Author Topic: OPEL CS, Bar Waiter, Carnival  (Read 1710 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
OPEL CS, Bar Waiter, Carnival
« on: 28/November/2015 »
Korisničko ime: OPEL CS
Država: Srbija
Spol: M
Kompanija: Carnival
Pozicija: Bar Waiter


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Saznao sam preko drugara, oni rade vec duzi period po raznim kompanijama

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Privukle su me price o egzoticnim destinacijama, ludim zurkama u crew baru, ali najvise me je privukao novac, jer to je ono bez cega se danas ne moze

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prvo sam se prijavio preko jedne agencije iz Nisa ( da ne spominjem ime ) za kompaniju Princess, prosao sam intervju, dobio posao i vizu ali godinu dana nije bilo ni naznake ukrcaju . . . za to vreme slucajno saznam da agencija Employment Power iz Zagreba organizuje intervju za bar department u Beogradu za kompaniju Carnival, prijavim se, dobijem posao i tako ja odem za manje od mesec dana :D  sve pohvale za njih

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Kao sto sam rekao prvo sam se prijavio za Princess jer su jedini zaposljavali u to vreme ljude iz Srbije, a kasnije kad je Carnival dosao u Srbiju prijavio sam se i kod njih i nisam se pokajao
u obe kompanije sam konkurisao za poziciju u bar dept. jer je to nesto sto radim preko 7 godina

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju za Carnival je trajao mozda 10 minuta, bila su to pitanja vezana za prethodni posao, par pitanja o vinima, upsellingu i to je to
Saznao sam odmah da sam prosao, ali zvanicna potvrda je stigla nedelju dana kasnije

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 1200evra ( 100evra gore dole )

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nije mi bio problem da se pripremim, na svu srecu jedan od drugara koji rade na kruzerima je bio kuci na odmoru pa mi je on pomogao oko pripreme tako da nisam nosio nesto puno stvari

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Iskren da budem – izgubljeno :D  
Na svu srecu bio sam 21 dan na koledzu, a putovao sam sa jos jednim deckom koga poznajem pa smo se zajedno gubili po brodu :D  
... ali zahvaljujuci nasim ljudima koji rade i treneru sa koledza lako smo se snasli

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Dosta, bili smo prihvaceni u drustvo, svi su nam pomogli da se prilagodimo i hvala im na tome

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, svi nasi ljudi koji rade na brodu, mada ne mogu da se pozalim i na druge, ali moras da pitas da bi ti pomogli

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nisam imao problema sa tim

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Naravno, ali ipak sam zavrsio prvi ugovor pa se nadam da ce u drugom biti bolje

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji, bar sto se tice mog departmenta , samo treba znanja i strpljenja

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Ne mogu se pozaliti na to, crew bar je bio dobar, pozdrav za crew bartender Miodraga koji me je napijao svako vece

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Bilo je svakakvih. Najvise sam se druzio sa nasima, posto nas je bilo desetak u baru.
Bio sam u dobrim odnosima sa Turcima i Indonezanima, najvise su me nervirali Rumuni ( cast izuzecima ) , Filipinci i Italijani . . . s ostalima sam se manje vise druzio

  • Kako biste opisali putnike?
Debeli, lenji , samo se prezderavaju ( nikad im nije dosta ) i o no sto je najvaznije . . . samo bi da dobiju nesto za dzabe

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Naravno, bar department je savrsen za to.
Posetio sam sve luke u kojima je brod pristajao, cak i one luke gde smo svracali samo jednom

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
San Juan – Portoriko, svake dve nedelje smo isli tamo, msm da ga poznajem kao Beograd :D
jos mi se svidjaju Aruba, St.Maartin i Curacao ali njih smo obisli samo jednom pa nisam uspeo da ih do kraja istrazim

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Obisao sam mesta na kojima nikad ne bih bio, upoznao sam razne kulture a najvaznije, zaradio sam dosta novca

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Udaljenost od kuce, ponekad se desi da se osetite sami iako je pored vas mnogo ljudi, nedovoljno vremena da se odmorite

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Naravno, jedno jako dobro iskustvo koje ne smete propustite . . . probajte, zavrsite bar jedan ugovor, pa onda odlucite sta cete dalje

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Pre apliciranja, dobro se raspitajte o poziciji za koju konkurisete, jer to je najvaznije, da radite nesto sto volite i u cemu ste dobri

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
ovo su neke ulazne pozicije za CCL koje ja preporucujem
Bar waiter, Fotograf, Steakhouse server, Gift shop
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)