo nadredjenih, tezine posla. Ja sam radila u baru i nije prosao dan da nisam bila sam zahvalna sebi na odabiru da sam masila metak zvan "restoran" il pozicija ass waiter. Knjigu u ruke uci za bar, moj savjet... Do tad sve najbolje i sretno  :uzdravlje:

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #6 on: 03/December/2015 »
Kakve su početne pozicije u baru i kakve su pare, i koje je radno vreme? Čitao sam sve i svašta ovde, samo bi da čujem kako si ti prošla. Radio sam i kao konobar za šankom sa koktelima, malo sam ih pozaboravljao, ali mi nece biti teško podsetiti se. I šta mi je jos bitno znati?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Pomo? oko odabira
« Reply #7 on: 04/December/2015 »
Pozz

Iz mog licnog iskustva ja nikom ne bih savjetovala restoran, zbog zarade, radnog vremena, velikog osoblja, mnogo nadredjenih, tezine posla.

Tvoje islustvo je ( neobrazlozeno ) skroz nebitno i ne dava ti za pravo da ljudima na ovom forumu savjetujes da izbjegavaju odredene poslove. Koliko si godina ( ugovora ) radila u restoranu i na koliko razlocitih cruise kompanija ?

Ajmo malo na Disney Magic, lezim u kabini ( sa dva cimera :) ) ujutro mi embarkation dat, pocinje. U 6:30 ali eto, da napisem koju, nisam odavno .

Ajmo prvo, zbog zarade kazes : na Disneyu ass waiter ima izmedu 3-4 k dolara placu ( ako si dobar ass waiter i imas dobru stanicu nije nista neobicno ni da zaradis 4500 mjezecno ) waiter izmedu 4- 5 k ( dobri sa dobrom stanicom i 6 bez problema ) head waiter $7 + . Ja sam prosli kruz od 5 dana zaradio 850 dolara, samo za tvoju informaciju :)

Ajmo drugo , radno vrijeme mi je 10 do 11 sati dnevno, tj tjedno od 70 - 77 sati.

Ajmo trece, sto znaci veliko osoblje ??? Ne razumijem , ali evo nesto o broju osoblja. Disney Magic u dining roomu ima tri tima sa po 50 kobobara ( 25 ass + 25 waitera ) tocno.

Ajmo cetvrto, mnogo nadredenih: imas dva head waitera i jednog restaurant managera po timu, jednog dining room managera ( za sve restorane ) i jednog F&B. "Naredbe" primas samo od tvoga head waitera, ostali te se ne ticu iako su tebi direktno nadredeni.

I peto, pa naravno da je posao tezak kada je placen 3,4,5 k dolara mjesecno, ali nista sto se ne moze izdrzat. Ima ass servera i servera sa 60 godina koji rade ovdje ovaj posao, to ti sve govori.

Ajmo malo o baru na Disney Magicu. Od bar waitera niti jedan bijel, svi redom indijci, tu i tamo koji padobranac iz hondurasa, sri lanke, i sl. Ubijaju se ne bi li prodali bocu eviana ili pelegrina. Stave dvije boce na tacnu i onda lutaju po zvizdanu nebi li im se netko smilovao i narucio bocu vode ili cak neki cocktail of the day ( $ 4,75 ) . A to tko radi u kojem odjelu ti govori kakve su plate tamo. U dining roomu ima Francuza, Svedana, Nizozemaca, Amerikanaca , nasih, a te nacije u baru neces naci sigurno !

Prijo citaj forum i sam odluci gdje ces i koji posao radit, ne trebaju ti savjeti drugih ( tebi nepoznatih ) ljudi !



Sent from my iPhone using Tapatalk

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pomo? oko odabira
« Reply #8 on: 04/December/2015 »
potpis na udavovo izlaganje  +U+
dok sam ja radio na DCL, bilo je konobara u 50im, dvojica Bugara, moguće da su to ovi koji se spominju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #9 on: 04/December/2015 »
Meni je u interesu da što pre odem, što bi rekli da se ukucam pa cu se gurati do željene pozicije nekako. Samo što sam sve živo izmasio pa do sledeće godine ništa. Cekacu da izađu nove ponude pa kad god da odem. Hvala na svemu

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pomo? oko odabira
« Reply #10 on: 04/December/2015 »
Moras sam odluciti dali bar ili restoran, a s obzirom da imas dosta iskustva vjerujem da ti nije problem dobiti posao na kruzeru. Kada odlucis bar ili restoran onda sastavi pametni CV i posalji ga svim agencijama sa nasih prosora i svim online linkovima sto imas na ovom forumu. Tada ces bit miran i znat ces da si se prijavio gdje  god si mogao, a nakon toga lagano otvatas mailove i vazes ponude :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Pomo? oko odabira
« Reply #11 on: 04/December/2015 »

dok sam ja radio na DCL, bilo je konobara u 50im, dvojica Bugara, moguće da su to ovi koji se spominju.


Da Šefe, od cetvorice "deda" dva su Bugara, haha. Valentin je prije mjesec dva posao u penziju, sa 60 god. Drugi Bugar jos radi i opako je blizu 60. Treci je Erwin koji ima min 60 , a i Leeroy je blize 60 nego 55, haha. Uglavnom, ima ih jos dosta 50+. Evo dorucak sam prezivio, jos samo rucak u veceru. Uglavnom evo da vam priblizim embarkation day. Dorucak od 6.30 do 9:30 , pa rucak od 11:45 do 16:00, pa guest drill od 16:00 do 16:25, pa večera od 17:00 do 23:00. Tko preživi pričat će , haha. Uglavnom posao konobara na brodu nije lak, ali nije ni nešto što se ne može izdržat

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pomo? oko odabira
« Reply #12 on: 04/December/2015 »
Tako je, Valentin I drugi je onaj crni, buljati   :rofl:
Tko je izdrzao na dizniju tolike godine, zasluzuje spomenik u bronci,.
Mislim da su se I za US drzavljanstvo snasli, Valentin je sina odskolovao u americi ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #13 on: 05/December/2015 »
Ko radi uopšte sa diznijem na području balkana?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Pomo? oko odabira
« Reply #14 on: 05/December/2015 »
Ko radi uopšte sa diznijem na području balkana?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Radi EP, preko njih sam se i ukrcao, dosta jednostavno i relativno brzo. Jedini ti je "problem" taj da moras uvjerit Golca da si pravi kandidat za Disney, zahtijeva iskustvo i ne zeli svakoga preporuciti za interview. 8 godina imas, to je dovoljno samo sastavi pametan CV . Ako hoces kao ass waiter onda stavi da si 8 godina radio po a la carte restoranima, bar ne spominji jer ti ne pomaze. I naravno Engleski stavi da ti je fluent i u govoru i u pismu, slazi da si kao dijete zivio 5 godina u Americi, Engleskoj,haha, iako i sa osrednjim engleskim prolazis interview.

Nemoj u bar na Dizniju ni slucajno, ako odlucis u bar onda nadi bolju kompaniju, siguran sam da ih ima, tj kompanije u kojima se za razliku od Diznija pije. Za radit u baru moras imat malo drskosti i biti uporan u prodaji. Nemoj mislit da si ti kao u kafani kod kuce, ljudi udu i sjednu, ti im prides i oni naruce pice. Na kruzeru nije tako, ti moras setat okolo ( po bazenima, kinu, isl ) i ljudima prodavat ( pushirat,uvjeravat ) pica. Ne moze to svako ( ja prvi nema sanse da bih to mogao radit ). Danas sam ih gledao malo u Cabani kako rade. Pridu stolu sa dva koktela , jednom pivom i bocom vode, pokusaju to prodat, dosadni su kao proljev, vracaju se po 5 puta, nagovaraju gost da uzmu koktel, pa water paket, pa beer paket, pa wine paket..

Ako uvjeris Golca da te izvede na interview tada se meni javi pp i ja cu ti pomoc da se spremis za interview ( a i svima ostalima koji posalju pp ).

Ima jos jedna opcija zaposljavanja na Dizniju, dosta me je ljudi pitalo o ovoj opciji pa evo slikao sam ovaj oglas ima dva tri dana na brodu, otvorit cu jos i temu kroz par dana, danas sam iscrpljen !




Sent from my iPad using Tapatalk