Author Topic: Ukrcavam se sad u pone?eljak na QV. Ako ima naših, javljajte se ..  (Read 2929 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ?eti?

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav svim forumašima!

Ja sam nov na forumu i moram reći da je lijepo viđet da ima dosta naših i na ovoj kompaniji.

Inače, ukrcavam se sad u poneđeljak na QV. Evo su mi poslali i kartu, tako da prekosutra već letim za London.

Nisam išao preko agencije, već direktno aplicirao putem sajta ljetos i u avgustu imao intervjue, prošao sve to, i juče mi javili da se pakujem  :plovim:

Ako koga što još zanima tu sam još ovih par dana pa se javljam, ako sve bude kako treba, sa broda  ;D

Ako ima naših na QV, javljajte se  :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ukrcavam se sad u pone?eljak na QV
« Reply #1 on: 27/November/2015 »
đetiću, tvoja tema primjerenija je ovdje:
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=192.0

drugo, kako ćeš se ulogirati sa slovom đ tamo neđe iz svijeta? đe ćeš ga pronaći na tastaturi?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ?eti?

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Hahahahaaa, moja tastatura ide sa mnom  oT

Btw, Pozdrav za Chief-a ! Hvala na update-u, veliki je forum pa ne stigoh da sve pregledam po temama, nego rekoh ako ko ima kakvih pitanja oko samog skype interview-a da se javi. I svaka cast na ovakvom jednom forumu gdje ljudi mogu da razmjenjuju razna iskustva, steta samo sto i ranije se nisam aktivirao.

pozz


Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Bok Detic (sorry nemam kvacica :P) Kakav je bio interviju? Jesu te maltretirali hahah

Offline ?eti?

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Cao Ann, evo i ja predjoh na ovu bez kvacica :)

intervjui su bili dosta lagani, prvo telefonski sa jako prijatnom Debbie, s kojom sam odmah krenuo u neki opusteniji chat da probijem led s pitanjem kakvo je vrijeme u Southamptonu i kako je kod nas jako vruce pa ne mrdamo sa plaze (na sta je odgovorila da sam je upravo ucinio ljubomornom :)) ) i tome sl, i koja me je nakon uvodnih pitanja o tome imam li vidljivih tetovaza, pirsinga, i tome slicno uglavnom ispitivala o tome sta znam o kompaniji, zasto bas Carnival UK (naravno, vec sam bio pripremio odgovore na tako nesto), i onda smo presli na radno iskustvo  - da opisem hotel u kojem radim, svoja zaduzenja, imam li dodira sa cashiering-om i kakvog...e onda da opisem najtezu situaciju koju sam imao sa gostima i kako sam se snasao, tu je trazila da joj do detalja ,,postavim scenu", pa zatim da joj kazem koji je most challenging team s kojim sam radio i zasto, da opisem neke situacije gdje je bio neophodan timski rad i uigranost...i to je uglavnom to...imao sam osjecaj da je uglavnom procijenjivala communication skills i motivaciju. Pitala me je na kraju koje jos jezike govorim, na sta sam odgovorio da tecno govorim ital., na sta je samo rekla OK.. i to je to...rekla mi je na kraju da sam prosao telefonski interv. i da ce me obavijestiti mailom o zakazivanju skype-a. nisam vjerovao na kraju da je proslo citavih 50 minuta :)    skontao sam da je jako bitna koncentracija, jer umiju Britanci malo da zamuljaju sa akcentom pa sam se napregao da sto bolje razumijem pitanja

Skype je bio poslije 15 dana, sa dvije slatke djevojke (Luiz i Ema) koje su mi bile jako simpaticne pa sam se svo vrijeme smjeskao i dok sam odgovarao na pitanja tu i tamo bih se nasalio i sve u svema jako je bila opustena i prijatna atmosfera. jedini problem je bio konekcija koja je ponekad bila isprekidana pa sam morao da ih zamolim da ponove neka pitanja jer nisam mogao da ih cujem...i da - konstantan delay, zvuk je jako kasnio za slikom pa malo cudno to izgleda u pocetku dok se ne priviknes, bitno je smjeskati se svo vrijeme dok zvuk putuje :) pitanja su bila neka cak ista sa phone interv., jedino sto su me sada pitali da opisem situaciju kada sam went an extra mile - potrudio se da prevazidjem ocekivanja gosta i zasto sam to uradio, da li unosim ideje i inovacije u poslu i to je to... i jos samo kako prihvatam diversities u okruzenju u kojem radim....na kraju imam li pitanje za njih...i to je to...sutradan mi je Luiz javila telefonom da sam prosao .. sve je trajalo 40 min, a bilo bi i manje da nije bilo prekidanja i delay-a

eto, hope it helps :)

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
cini dosta jednostavno, ja nemam bas pozitivno iskustvo s njima, moj intervju je bio dosta tezi, pa sam mislila da su i tebe testirali itd. sretno :D  :plovim:

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Drago m je čuti da je netko uspio otići direktno u Purser's Office i to bez znanja njemačkog. U vrijeme kad sam ja bio na Cunardu to je išlo puno teže a nije baš bilo ni jednostavno prebaciti se, zbog čega sam se okrenuo drugim kompanijama iako mi se u biti Cunard dosta sviđao kao kompanija (ali ne i posao koji sam tada radio tamo).

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Cestitke! Sretan put!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
moze jedno pitanje hitno je....
u aplpikaciji treba navesti 2 bivsa poslodavca,telefon, mail itd ....zanima me sali oni to provjeravaju da mogu zamoliti nekog u sluvcaju da provjeravaju

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Proveravaju.Meni su proveravali.
Putem emaila kontaktiraju poslodavce,posalju im upitnik da popune.
Karma is a bitch,don't be an ass !