Author Topic: Royal Caribbean zaposljava Bosance  (Read 3996 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Royal Caribbean zaposljava Bosance
« on: 26/November/2015 »
Veliki i vrlo vazan update za zaposljavanje na RCL za Bosnace (a i Hercegovce)  :D!!

Zadnji put kad sam se vratio sa Carnivala (prije nekih 6-7 mjeseci) i zvanicno cuo za tu zabranu za odredjene nacije odlucio sam da to testiram i aplicirao sam na svakakve kompanije ukljucujuci i RCL. Aplicirao sam na nekoliko pozicija ( sve online i direktno, bez agencija) i vise puta i nakon nekoliko onih automatskih generiranih odbijenica prestao sam da apliciram i "halalio" se (odustao i pomirio se da stvarno RCL ne zaposljava Bosnace)

Prije mozda mjesec i pol me kontaktirala Daniella iz RCL HR dep. i ponudila prvo Skype interview, a nakon sto sam to prosao, onda me je zvao neki Mark kao Senior Recrutment agent. Uradio sam neki test sposobnosti online, telefonski interview sa njim i on mi rekao ono klasicno da ce mi se javiti nakon sto se konsultuje sa Departmet Head.om za koji apliciram.

I na koncu, slucajno ili ne, jucer za Dan Drzavnosti BIH dobio sam Job Offer da potpisem i sa time upadam u rotaciju za Royal Caribbean.

U aplikaciji i CV jasno je navedeno da sam Bosanac, sa Bosanskim pasosom i bez dvojnog drzavljanstva, dakle ergo et sum Bosanac u RCL.u  :clapping:

Pozicija je bila II Bar - Housekeeping.





Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #1 on: 26/November/2015 »
RCCL izlaze novi brodovi u skorijoj budućnosti,potreba za radnom snagom je u toku.
Jedno pitanje,kakva je to pozicija:
``II Bar - Housekeeping``?
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #2 on: 26/November/2015 »
Deck Supervisor.
Istina za brodove, Mark mi je isto rekao, da imaju u planu novih 6 brodova, dakle trebaju mnogo robova :)
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #3 on: 27/November/2015 »
Cestitam kolega, koliko dugo je proslo od online prijave do prvog kontakta, 5 mjeseci...?  :facepalm:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #4 on: 27/November/2015 »
Ma mnogo duze... toliko da sam i zaboravio da sam aplicirao.. tamo nekad u Martu aplicirao, a javili se krajem Oktobra.
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #5 on: 27/November/2015 »
Nije da ti ne vjerujem al mi malo cudno da ni Kouzon niti jedna druga agencija ne zna za to navodno ukidanje zabrane za nas  :hmm: mislim super ako je istina ali mi nije jasno jer sam im pisla na njihovoj stranici na facebooku doduse bilo je to krajem augusta dosta toga se moglo promjeniti, znam da im izlazi Ovation of the Seas u Aprilu i Harmony of the Seas u Junu ove godine.

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #6 on: 27/November/2015 »
Cestitam na poslu :) mozda im treba radnika pa su ukinuli zabranu, mada me malo cudi jer sam o zabrani citala puno o ovom ukidanju nista, kakvu si to poziciju dobio??

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #7 on: 27/November/2015 »
Tko ceka - doceka... Cestitam i mirno more  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #8 on: 27/November/2015 »
Da sam cuo negdje ovu pricu mozda ne bih ni ja vjerovao, al ovako ovo je iz prve ruke. Milion posto provjereno  :D
Mozda sto nisam isao preko agencija vec direktno preko njihovog site.a, a mozda sam se toliko dobro prodao da su zaboravili da su bili nesto ljuti na nas... (..kupit cu ti narukvice, od bisera ogrlice... za poljubac sve cu da ti dam..  :rofl: )

Pozicija kao sto rekoh je Deck Supervisor - Housekeeping II bar. Plata fiksno $2730 i fiksno 6 mjeseci ugovori.
Tragedija ljudi u svemu tome je sto ja ne zelim vise na brod i po svemu sudeci necu prihvatiti ponudu, jer ganjam nesto bolje, nesto trajnije, i normalnije... nesto gdje jednog dana mogu da imam porodicu, zivot... a ne da se vucam po svijetu cijelu mladost.

Ali eto bar moze da posluzi kao primjer drugima da se moze, da ima nacina ako ima volje....
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #9 on: 27/November/2015 »
Vic, crnjak:

I taman malo odškrinuli vrata za Bosance, probali sa tobom, videli da si dobar, umalo da obaveste agencije da obnavljaju saradnju... kad ti ih ispališ i oni zalupe vrata uz jak tresak.

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #10 on: 27/November/2015 »
Ko zna kakva je politika kompanije mozda je bila neka jednogodisnja zabrana, mozda su se predomislili, mozda su te prihvatili jer si prije radio na brodu, mozda su zaboravili na zabranu hahhaa sve u svemu ako se ukine cuce se kao sto se culo za zabranu, cestitam na dobivenom poslu :) jesi dobio neki datum ili nesto? Dali su ti spomenuli nesto o zabrani?

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #11 on: 27/November/2015 »
Gospodin Zoran pise na fejsu da su zabrane jos uvijek aktualne za nas, tako da ne znam u cemu je fora   ""]] ""]]

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #12 on: 27/November/2015 »
Ja o direktnoj aplikaciji ti o Herr Zoranu... ee Azrice dugo ce tako biti zabrana... "ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazednom Vratniku..."

@Princ  Nisam ja levat, imao sam ja semestar Business Etiquette and Correspondence.  :D
Nikad se vrata ne zalupe jer nikad ne znas sta sutra nosi... i kad si najsigurniji, vec uvijek lijepo, kulturno i profesionalno.

@ann  Nismo nikad spominjali zabranu. Ako sta znaci jos dva moja druga sa Carnivala su ovako aplicirala. Crnogorac dobio posao, drugi Bosanac (al aplicirao sa hrvatskim pasosom) nije prosao. Datum je trebao da bude odredjen nakon sto rijesim ljekarski i vizu.



Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #13 on: 27/November/2015 »
ja sam jos davno aplicirala online, isto sam odustala ne vjerujem da ce se javiti, ma i ne moraju... aplicirati online mogu svi besplatno je ako upali super ako ne nista, da da mozda si ih ocarao hahahah

Offline renii

  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: Royal Caribbean zaposljava Bosance
« Reply #14 on: 28/November/2015 »
ja sam bila radoznala pa sam pitala royal i nazalost saznala da zabrana nije ukinuta, kako to da si ti dobio ne znam, ali zabrana i dalje vazi