Author Topic: Da li je STCW potreban za NCL?  (Read 4031 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Maksuzija

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Da li je STCW potreban za NCL?
« on: 23/November/2015 »
Pozdrav svima!

Planiram aplicirati na brod preko Kouzona za neku od ovih kompanija (NCL, Viking, MSC), pa me interesuje da li je potreban STCW sertifikat za NCL?

Offline igor92001

  • Registered
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Da li je STCW potreban za NCL?
« Reply #1 on: 23/November/2015 »
Ja sam imao sa carnivala sve certifikate ali sam STWC i BST morao raditi ponovo na NCL...

Offline predrazinjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Da li je STCW potreban za NCL?
« Reply #2 on: 23/November/2015 »
NCL je od skoro deo Holdinga kome još pripadaju Oceania Cruises i Regent Seven Seas.
Cura iz Kouzona mi je rekla da za sam NCL nije potrebno da se ima STCW, sve se odradi po dolasku na brod, dok za ove 2 kompanije mora da se ima završen sertifikat prilikom odlaska na brod.

Doduše, zavisi i koji si department, i da li bi za tebe važilo da mogu da te rasporede na bilo koju od pomenute 3 kompanije u okviru Holdinga ili bi išao striktno na NCL.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Da li je STCW potreban za NCL?
« Reply #3 on: 24/November/2015 »
Polozit ces ga na brodu kako god okrenes, ako nista makar je 4 free. I gosti ce ti se rugat kad budes prevrtao life raft u bazenu. :)
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline ACAB

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Da li je STCW potreban za NCL?
« Reply #4 on: 12/December/2015 »
Predrazinjo je u pravu,sve je lepo objasnio.Ono sto je jako bitno je da vam Oceania Cruises posalje listu trening centara koje oni  priznaju.Ja sam hteo da radim u Madjarskoj ali su mi rekli da ne priznaju G.S. Poseidon tako da vodite racuna.

Offline Maksuzija

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Da li je STCW potreban za NCL?
« Reply #5 on: 13/January/2016 »
Hvala svima na odgovoru!  A da slucajno ne zna neko da li postoji jos neka kompanija za koju nije potrebno polagati STCW pre ukrcaja?

Offline nedy

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Da li je STCW potreban za NCL?
« Reply #6 on: 25/February/2016 »
Hvala svima na odgovoru!  A da slucajno ne zna neko da li postoji jos neka kompanija za koju nije potrebno polagati STCW pre ukrcaja?
Potrebno je raditi STCW za Viking Ocean prije ukrcaja,to sigurno,ja sam polagao u Skoplju,550 eura...punooo

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Da li je STCW potreban za NCL?
« Reply #7 on: 25/February/2016 »
I gosti ce ti se rugat kad budes prevrtao life raft u bazenu. :)

Nista lakse nego prevrnuti life raft..Ja nisam nikoga video ko je imao problem s tim,cak su i cure bez problema to odradile....I gostiju nije bilo ni na vidiku,jer se to radilo na aftu ,bazen je tad bio zatvoren za goste......Tako je doduse bilo na Carnivalu..Na Princessu i na Celebrity-ju nisam to ni radio........

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Da li je STCW potreban za NCL?
« Reply #8 on: 14/March/2016 »
Upoznao sam devojku iz casina i decka stateroom stewarda za NCL i njima ne treba STCW.

Ja idem za Carnival i oni isto ne traze, takodje je poznanica otisla u februaru za Princess i nisu joj trazili STCW pre ukrcaja.

MSC trazi STCW.

Offline Enzzo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
  • Country: Bosna i Hercegovina
Re: Da li je STCW potreban za NCL?
« Reply #9 on: 26/January/2017 »
evo meni NCL trazi pomorsku knjizicu a da bi se pomorska knjizica dobila u Bosni treba STCW, ja sam izgleda jedini kome je ncl trazio pomorsku i stcw :smack: