Author Topic: Završen ugovor NCL cashier  (Read 3656 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ririsan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Završen ugovor NCL cashier
« on: 04/December/2015 »
I ja preživela :)

Eto, prođe taj prvi ugovor, puno utisaka, lepih i manje lepih trenutaka, sve u svemu, vredelo je :)
Tu sam za sva pitanja ako nekako mogu da pomognem :)

Pozz

Offline ivan18

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Završen ugovor NCL cashier
« Reply #1 on: 05/December/2015 »
Pozdrav. Na kom si brodu radila?

Offline Ririsan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Završen ugovor NCL cashier
« Reply #2 on: 05/December/2015 »
Pozz,
Na Gemu pa dobila transfer na Epic. :)

Offline bomboclat

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Re: Završen ugovor NCL cashier
« Reply #3 on: 05/December/2015 »
Mozes li nam reci kakva je razlika u zivotu na tim "manjim" i "vecim" ncl brodovima? Ako me razumijes sta pitam :-) trebam za par dana dobiti info koji sam brod pa citam svasta :D ot toga da je na manjim hrodovima po 4 u kabini a na vecim 1 do toga da je velika razlika u menadzmentu i da je na manjima opustenija prica   :airquotes: a ti eto koliko vidim imas info iz prve ruke. I reci mi jos nesto, kolika je popunjenost u prosjeku po kruzu?

Offline ivan18

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Završen ugovor NCL cashier
« Reply #4 on: 05/December/2015 »
Kakav je zivot na gemu? Cuo sam da je robija. Inace imam dva drugara tamo, Stefan i Ivan dileri.

Offline Ririsan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Završen ugovor NCL cashier
« Reply #5 on: 05/December/2015 »
Što se tiče razlika na brodovima, mogu samo o brodovima gde sam ja bila. :)
Po pričama drugih a i iz svog iskustva, rekla bih da je život stvarno opušteniji na manjem brodu. Čak i na Gemu, koji stvarno važi za robiju, kako kaže Ivan, bilo mi je opuštenije nego na Epicu. Naravno, mnogo zavisi i od menadzmenta i od kolega. Na Gemu, uprkos iscrpljujućem radnom vremenu i sea day-evima, ljudi su opušteniji, kao i menadzeri, i ne važe mnoge restrikcije sa kojima sam se kasnije susrela na Epicu (počev od toga da mi je menadzerka na Epicu rekla da je samo njima dozvoljena kupovina u shopovima ili da smo mi iz kazina morali nedelju dana ranije da se najavimo da ćemo jesti u Garden restoranu, u koji sam stalno išla dok sam bila na Gemu). Dobra strana manjeg broda je i manje ljudi, brže ih upoznaš i združiš se sa njima. Loša strana su te kabine, nikad ne znaš ko će da ti zapadne. :) Epic je imao super itinirary, samo jedan od sedam dana je na moru i imala sam dosta vremena da skitam. Ne znam kako je na drugim većim brodovima, ovde su važila stoža pravila i svi su se nešto tripovali da ih još više iskomplikuju i slepo prate :) Tipa nema flašica sa vodom u kasi pa ti izdrži da brbljaš sa gostima nekad i po četiri sata bez pauze (kad je baš busy) i bez vode. Nekad je to stvarno bio kavez :)
Popunjenost na brodu za kazino nije nešto bitna, jer je na svakom kruzu dosta pozvanih igrača koji ne plate kruz ali se kockaju. To koliko će kazino biti zauzet ne zavisi od popunjenosti, bar sam ja takav utisak stekla. Više se kockaju u SAD i na Gemu je uvek bilo busy, dok je Epic bio po Evropi pa je bila laganica.
I odgovor za Ivana18, znam tvoje drugove, super su momci :)

Offline preF.

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Završen ugovor NCL cashier
« Reply #6 on: 20/January/2016 »
Postoji li agencija u Beogradu,naravno pouzdana...preko koje mogu da se zaposlim u kazinu na brodu?Verovatno znas ili neko u tvom okruzenju,mozda savet gde je najbolje da se obratim,bas mi znaci.Imam iskustvo,engleski solidan za komunikaciju.Hvala i pozdrav!

Offline Ririsan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Završen ugovor NCL cashier
« Reply #7 on: 26/January/2016 »
Ja sam išla preko Kouzona i oni su skroz pouzdani. Imaju poslovnicu u Nišu, ali sam sa njima komunicirala telefonom ili preko maila, tako da nije bio problem što nisu u Beogradu. Imaš par agencija u Beogradu, ali ne znam da li one šalju za kazino. Ima baš dosta informacija o svemu tome na forumu :)
Pozz :)

Offline predrazinjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Završen ugovor NCL cashier
« Reply #8 on: 26/January/2016 »
@preF.

Agencija iz Beograda koja posreduje pri zapošljavanju u kazino je Sea Agency, posredno preko Employment Power-a iz Zagreba. Ako se ne varam, mislim da oni posreduju jedino za Kazino na NCL Holdingu (bar što se tiče kandidata iz Srbije). Mislim da na druge kompanije ne šalju Kazino osoblje, nisam siguran, proveri sa njima.

@Ririsan

Čestitam na završenom ugovoru :) Hteo sam da te pitam da li si imala kontakata sa nekim od Slot Attendant-a na tvojim brodovima i generalno kako oni prolaze i što se tiče posla i radnog vremena i što se tiče novca i slobodnog vremena :)? Znam da sve to zavisi od dosta stvari, ali eto recimo u konkretno tvojim slučajevima. Hvala i pozdrav.

Offline Ririsan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Završen ugovor NCL cashier
« Reply #9 on: 26/January/2016 »
Hvala :) Naravno, u kazinu su cashieri najviše u kontaktu sa slot att. od kolega. Sa dealerima cashieri nemaju kontakt. Manja je pre svega odgovornost, dok cashieri i dealeri rade sa parama i chipovima, att. se zaduže sa 300$ na početku smene i toliko su obavezni da vrate na kraju smene. Te pare im služe da usitne igračima ili da vrate kusur jer prodaju lotto listiće. Drugo, cashieri su celu smenu na jednom mestu i sve vreme stoje, dealeri sede za istim stolom kad je busy i po 4 sata bez pauze. Slot att seta po kazinu, priča sa gostima, što se više druži i dobar je sa njima to više tipsa zaradi :) Objasne kako ide neka igra, ako je neki kvar na mašini zovu tehničara, ponude pićem gosta ako nema konobara, uglavnom, eto, to im je posao. Ne kažem naravno da je lak ali mislim da je pozicija slot att. najbolja u kazinu.
I radno vreme im je kraće nego cashierima i dealerima, obično su closeri završavali oko 02:00h, dok smo mi ostajali i po par sati posle njih.
Njihov tips dele samo oni. Čula sam od nekih slot att. da na većim brodovima izlaze preko 4000$, ali to ne znam, na ovim brodovima gde sam ja bila su uglavnom do 2500$, u Evropi i manje.
Sve ostalo je kao i za ostale pozicije u kazinu, ne rade u lukama, imaju directional ali se menjaju sa cashierima, jedne nedelje att, sledeće cashier i tako se rotiraju.
Post je malo duži ali nadam se koristan. Pozz :)

Offline predrazinjo

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Završen ugovor NCL cashier
« Reply #10 on: 26/January/2016 »
Što duži post, to bolje, bar za mene koji tek treba prvi put da idem na brod :)
Hvala ti na ovim iscrpnim informacijama.

Offline Ririsan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Završen ugovor NCL cashier
« Reply #11 on: 26/January/2016 »
Nema na čemu, ako mogu još šta da pomognem, piši :)