Author Topic: Da li agencija odredjuje koga salju na brod u slucaju vise kandidata?  (Read 2220 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline domi91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Kada npr. prodje 20 kandidata za xy kompaniju za istu poziciju,medjutim njima(kompaniji) je potrebno samo 10.Da li agencije gledaju da li si preko njih odradio npr.STCW ili Medical pa onda imas neku prednost?Da li agencije imaju veze s tim koga salju ako se javlja slucaj "over hire" ili kompanije salju "request" agenciji na ime kandidata?  :hmm:

Offline amerigo

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Zanimljivo pitanje.. nego kako ti znas koliko kandidata trazi kompanija ? Agencija (bar ova preko koje sam ja isao) nema nista sa medicalom i stcw-om (u finansijskom smislu) tako da mislim da to nema nikakve veze.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Prilično je teško da ti neko (a da nije npr. vlasnik agencije) odgovori precizno. Šta mi znamo šta oni rade, da li rade i kako rade, pogotovo ovako uopšteno kada se ne priča o konkretnoj agenciji, kompaniji i poziciji.

Ali daću jedan primer iz prakse za koji znam, pri čemu nemam pojma da li je on izuzetak ili pravilo.

Predstavnik kompanije održi finalni intervju i potpiše letter of acceptance (čini mi se da se tako zove) sa kandidatima koji su prošli. I vrati se nazad u Majami (ili gde već) sa spiskom primljenih kandidata, njihovim podacima i potpisima. Nakon toga i agencija i kandidati mogu samo da čekaju, niko ništa ne zna dok KOMPANIJA ne pošalje spisak u kome je navedeno ko, gde i kad ide. I tad agencija javlja kandidatima datum ukrcaja, da je vreme za sređivanje vize itd.

Ipak, ono što agencija svakako može da uradi a da toga nisi svestan - ako im se ne sviđaš, ako praviš probleme oko isplate, mogu da odgovore kompaniji da je kandidat taj-i-taj odustao ili da ne ispunjava uslove ili da se nije javio itd. Ti nikad nećeš znati da li si bio na nekakvom internom spisku ili ne. Ovo samo kažem teoretski...

Offline domi91

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Zanimljivo pitanje.. nego kako ti znas koliko kandidata trazi kompanija ? Agencija (bar ova preko koje sam ja isao) nema nista sa medicalom i stcw-om (u finansijskom smislu) tako da mislim da to nema nikakve veze.

Ne znam koliko trazi,zato sam napisao na primer (npr).Ali dobio sam odgovor na moje pitanje,da kompanija salje tvoje ime i prezime agenciji konkretno i onda oni odlucuju o tome.Hvala na odgovorima.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Mislim da posrednicke agencije dosta vise zaradivaju od samih kompanija nego od provizija sto uzimaju kandidatima , tako da ne vjerujem da bi se oni zainatili kandidatima i brisali ih sa nekih lista, itd. Njima je taj posao njihov kruh, ne vjerujem da bi se oni zbog kandidata / dva crvenili i riskirali buducu poslovnu suradnju sa nekom od cruise kompanija ( a danas su sve manje vise povezane ).  Ajmo na Agencije, pa nece Vlasnik propast ako ti njemu de das njegovih 200-300 eura provizije, 90% ljudi ce tu proviziju platiti samo zati jer su ocajni i ne zele se posrednickoj konpaniji jer nikad ne znas kada ce ti opet zatrebat. Dobit ce on proviziju od tvog D1, tvoje prve pomoci, tvog medicala, tvoje avio karte, platit ce ga kompanija za troskove interviewa, platit ce ga nakon tvog odradenog ugovora, ma ne bih se cudio ni da dobije proviziju od US ambasade za tvoju vizu. Ja sam odbio platiti proviziju prvi put kad sam isao ba brod, odgovorili su mi samo : ok. Drugi put nisam imao nikakvih problema sa tom agencijom, cak mislim da sam dobio i bolju uslugu nego prvi put i nisu me uopce pitali za proviziju :). Uglavnom da, mislim da se posrednicka kompanija nista ne pita kada su u pitanju tehnicki detalji ukrcaja, pa ne moze npr. jednom Royalu Golac odredivat kada ce koga slati na brod. Oni su tu da posreduju pri interview-u ( i mozda odrade predselekciju kandidata ) a kasnije ako kandidat prode interview da mu budu podrska dok ne skupi sve papire potrebne za ukrcaj, i kada je kandidat spreman onda salju u cruise kompaniju i to je to. Isto tako neznam dali je slucajnost ili ne, ali evo mog iskustva sa zadnjeg ukrcaja. Nas 5-6 je proslo interview za Disney i dobio aam email od Golca tipa : sada trebas obavit to to i to. Ja isti sutradan sredio medical, lroz par dana vizu , potvrdu o nekaznjavanju itd i sve to u rekirdnim roku. Od nas 5-6 prvi dobijem LOE i datum ukrcaja 06.02. , a svi ostali koji su samnom prosli interview au dobili LOE kasnije i datum ukrcaja od 15.03. ( ako se ne varam ) pa nadalie. Tako da mislim da ako sto brze odradite medical, vizu i ostale piz.... da ce te i prije na brod :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Vlasnik agencije ima prijatelja iz škole,vojske, ili prijatelja u vidu par zelenih evropljana,etc...
``Ti`` si odradio medical,vizu i čekaš joining date, od prijatelja mali je odradio sve isto kao i ti.I čekate . . .
Ovaj nazove i kaže aj poguraj to malo,u međuvremenu kompanija traži 5 ljudi na određenu poziciju,ali četvorica čekaju od Septembra prošle godine!
Trik pitanje,ko ide prvi? Ti ili mali ?
Vlasnik agencije ne postavlja ultimatum brodskoj kompaniji po pitanju slanja posade,ali svakako da imaju uticaja na redosled ukrcavanja.
Problem je u tome što su finalni intervjui svakih par meseci,nagomilalo se ljudi na stand bay i preduuuuuugo čekaju.
Ja kad sam se prvi put ukrcavao na brod,kroz ne puna dva meseca već sam brisao pod u baru na deck15  :rofl: :rofl:
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Ovaj nazove i kaže aj poguraj malo
dobar vic, kada bi to napravio malo ozbiljnijoj firmi tipa Disney - suradnja bi zavrsila istog trena. Disney je mala cruise kompanija da samo 4 broda a ima na desetine agenata/posrednika koji rade za njih. Zamisli kad bi netko zvao rec agenta i rekao poguraj mi ovog i ovog, hahah, jos se smijem :)

Pa sto ti mislis da se agencije/posrednici smiju tako ponasati sa poslovnim partnerima ??? Pa nije ti ovo zaposljavanje kao kod Keruma, hah

Problem je u tome što su finalni intervjui svakih par meseci,nagomilalo se ljudi na stand bay i preduuuuuugo čekaju.
Ovo vise govori o neorganiziranosti/nebrizi cruise kompanije i nema veze sa agencijom posrednikom, tj koliko ljudi trebaju, koliko ce ih pustit na interview-u, koliko ce cekati ukrcaj, to je sve do cruise kompanije

Edit:

I naravno sa nama agencija moze zagorcat zivot, nekako sj.... nas odlazak na brod, mi smo kao pojedinci skoro pa nebitni , ali agencijama je u interesu ( financijskom ) da nas sto prije posalju na brod i da se rijese nasih smarajucih telefonskih poziva i emailova, haha.


Sent from my iPhone using Tapatalk