Author Topic: Poslat kuci zbog alko testa.  (Read 8702 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lasmar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 198
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Princess Cruises
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #15 on: 16/November/2015 »
I ja sam zbunjen :D salenik, u profilu ti piše da si žensko a pišeš u muškom rodu :D Izvinjavam se za off

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #16 on: 16/November/2015 »
Nikada neću moći da razumem ljude koji piju alkohol i koji se truju tim otrovima i još bacaju pare na to.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #17 on: 16/November/2015 »
Evo odgovoriću kako je na Carnival-u.

Ta problematika "mogu li", "smem li" je malo u sivoj zoni.
Striktno po pravilima: ne može i ne sme i za to se dobija otkaz (naravno, preko onih navedenih promila, a koji se lako prešišaju već nakon jednog ili dva pića).
Ali crew bar radi punom parom, širom broda se organizuju razne zvanične i privatne proslave i žurke, na crew party-ima je uvek dobar provod. Znači, pije se ooopušteno na celom brodu od strane i sitne raje i visokog menadžmenta.
Moto / safety message za sve žurke je "Drink Responsibly". Nije "alkohol zabranjen", nego "pij odgovorno". Tj. ušikaj se ako hoćeš, ali zadrži nivo i pojavi se sutra na poslu.

E sad... kako se granica u toj "sivoj zoni" tumači? Dok god si OK, ne praviš sr*nja, ne teturaš se hodnicima vidno alkoholisan, odgovoran si i radiš posao kako valja - neće ti ni dlaka s glave faliti. Budeš li javno napravio neko sr*nje u pijanom stanju, ne budeš li zbog pijanstva mogao da odgovorno/bezbedno obavljaš posao, budeš li pred gostima očigledno pijan, ideš na test i možeš sa sigurnošću da računaš da će u sledećem home portu ujutro da ti zakucaju na vrata i zatraže da se spakuješ.

I... ima i ta fora koju je CEO istakao - kad neko nije dobar radnik ili se ne ponaša prihvatljivo, samo će vrebati priliku da ga uhvate alkoholisanog i da to, kao nešto najlakše i numerički merljivo i dokazivo, iskoriste kao povod za brz i trajan otkaz bez mnogo filozofije i mogućnosti za osporavanje i drugačija tumačenja.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #18 on: 16/November/2015 »
Hvala. U svakom slucaju, bas je bez veze. Koliko god znao da se na meni ne vidi kad popijem niti pravim bilo kakve gluposti, umesto da napokon posle teskog dana sedim opusten i pijem pivo, bicu stegnut i gledacu da l me neko gleda. Osim ako se budem stekao u kabini. Kao u vojsci. Boze sacuvaj.

Offline salenik

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #19 on: 16/November/2015 »
I ja sam zbunjen :D salenik, u profilu ti piše da si žensko a pišeš u muškom rodu :D Izvinjavam se za off
Hahah Evo da ne ostavim I tebe zbunjenog :D :D
Devojka I ja smo napravili zajedno profil pre godinu ipo dana, kada smo poceli sa pricom oko broda, otuda I ovaj Jako Cudan nick. Name :D
Jedina stvar koja je zaista u našoj moći jeste način na koji reagujemo na stvari koje nas zadese.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #20 on: 16/November/2015 »
Ni u kojem trenutku, u međunarodnim vodama, što je 8km od obale) ne smiješ imati više ili jednako 0.08 miligrama. To je 80 mikro grama alkohola po 100 mililitra daha (zraka iz pluća).
Ako te netko ima na nišanu, vidi te da si popio 4-5 piva u crew baru, i prijavi te osiguranju, ovi te na osnovu prijave moraju testirati. I to je ćao zdravo.

Dok je brod u luci, granica se spušta na 0.05.

Sve ovo je kada si off duty. Ako si na dužnosti, i imaš išta više on nula, opet ćao zdravo. To je "zero tolerance policy".

Po meni je to vrlo pametno od strane kompanije. Svi se fokusiraju na posao, i ne zamjeraju se jedni drugima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #21 on: 16/November/2015 »
Sto se tice samog posla, da. Ima dosta onih koji dan posle ispijanja nisu ni za k...c a kamoli za posao. Ali sto se tice samog zivota... Iovako si zatvoren, pratis razna pravila, radis mnogo. Jos i ovo, bukvalno nema niceg sto bi ti bar kolko tolko olaksalo zivot na brodu. Na Princessu dok sam bio, tu su se ljudi razvaljivali od alkohola, bukvalno, i nikada se nije desio ni najmanji incident. Najgore sto se desilo je to sto smo zapevali u nekim trenucima i bili malo glasniji, osim toga nista. Naravno, niko nikada nije ispastao kao ovaj decko koji je pokrenuo ovu temu.

Ali opet, pravila su pravila, i ja za to pravilo u medjunarodnim vodama nisam znao.

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #22 on: 16/November/2015 »
Znaci cekam 15mj i konacno zaplivam  :banana: od dragosti se naravno navece oderem kao krmaca, potrosim sve pare sto sam posudio za "ne daj boze" i odmah odem spakovati stvari i cekati otkaz  :rofl: pa sjajno...Nema druge nego prilagoditi se pravilima i pokusati zivjeti kao i ovi "normalni ljudi". Pitam se kako uopste izgleda sedam dana bez mamurluka  :hmm:

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #23 on: 16/November/2015 »
Nikada neću moći da razumem ljude koji piju alkohol i koji se truju tim otrovima i još bacaju pare na to.

haj ba direktore brisi, ti boga mi ko da tek otkrivas svijet i hoces raspravljat o davno prezvakanim temama + oftopičiš brate...

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #24 on: 16/November/2015 »
A ovo sa "random test" je prava furka za djecu...
Ovo sto kaze CEO ziva istina, stoput provjerena.
Npr. ja u St. Maarten malo okasnio, i trijezan i cist ko suza pokusam na foru da presjecem liniju da ne kasnim na posao... ugleda me Asst. Chief Security i lagano vrati, ja mu nesto promrmljam na nasem jeziku.... 4 sata kasnije "randomly" me zovu da pisam u casicu... prvi put u 3 ugovora... slucajno ili...??   :hmm:
Indijci ne prastaju.. poslje mi se izvino lik, kad je skonto da sam skonto, kaze je*i ga nisam bio raspolozen taj dan, i malo si mi povukao zivac.....  :rolleyes:

P.S. Sta ovo IVAN se vratio?! nemam kad sad da surfam, dajte ljudi brzi update kakve fore sad baca... ako moze jedan "The best of" na brzinu...  :D
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #25 on: 16/November/2015 »
A ovo sa "random test" je prava furka za djecu...


Apsolutno se slazem da random test i nije random vec security one koji im izgledaju cudno i sumnjaju da piju vise i mogu da naprave s**** proveravaju. isti slucaj sa narkoticima nikad nije random vec rade ljudi koji su sumnjivi.

Offline Dabor

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #26 on: 16/November/2015 »
Mislis da u nekoj od agencija mogu da mi provere to I da je najbolje sa njima da vidim sta mi je ciniti I mogu li negde drugde?
Naravno mislim da samo EP kod nas radi sa Carnival-om tako da ako odes do njih i kazis sta je problem mislim da oni mogu da provere mada ako tamo stoji nesto ne bas dobro po tebe nece ti mozda dozvoliti da apliciras preko njih, mad ces moci mirno da spavas znaces sta je stvarnost.
Mada moj cimer sa Royal-a kada je dobio otkaz 2010 zbog alkohola i tuce pose par meseci se zaposlio na Viking-u ali nije ni pomenuo da je radio na Royal-u...

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #27 on: 16/November/2015 »
A ovo sa "random test" je prava furka za djecu...
Ovo sto kaze CEO ziva istina, stoput provjerena.
Npr. ja u St. Maarten malo okasnio, i trijezan i cist ko suza pokusam na foru da presjecem liniju da ne kasnim na posao... ugleda me Asst. Chief Security i lagano vrati, ja mu nesto promrmljam na nasem jeziku.... 4 sata kasnije "randomly" me zovu da pisam u casicu... prvi put u 3 ugovora... slucajno ili...??   :hmm:
Indijci ne prastaju.. poslje mi se izvino lik, kad je skonto da sam skonto, kaze je*i ga nisam bio raspolozen taj dan, i malo si mi povukao zivac.....  :rolleyes:

P.S. Sta ovo IVAN se vratio?! nemam kad sad da surfam, dajte ljudi brzi update kakve fore sad baca... ako moze jedan "The best of" na brzinu...  :D

Tu sam ja sve vreme, nisam nigde ni išao. Samo vas gledam.  :) Samo što nemam uvek vremena da pišem.

Evo: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=10705.msg88533#msg88533
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline siriusblack

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #28 on: 14/December/2015 »
Koliko sam ja vidio, na Carnivalu ti za alkohol daju 6mj. suspenzije. Piši na crewassistance ali morati ćeš malo pričekati. Treba im malo da odgovore. Imao sam par poznanika koji su ili bili pijani pred gostima ili pali i razbili se niz stepenice mrtvi pijani. Dobili su suspenziju, i vratili se.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Jovana_Bg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Poslat kuci zbog alko testa.
« Reply #29 on: 15/December/2015 »
Nek malo porade vise na drug testovima,alkohol piju na brodu skoro svi u crew baru,u nekoj kolicini popijes,opustis se ,ides u kabinu i spavas,nikakav greh ,naravno ne da pijes do neke mere da licis na k****na i da ne mozes na nogama da stojis. Ali i droga se i te kako konzumira po brodovima,bar u vreme kada sam ja bila .