Author Topic: Povratak sa Sea Princess i kraj 3 ugovora  (Read 10355 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Povratak sa Sea Princess i kraj 3 ugovora
« on: 21/November/2015 »
Pozdrav ekipa,evo vratih se ja i sa ovoga treceg ugovora.Kod kuce sam vec mjesec dana i vec mi je dosadilo  :) Jos jedan odlican ugovor sa odlicnom ekipom.Posto je brod veoma malen u odnosu na druge brodove u princess floti nasih nije bilo nesto puno ali ipak dovoljno.Ugovor je prosao odlicno i ceo ugovor sam proveo u Cellaru (izdavanje alkohola pive i sokova za barove) od prvoga do poslednjega dana.Odradio sam svetci kruz i Dray Dock u Singapuru koji je bio haos.Meni je to bio prvi dray dock pa nisam znao sta da ocekujem ali ljudi koji imaju vise ugovora iza sebe i vec su radili dray dock pre kazu da im je ovaj bio najgori do sada a glavni razlog je neorganizovanost menadzmenta na brodu.Ali na kraju svega veoma lep ugovor.
Sledeci ugovor bi trebao da bude na Regal Princess 6 Marta 2016 i ovoga puta sa promocijom  :)
Ako neko ima neko pitanje neka se slobodno javi
Pozdrav

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Povratak sa Sea Princess i kraj 3 ugovora
« Reply #1 on: 21/November/2015 »
pa vidimo se na Regalu u martu ;)

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #2 on: 17/December/2015 »
Koja je to pozicija u cellaru? Kakva je lova? Jesi tu sva 3 ugovora? Koja te sledeća pozicija čeka? Radno vreme? Devojcin broj telefona kad odeš :-P

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Povratak sa Sea Princess i kraj 3 ugovora
« Reply #3 on: 17/December/2015 »
E ovako ime pozicije je Assistant Provision Master, sada sve zavisi od supervizora gde ce te staviti da radis imas par pozicija:
1.Hotel Store (Ovde te uglavnom stavljju da radis ako ti je prvi ugovor to je bio slucaj samnom. Radis sa kancelariskim potrebstinama i veoma je lako za raditi ali je i veoma dosadno i odavde nema napretka i promocije).
2.Rad na vocu i povrcu (Ovde te isto mogu staviti ako ti je prvi ugovor a ako te ne stave ovde onda dolazis ovde raditi u odredjeno vreme i uciti posao u cambusi nakon sto zavrsis svoju smenu u Hotel Storu).
3.Rad sa smrznutim i mlijecnim proizvodima (Ovo je najlakse za nauciti i veoma lako za raditi jedina mana je sto je hladno).
4.Dray (Ovde se radi sa konzerviranom hranom,brasnom,secerom i slicnim stvarima tesko za raditi pogotovo kada je popis robe a to je svako par dana  :facepalm: ).
5.Cellar (Rad sa picem i alkoholom na brodu veoma odgovorno i veoma su male sanse skoro nikakve da na prvom ugovoru ovde radis.
Po pravilu kompanije na ovoj poziciji radi osoba sa promocijom 2nd Provision master.Ja sam imao srece da na mome drugome ugovoru lik koji je bio 2nd Provision nije hteo da predje u Cellar pa je Hotel Inventori Menager Mene prebacio u Cellar.Na 3 ugovoru su me odmah tu stavili iz istoga razloga jer lik koji je bio 2nd Provision nije hteo u Cellar).

Ja sam trenutno Assistant Provision Master i na sledeci 4 ugovor bih trebao da idem kao 2nd Provision Master.
Radno vreme zvanicno je 12 do 13 sati kada je turnaround day onda je i 15 sati ali to je jednom u svakih 7 do 15 dana, a nezvanicno radi se dosta manje ali to uglavnom zavisi od sefa i kakav je on. Ja sam na prvome ugovoru radio svaki dan 12 sati nekada i vise i to sve zbog sefa koji je radio sve po pravilima.
Drugi ugovor sam radio dosta ali dosta manje pogotovo kada sam presao u Cellar radio sam nekih 5 do 6 sati retko 8 i vise osim na turnaround day kada sam radio i preko 14 a to sve zbog sefa koji je bio legenda i koji nije gledao kada zavrsavamo ako je sav posao uradjen. Na 3 ugovoru izmedju 8 do 10 sati a to zato sto sam hteo promociju pa sam ostajao i duze nego sto sam trebao na radnom vremenu da se odkazem sto je i uspelo na kraju.

Sto se plate tice plata Assistant Provision Master je 1 ugovor 1170$ drugi ugovor ide na 1265$ i ostaje tolika dok se nedobije promocija za 2nd Provisin Mastera i plata je tada 1950$
Kolika je plata Provision Master neznam sigurno. ali za evropljane je blizu 3000$.Za ovu zadnju me nemoj drzati za rec moze da bude manja a moze i veca ali za predhodne 2 plate sam 100% siguran jer znam dvojicu nasih momaka koji su 2nd Provision trenutno nema ni jednog naseg Provision Master.
Ako imate jos kakvih pitanja slobodno pitajte  :D

Offline Stiv

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re:
« Reply #4 on: 18/December/2015 »
Aha, to su fix plate. Bez mogućnosti + mesečno. Koliko je znanje engleskog tu uopšte potrebno? Aj srećno sa guranjem na sto bolju poziciju

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Povratak sa Sea Princess i kraj 3 ugovora
« Reply #5 on: 18/December/2015 »
Plate su fiksne i to je dobro kada radis na malome brodu jer ja sam na primer imao vecu platu od nekih koji su radili u Baru i Restoranu mislim na ove na nizim pozicijama dok ako radis na vecem brodu tvoja plata je ista ili malo manja od ovih u Baru i Dajningu ali veruj mi ja nikada ne bih radio u Baru i Dajningu bez obzira na platu jer rade 5 puta vise nego ja u Cambusi.Engleski je dosta vazan jer je komunikacija dosta vazna.U stalnom si kontaktu sa svakim departmentom na brodu ali bukvalno svakim a ako ti je engleski dobar onda je lako raditi.Jos sto je vazno su jedinice mjere jer na brodu se sve racuna u kilogramima ali nista od robe i hrane sto dolazi na brod nije u kilogramima nego je u Funtama,Uncima ili nekim merama za koje ja nisam ni znao da postoje dok nisam poceo da radim na brodu.Trebalo mi je skoro mesec dana dok sam pohvatao sve te mere imao sam dosta problema pogotovo kada dodje vreme da radim inventara pa nedostaje hrpa stvari jer sam ja to sve izdao po pogresnim merama :D
 

Offline gogo_ca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 258
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruise
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Ass. Store
Re: Povratak sa Sea Princess i kraj 3 ugovora
« Reply #6 on: 17/February/2016 »
Kad cu ja da ubodem brod gde se radi 8 sati i manje  :D Cestitke na promiciji matori  :uzdravlje:
Ne postoji glupo pitanje,samo glup odgovor

Offline harirock

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Bosnia and Herzegovina
  • Company: Princess - Caribbean
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Assistant Provision Master
Re: Povratak sa Sea Princess i kraj 3 ugovora
« Reply #7 on: 08/June/2017 »
Pozdrav,

Imam pitanje. 22.06. imam itervju za poziciju Assistant Provision Master. Posto necu moci prisustvovati treningu nemam vremena zbog posla a i daljine tako da cu doci samo na finalni itervju.

Zanima me kako bi se mogao pripremiti u koliko ima neki savjet ili "caka" bio bih zahvalan.

Radio sam u skladistu supermarketa 2.5 godine a zadnje 2 godine radim kao planer materijala vrlo slicne obaveze kao kod Provision Mastera ili mi se bar tako cini.

Inace mislim da sam dovoljno sposoban da obavljam ovaj posao.

Bilo kakav savjet bi dobro dosa

Lijep pozdrav