Author Topic: Ja i djevojka na istom brodu?  (Read 4941 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Ja i djevojka na istom brodu?
« on: 27/January/2016 »
Evo ovako,

ja i djevojka smo dobili posao na RCCL-u, oboje Resturant Service, ona assistant waiter ja room service. Oboje smo zasad sredili sve što možemo, čekamo lijecnicki, vizu i datum ukrcaja?

Htjeli bi smo naravno biti na istome brodu da ne budemo razdvojeni, ako vec ne moze se uskladit isti datum ukrcaja (mada bi i to bilo pozeljno).

Kontaktirao sam agenciju mailom ali ne odgovaraju po tom pitanju, zato se obracam vama.

Dali je moguce tako nesto srediti? Dali je RC couple friendly, odnosno izlazi li po tim pitanjima u susret?

Ima li tko iskustva ili informacija o tome?

Unaprijed zahvalan  :wave:

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Ja i djevojka na istom brodu?
« Reply #1 on: 31/January/2016 »
Cudi me da niste o tome razgovarali sa agentom pre samog intervjua, vec se sada dovodi u pitanje.... Interesi kompanije su uvek na prvom mestu, tako da, ukoliko zahtevi kompanije tako nalazu, mozda morate i da se odvojite, jer mi smo za njih samo brojevi. Restaurant Dept. jeste ogroman departman i ne bi trebalo biti problem staviti 2 coveka na isti brod istog dana, ali odakle mi znamo kojim se oni logikama vode i kako rotiraju ljude...

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Ja i djevojka na istom brodu?
« Reply #2 on: 01/February/2016 »
Cudi me da niste o tome razgovarali sa agentom pre samog intervjua
I ne treba te čuditi jer prije samog intervjua i nismo bili zajedno. Eto, dogodilo se da smo se upoznali malo kasnije, i gle čuda, baš na STCW tečaju, skužili smo da idemo za istu kompaniju i department i dalje je kemija odradila svoje ;)

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Ja i djevojka na istom brodu?
« Reply #3 on: 01/February/2016 »
A pa tako kazi bre, budi precizan  :rtfm: Nista, sad budi dosadan, zovi agenciju, interesujte se zajedno ako vam je stalo. Nikada nisam upoznala nekog sa slicnom situacijom, obicno parovi zajedno ulaze u celu pricu. Ja bih zvala non-stop dok ne dobijem odgovor, kakav god da je, ali bih se trudila da ih " umilostivim " da nas posalju zajedno. Ne znam preko koje ste agencije... Cisto da znas da se mozete spojiti i nakon sto se odvojeno ukrcate na 2 razlicita broda, jeste malo duza procedura, ali ako se nema drugo resenje, i ovo je dobro.

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Ja i djevojka na istom brodu?
« Reply #4 on: 01/February/2016 »
Tesko tesko...RCCL je za*****an po pitanju parova, za 'registrirat' se u sistemu, moras prilozit vjencani list ili nekakav dokaz da ste zajedno.
A i ovisi o HR manageru koliko ce ti izaci u susret.


CCL je tu puno bolji, linkas se u sistemu u roku dan bez ikakvih uvjerenja...

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Ja i djevojka na istom brodu?
« Reply #5 on: 02/February/2016 »
Tesko tesko...RCCL je za*****an po pitanju parova, za 'registrirat' se u sistemu, moras prilozit vjencani list ili nekakav dokaz da ste zajedno.
A i ovisi o HR manageru koliko ce ti izaci u susret.


CCL je tu puno bolji, linkas se u sistemu u roku dan bez ikakvih uvjerenja...

I ona i ja smo zajedno izrazili želju agenciji, agencija (EP)je rekla da što se tiće njih sve okej, ali da će morat/ili već jesu poslati upit kompaniji. Kako to tamo funkcionira i hoće li biti sreće, e to ne znam. Također sam napomenuo da ishod ne utjece na odluku odlaska na brod. Znam da na privatne želje ne gledaju blagonaklono, mi smo u njihovim očima broj za odrađivanje posla prvenstveno, toga sam svjestan. Ali opet...  možda se posreći. ;)

Btw, gdje se može izvaditi potvrda o vanbračnoj zajednici? Bili to imalo nekakvu dodatnu težinu?

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Ja i djevojka na istom brodu?
« Reply #6 on: 02/February/2016 »
Sto se mog iskustva sa EP tice, ljudi su prema nama ( meni i mom muzu ) maksimalno bili korektni. Vec drugi put saradjujemo sa njima, prvi put kada smo isli na brod, bili smo u vezi, sada u braku, pomogli su nam i prvi i drugi put. Na brodu smo upoznali puno ljudi koji su zajedno dosli njihovim posredstvom. Dakle, pomocice vam, ako mogu. Nije sve ni do njih, razlicite kompanije imaju razlicite stavove prema parovima. Carnival i NCL su nas prihvatili bez ikakvih problema, dok je regruterka za Oceania Cruises javno pokazala odbojnost prema nama, ne licno, vec zato sto smo par, i odmah nam je rekla da oni nisu " couple friendly ". Zaci, odluka je na kompaniji.

Sto se tog papira tice, nisam ni znala da postoji takva vrsta zajednice  :rofl: Ne znam ni kako se to kotira po vaznosti itd. Daj ne komplikujte, lepo se vencajte, pa se razvedite ako ne ide  :D Brak u Srbiji kosta 250 dinara ( oko 2 dolara ), ne znam kako stoje stvari u Hrvatskoj.  :wave:

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Ja i djevojka na istom brodu?
« Reply #7 on: 02/February/2016 »
Najednostavnije je 'nabaviti' vjencani list... :hekla:

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Ja i djevojka na istom brodu?
« Reply #8 on: 02/February/2016 »
Najednostavnije je 'nabaviti' vjencani list... :hekla:

oT :clapping:  ::yes::