Author Topic: Za Princess Revida ili Ristic? Poslali su mi oba ovi iz Navitransa  (Read 5747 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Da li je neko skoro radio medicalza Princess? Kako se sad krecu cene? I gde ste isli?
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline The Power of Nature

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
Da li je neko skoro radio medicalza Princess? Kako se sad krecu cene? I gde ste isli?
Zdravo!  :wave:
Radio sam ga ja prošli mesec kod Ristića. Cena ti zavisi od toga da li si ranije primao vakcine koje su neophodne da bi kompletirao medical. Meni su sve vakcine bile istekle (tu mislim na MMR i tetanus). Trebalo je da primim HAV vakcinu, ali nije je bilo uopšte u tom trenutku u Srbiji, pa su mi preporučili da odem u Batut ili Zavod za javno zdravlje i da primim "koktel vakcinu", tj. kombinaciju hepatitisa A i B, koja je zamena za HAV vakcinu. Ko zna, možda su je sada nabavili u Ristiću, uglavnom, kod njih sam primio samo MMR i tetanus, koji te koštaju 2500 zajedno. Kada zakažeš kod Ristića, prvo ideš ujutru u laboratoriju gde ti vade krv (istočiće ti oko 4-5 bočica) i gde daješ urin tamo kod njih. Tamo ćeš im za to brzopotezno iskeširati 6100 dinara, a potom ćeš verovatno nešto kasnije istog dana imati zakazane sve ostale preglede. E sada, tu nije baš svakome ispao isti račun, zavisi, mene su ti ostali pregledi izneli 7450 dinara. Plus sam išao posle u zavod da primim hepatitis A i B, što me je koštalo 4100 dinara. Dakle, sve zajedno me je iznelo 20.150 dinara. Inače, moraš biti svestan da se hepatitis AB prima iz 3 doze, jednu primiš sada, drugu posle mesec dana, treću posle par meseci, i svaku od njih zasebno plaćaš. Za HAV ne znam kako je, pošto nje nije bilo uopšte, a nisam siguran ni da li je sada ima u Srbiji. Obavezno pre nego što odeš da radiš medical, prvo idi kod doktora opšte prakse, treba ti kopija vakcinalnog kartona ili da doktor uzme na običan papir i napiše ti kompletan istorijat tvojih vakcina uz obavezan pečat doktora i pečat zdravstvene ustanove. Taj papir sa istorijom vakcina ćeš odneti tamo gde si zakazao medicinski pregled, da bi imali uvid šta si primio. Većina njih koju znam (a koji su prvi put išli na brod) nije imala nijednu važeću vakcinu, tako da su morali sve da prime. Medicinski pregled se radi na svake 2 godine. Mislim da sam ti sve rekao.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Au, koliko vakcina... :pad:

Inače, koliko znam, MMR vakcine važe za ceo život - prime se u detinjstvu i nema tu šta da istekne. -()-
(druga je priča kad ne može da se nađe/dobije potvrda da je primljena, onda smo prinuđeni da je opet dobijemo, ali sama imunizacija od te vakcine traje ceo život... koliko znam)

Offline The Power of Nature

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
Au, koliko vakcina... :pad:

Inače, koliko znam, MMR vakcine važe za ceo život - prime se u detinjstvu i nema tu šta da istekne. -()-
(druga je priča kad ne može da se nađe/dobije potvrda da je primljena, onda smo prinuđeni da je opet dobijemo, ali sama imunizacija od te vakcine traje ceo život... koliko znam)
Tako je Prinče, moja greška što se tiče MMR-a, ali sam zato i pominjao ovaj vakcinalni karton, pošto on može pomoći. Nisam siguran da li sam tu vakcinu ikada primio ili mi nije bila zavedena, ali sam sada siguran da više neću morati da je primam. Inače, od svih vakcina, ta najviše boli, odmah se osete "negativni efekti" poput trnjenja ruke. Ne preporučuje se više od 2 vakcine dnevno. Kod mene je slučaj da sam prvo primao protiv hepatitisa, pošto nisam odmah doneo istoriju vakcina (koja mi je bila totalno bezvredna). Posle sam čekao nekoliko dana da primim MMR i tetanus isti dan, jer je doktorka preporučila da malo odložimo, pošto vakcine i nisu baš za šalu.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #4 on: 13/November/2015 »
Ja sam prošle godine primio sve tri(HAV, MMR, Tetanus) odjednom, u razmaku od pola sata. HAV i Tetanus u Zavodu za javno zdravlje, i odatle pravo u Batut na MMR, jer ovamo nisu imali. Nisam mogao opet posle da se cimam do Beograda za tu jednu :D Uglavnom, malo utrne ramena ali prođe brzo :) Jel treba opet nešto od ovih vakcina da primim sledeće godine kad budem radio novi lekarski?

Offline The Power of Nature

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
  • Country: Serbia
Re:
« Reply #5 on: 13/November/2015 »
Ja sam prošle godine primio sve tri(HAV, MMR, Tetanus) odjednom, u razmaku od pola sata. HAV i Tetanus u Zavodu za javno zdravlje, i odatle pravo u Batut na MMR, jer ovamo nisu imali. Nisam mogao opet posle da se cimam do Beograda za tu jednu :D Uglavnom, malo utrne ramena ali prođe brzo :) Jel treba opet nešto od ovih vakcina da primim sledeće godine kad budem radio novi lekarski?
Ne treba ti ništa, ne brini. Znam još dvojicu koji su primali sve tri vakcine isti dan, upravo zbog toga da ne bi ponovo trošili novac za put, doktorka se frapirala kada ih je čula.  :pad:

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Mene je pregled u Risticu pre 10tak dana kostao 21600, s tim sto sam ja vadio medicinski dokument ujedno i za pomorsku knjizicu.
Primio sam MMR i Tetanus vakcinu, karton vakcinacije nisam ni pokusavao da nadjem. Ko ima zvanican karton vakcinacije neka nosi da ne bi placao i primao vakcinu ako je vec ranije primao, takodje ako imate karton kod zubara nosite i to da ne bi placali pregled zuba (1500 din).

Ako vadite i pomorsku knjizicu OBAVEZNO dva puta napomenite u laboratoriji da vam treba i za to da ne bi dva puta vadili krv i davali urin, posto izgleda nije dovoljno jednom da im se kaze - ja im rekao, oni kazu mi samo vadimo krv to kazite posle doktoru. Kad sam rekao doktoru, naravno, morao sam ponovo da vadim krv i dajem urin, izbusili su me kao sito, dva vadjenja krvi i dve vakcine :)

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Ja imam karton vakcinacije sto znaci sve vakcine sam isprimala cak su me i na brudu vakcinisali sa Flu shot-om. Karton od zubara mogu da nabavim, tako da ostaje samo da se zakazem tamo. Koliko se ceka na termin? I kad se dobijaju rezultati? Da li traze snimak pluca?
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re:
« Reply #8 on: 14/November/2015 »
Meni su brzo zakazali kad sam radio, za 3,4 dana. Pošto imaš sve vakcine, prepodne daš krv i urin, popodne rezultati iz laboratorije  budu gotovi i tad uradiš i ostale preglede. Sve završiš isti dan, zavisi od gužve. Snimak pluća sam prvo radio kada sam došao popodne po rezultate, dobiješ snimak na cd-u i ideš dalje na preglede.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Evo cena pregleda u Ristiću. Cenovnik je od pre tačno godinu dana, ne znam dal su menjali cene šta. Nađoh na mejlu, možda će značiti nekome.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Ako je nekom usput da ode u SPLIT u ordinaciji Ercegovic je lekarski 550kn (<9000 dinara) i u pitanju je Norveski Direktorat koji Princess i P&O priznaju. Isti se u BG radi u Revidi.

Ne pita te niko za vakcine i nema cimanja nikakvog, ja sam sve za pola dana zavrsio... Sa sve putem do Splita preko Bosne izadje jeftinije svakako, a pogotovo ako je kao sto rekoh nekom usput jer ide u HR il Bosnu nekim drugim poslom...Ili ako se skupi par kandidata...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
UPDATE:
Vakcina za Hepatitis A na Batutu je 6.516,00 din
Laboratorijske usluge kod dr. Ristica su 6.110,00 din
Oftamoloski pregled 1.300,00
Rentgen pluca i srca i opis snimka 1.550,00 din
Specijalisticki pregled kod doktorke med. rada (zavsni pregled) 3.600,00 din
Ja sam svoj Papa test(ginekoloski nalaz za devojke/zene) donela kao i izvestaj stomatologa. Vakcinalni karton traze i to vas moze spasiti primanja MMR vakcine po treci put je smo svi bili dva puta vakcinisani kao deca. Ako vam je poslednja doza Tetanusa data pre vise od 10 godina, idite u svoju ambulantu i dace vam je besplatno i obavezno trazite potvrdu! Isto tako treba vam i slika 3x4cm.
Eto ja danas sve zavrsih za 19.066,00 din(ako sam dobro iz glave sracunala :hmm:) i 9 sati sa sve pregledima,cekanjem i vakcinisanjem.
Ovo sve se odnosi na Bar department jer se radi s picem, tako da vam prenesem ako nekome bude trebalo. Mirno more  :plovim:
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Juce zavrseni pregled u Dr. Ristic, finansijski izgleda ovako:

Laboratorijske analize  ( daju se krv i urin ) - 4 950.00

Svi sledeci pregledi kao i vakcine zajedno su kostali 9 950.00
 - Snimak pluca
 - Stomatoloski pregled
 - MMR + Tetanus
 - Oftalmoloski pregled
 - Zavrsni pregled doktora

Suma sumarum - 14 000.00. Placanje moze keshom i karticom i svi nalazi se dobijaju u dva primerka.
Samo da napomenem da sam imala ginekoloski izvestaj svog doktora , kao i da nisam morala primati HAV. Sve je odradjeno jako brzo a inace kada se pregled radi pon/sre/petak rezultati su gotovi istog dana, a cet/uto sledeceg dana.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Postovanje.

Upitah danas maticni office u Napulju nadlezan za restaurant department : " Good day.
I have a question regarding medical institution in which we should do exam.
Some people are going to "Revida" ( Norwegian certificate)  where they increased price for exam from 180 to 220 € and other people are going to Dr. Risitic(Bermudian certificate) ? 
So I am just curious, what is the difference?
Kind regards. " ? 

Odgovor je glasio : " Dear Mujo,

please note there is no difference for us...you can choose that one is proper for you...

Kind Regards  "

Tako da se ja premisljam da li da idem u Split kod Dr. Petrovic Poliklinika ( poliklinika.petrovic.st@gmail.com ) koji su licencirani za  Norveski ljekarski i naplacuju 600 kn / 80 eura , dok je cijena istog u Revidi ,180 eura ,cak se prica da je i 220 eura sada .
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer

Tako da se ja premisljam da li da idem u Split kod Dr. Petrovic Poliklinika ( poliklinika.petrovic.st@gmail.com ) koji su licencirani za  Norveski ljekarski i naplacuju 600 kn / 80 eura , dok je cijena istog u Revidi ,180 eura ,cak se prica da je i 220 eura sada .


I nema zezanja sa vakcinama. Može Norveski i u klinici Ercegovic u Splitu.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced