Author Topic: Viking Sky. Poslije 7 dana dobila sam mail da sam prosla  (Read 4595 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Shey La

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Cao raja,  :wave:

Evo ovdje mozemo podjeliti iskustva prije i poslije odlaska na jos pravljeni Viking Sky.

Ja sam prosla za Bar Waiter, evo da ukratko objasnim kako i sta je bilo.
Imali smo dva intervjua u dva razlicita termina, tako da smo morali putovati iz BIH do Skopja dva puta o svome trosku.
Prvi sustret s njima je bilo prezentacija o Viking ocean line i ukratko o benificijama i kratak pogled kako bi to sve izgledalo.
Nakon toga 3 HR su poceli finalno ispitivanje, mene je zapala tajladjanka i postavlja je pitanja tipa: zasto mjenjate kompaniju, sta ocekeujete od vikinga, da li se ikad iko prije zalio na vas (da) i kako ste se nosili stim, sta volite u svom poslu, iskustva s prosle kompaije i tako to, uglv nije bilo nista strasno i ja sam znala da sam bukvalno "razvalila" intervju vec sam bila spremna za drugi oko kojeg se se sve vrtilo o vasoj profesiji.

Svi smo bili podjeljeni po termina od 30min. Ja sam bila toliko nervozna da mi je covjek nudio vodu i da se smirim, jer kandidati koji su bi li na intervju prije mene su izlazili s izrazom mrtvaca i u soku govoreci kako je strog i kako pita kojesta, pritom kad sam usla covjek mi je dao na znanje da me ceka vec dva dana i tu mi je pao i secer i pritisak i sve!  oT  
Pitao je rutinska pitanja, malo o iskustvu s broda, recepti, imali smo stol koji je bio postavljen za jelo ( bez jela  :rofl: ) i dao nam je zadatak tipa gost 1 sjedi na mjetu 3 i pije to i to i tako 4 osobe, ti uzmes casu i sluzis.
Na svaku moju gresku rekao je da nije bitno jel grijesim vec kako se nosim s mojim greskama. I eto to je bilo to, poslije 7 dana dobila sam mail da sam prosla.

 Sad smo dobili datum da radimo STCW, gledala sam okolo za taj STCW i svugdje je jeftiniji nego u Skopje, al izgleda svi idu u Skopje radi jednostavnosti il vec sta.
U koliko imate neki info, podjelite s nama .Ostalo je sve na cekanju pa javim se kasnije s nekim novim infromacijama. Do tad mirno more  :uzdravlje:

Ukoliko sam napravila neku gresku nemojte zamjerit prvi prvi put postavljam temu   :yeah:

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Viking Sky
« Reply #1 on: 27/November/2015 »
I ja sam bila na tom intervju, za poziciju Shore Ex Staff, bilo je ok opusteno, sa mnom je bilo oko 20 tak ljudi svi su aplicirali za razlicite pozicije, od nas 20tak gotovo svi su imali prethodno brodsko iskustvo, intervju je bio kao neki personality test, pitanja vazda ista, zasto viking, nesto o sebi... nista komplicirano. Javili su mi iz kouzona  da sam prosla prvi dio sljedeci je bio preko skaypa kao tehnicki tu me pitala o mom iskustvu na Msciju to bi bilo to za sad jos cekam rezultate, spomenula je da bi ukrcaji trebali biti krajem januara pocetkom februara.

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
bok curke isto sam bila u makedoniji na intervju, bilo je ok nista komplicirano, isto tako drugi dio intervjua na skype oko 18 minuta nista komplicirano inace za recepciju sam se prijavila, nema jos odgovora, rekli su mi da ce potrajati jer imaju dosta kandidata, mozda se vidimo na brodu :)

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Danas su mi javili nakon vise od mjesec dana da sam prosla, vidimo se na brodu :D

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
I ja sam prosla :) ugovor 6 mjeseci placa 2200$ no commission, jer su ekskurzije ukljucene u cijenu kruza, shore excursion hostess je inace staff pozicija ,ali na Vikingu kao staff imas iste benificije kao i crew to jest nikakve, ne mozes na buffet, ili bilo gdje drugo, znaci samo crew aria  ""]] to je to sto su mi rekli

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Promijena plana, ne znam dali je to dobro ili lose al umjesto da cekam vikingov novi brod kako sam i trebala, zvali su me da se ukcam 10 januara na viking star, potvrdila sam, ako dobijem novi pasos do tad s obzirom kako su nasi bosanci u ministarstvu vrijedni  ;D

Offline Shey La

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
U svakom slucaju sretno raja, pa se druzimo, uskoro nadam se. Ja sam odradila STCW i evo sad cekam poziv za medical i ukrcaj.... pa kad bude :)

Ahhh napravila sam jednu greskicu, brod nije Viking SKY vec Viking OCEAN :/  no;;;

Pozz svima  :-))))'
 




Offline Shey La

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Viking sky, sea, ocean   :smack:  hahaha ma kako got.. IPAK VIKING SEA :D

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Viking Star, Viking Sea and Viking Sky(2017), ja sam na Viking Staru, dosta ljudi su poslali na novi brod koji je u Anconi na brodogradilistu, na neke treninge itd.

Offline tajana

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Pozdrav,

zanima me je li Viking prima isključivo osobe sa brodskim iskustvom ili nije nužno?

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
brodsko iskustvo je uvijek poželjno, ali ne mora značiti da te neće primiti ako nisi nikad bila. Ovisi i o poziciji koju želiš. Uglavnom, probaj i to je to. Dešava se i da dođu ljudi s brodskim iskustvom pa ne prođu, nema te čega biti strah

Offline tajana

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
svakako ću probati. A pozicija koje me interesira je recepcija.

Offline Matijas

  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
evo pomaka, nakon prolaza na prvom intervju-u u Budimpešti (za recepciju) napokon dobio pozitivan odgovor i ovih dana bi trebao imat 2 i konačni int preko skipea. Ima li netko ovdje da je prošao sve to za recepciju da mi malo kaže kako je izgledao taj skipe intervju, budući da su nam na prezentaciji rekli da će biti tehničke prirode.. Mi smo na royalu koristili dosta zastarijeli sistem, Encore i brdo programa koji vrlo često zakažu (a-pass, as400, Ving, arcade itd itd). Koliko sam shvatio, Viking koristi fidelio?