Author Topic: Mlad i neiskusan  (Read 1422 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rukfash

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Mlad i neiskusan
« on: 02/December/2015 »
Kao prvo želio bih sve da pozdravim i da posebno zahvalim veteranima koji daju veoma dobre savjete i pomažu nama novim članovima.

Iako sam iščitao čitav forum čini mi se da imam neke velike nedoumice u želji da pronađem posao na brodu. Imam 21 godinu i zavrsio sam srednju Ugostiteljsko-turističku školu u Sarajevo i trenutno zavrsam Ekonomski fakultet. Tokom srednje sam radio mnoge poslove prakse (konobarstvo kuharstvo, recepcija), poslije sma radio u jednom hotelu na recepciji i hostelu kao i recepcioner i housekeeper i konobar i sve sto je bilo potrebno.
Eh sad imam nekoliko pitanja:
Da li mogu koristiti kao argument to što sam završio Ugostiteljko - turistčku školu i da li mi je to neka prednost prilikom zaposlenja ?
Da li se mogu prijaviti za poziciju purser ukoliko pricam engleski fluently i naučio bih nešto njemačkog ukoliko je to potrebno ?
I da li vi imate neki prijedlog koji bih posao mogao dobiti najlakše a da nije za lomljenje kičme ?

Izvinjavam se na greškama ako ih je bilo, ovo mi je prvi post u životu na nekom forumu tako da ne zamjerite.  :wave:

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Mlad i neiskusan
« Reply #1 on: 03/December/2015 »
Srednja skola- nikakva prednost.

Pitas potpune neznance da ti preporuce posao ? - suludo ! Sto volis radit ? Sto ti je cilj ? Lova ? Da ti guzica vidi puta ? Izgradit karijeru ? Odradit jedan ugovor, par njih, ili nekoliko godina ? Sto te i znaci lomljenje kicme? Posao  konobara ? Cak i da sve ovo popunis opet je suludo pitat potpune neznance da ti preporuce sto bi ti radio na kruzeru !

Podi na web stranice cruise kompanija i pogledaj oglase za poslove, naci ces sve. U oglasu ce ti biti opis posla i minimalni uvjeti koje trebas zadovoljiti da se prijavis ( iskustvo, obrazovanje, jezici,.... ) i onda ces shvatit gdje stojis.

Sve sto te zanima mozes naci na ovom forumu i upotrebom opcije search !


Sent from my iPad using Tapatalk

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Mlad i neiskusan
« Reply #2 on: 03/December/2015 »
U konobare možeš najbrže upasti jer je njih na brodu najviše i rotacija (turnover) je najveća.
Ako ti brzina upada ne igra ulogu, mlad si, onda strpljivo i pametno, ali trebaće ti puno više uvjeravanja poslodavca da znaš posao i da si kvalificiran.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Mlad i neiskusan
« Reply #3 on: 03/December/2015 »
Jos brze za kuvare  oT