Author Topic: Prvi put na brodu  (Read 3229 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mmiikkii

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Prvi put na brodu
« on: 22/November/2015 »
Pozdrav svima,  poslao sam svoj CV Kouzon agenciji i sad cekam skajp intervju sa njima i poziv na prezentaciju. Proveo sam 4-5 sati iscitajuci forum i u neudomici sam za koji posao se prijaviti.

Imam 21 godinu, pricam engleski odlicno i imam dvije ipo godne radnog iskustva.
Radio sam godinu dana u hostelu, godinu dana u kaficu kao sanker (mada je to bilo sanker, konobar i sve zivo po potrebi) i malo manje od pola godine u prodavnici racunara i elektronske opreme kao serviser i prodavac. I privatno radio kao serviser.

Oduvijek su me racunari zanimali, zavrsio sam srednju skolu za elektrotehnicara racunara, studirao IT i zavrsio prvi semestar sa dobrim prosjekom (nazalost odmah nakon prvog semestra sam morao odustati zbog odredjenih problema). Odlicno znanje Windowsa, hardvera, MS Office paketa (redovno spremam studente za ispite), solidno znanje Linuxa, nesto vise od osnovnog znanja vezanog za mreze i baze podataka. Kolko sam vidio za IT poslove na brodu najvaznije je napredno znanje vezano za mreze i iskustvo, ali ja nazalost nemam nista od toga.


Ne bjezim od nikakvog posla, ali jedino ne bih volio biti konobar ili sanker. Sad me zanima vasa preporuka.

Naravno otvoren sam za ucenje bilo cega.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Prvi put na brodu
« Reply #1 on: 23/November/2015 »
Ako ne želiš restoran i bar, kao najveće departmente sa najbržim obrtom ljudi, najvećom tražnjom i najlakšim upadanjem, a pretpostavljam da ti ni housekeeping ne leži (čišćenje i ribanje kabina, hodnika, wc-a...), onda ti je izbor sužen na foto, gift shop ili guest services.

Za tehničke pozicije ti je neophodno relevantno iskustvo, tu ne dolaze tako mladi ljudi koji tek treba da uče "zanat". A ni u kazino se ne upada bez odgovarajućeg znanja/iskustva.

Ako bi da juriš IT, onda minimum moraš na intervjuu da pokažeš znanje iz oblasti koje su pokrivene CompTIA A+ i N+ ispitima.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Prvi put na brodu
« Reply #2 on: 23/November/2015 »
Ni posao fotografa nije za odbaciti. Završiš jedan dobar tečaj digitalne fotografije, i šanse su dobre. Stalno traže fotografe.
Jednom kada dođeš na brod, i moguće odradiš ugovor, vidjećeš iz prve ruke šta bi ti najbolje pasalo. Možeš preći i negdje drugdje. Ima dovoljno kompanija.
Znanje fotografije ti neće propasti, svi mi želimo biti dobri fotografi.

A princ je u pravu, bez mreža i znanja rješavanja složenijih mrežnih problema, neće ići ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mmiikkii

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Prvi put na brodu
« Reply #3 on: 23/November/2015 »
Hvala na odgovorima.

Taman cu upisati kurs i pokusati da upadnem kao fotograf.
Tako sam i mislio za IT. Nasao sam neke primjere na internetu CompTIA A+ i N+ testa, ne znam kolko su vjerodostojni ali bih mogao bez problema poloziti A+, dok N+ ne bih. Vidjet cu da nadjem da "volontiram" za nekog ko se bavi poslom vezanim za mreze, pa da nesto i naucim.
Pa ako se ukaze prilika da se prebacim kad tad super, ako ne onda da smo zdravo :).

Offline mmiikkii

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Prvi put na brodu
« Reply #4 on: 30/November/2015 »
Prvo da kazem oprostite na duplom postu.

Bio sam na prezentacija u Kouzon agenciju. Bilo nas 12-13 (kolko je i moglo da stane). Neki Makedonac nam je drzao prezentaciju, zaboravio sam njegovo ime, naravno pricao je dobro srpski. Moram da kazem da mi se svidjelo sto je skroz realno pricao kako je na brod, manje vise kao sto je i receno na ovom forumu. Prezentacija je trajala skoro 3 sata (sa intervjuima).

Onda su poceli kratki intervjui, cisto radi provjere engleskog jezika. Odmah me je pitao koju bi ja poziciju htio, rekoh da nisam siguran jos uvijek, ali mozda za fotografa. Pitao me naravno dje sam radio i slicno, manje vise sve osnovno. Ja sam rekao kako i jeste, da nemam iskustva za fotografijom, ali da imam iskustva u programe grafickog tipa i da bi se bacio na ucenje. On je rekao da moze ako hocu to, ali i preporucio gift shop. Rekao mi je da pricam dobro engleski. Da obicno traze 2 jezika, ali se moze proci i sa tecnim engleskim. Rekao mi je kad odlucim tacno koju cu poziciju, da dodjem i popunim aplikaciju. Tako da bacit cu se na istrazivanje jos ovih par dana, ali trenutno vise naginjem prema gift shopu.

Da, pitao je ima li ko sa stranim pasosem, bilo ih je sa Srbijanskim, Ukrajinskim i Bosanskim. Rekao je da na par brodova Srbijancima zabranjeno, zbog neceg sto su napravili i Makedoncima na jedan brod vec 7 godina.


Eto to je to, ako ikoga zanima.

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: Prvi put na brodu
« Reply #5 on: 30/November/2015 »
Za koju kompaniju je bio intervju ?

Pretpostavljam da se nisi precizno izrazio što se tiče tih zabrana, jer mi je nekako čudno da na nekim brodovima u okviru jedne kompanije postoji zabrana, a na nekima ne. Valjda zabrane važe na nivou cele kompanije, a ne samo na pojedinim plovilima.
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline mmiikkii

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Prvi put na brodu
« Reply #6 on: 30/November/2015 »
Ovo je bio obicni intervju u agenciji.

Moja greska, lose sam se izrazio i rucak mi se hladio dok sam pisao, pa sam ubrzao :) .

Da kompanije su u pitanju, ali sad me nemojte drzat za rijec koje tacno. Znam da su rekli za Srbijance na 2 ili 3 (mislim da je jedna od njih bila royal) i za Makedonce jedna vec 7 godina.


Jedna od prici je bilo da se neki Srbijanac napio i poceo da lomi u bar-u, posle toga je izbacen sa broda i onda su svi Srbijanci stali na njegovu stranu. I od tad vazi ta zabrana u toj kompaniji.