Author Topic: Sales Associate na Princess-u  (Read 28056 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #30 on: 16/June/2011 »
Welcome home!

evo ja cu prvi da pocnem sa pitanjima..  :)

da li moram da imam znanje u oblasti satova, nakita, parfema (kao sto rece Plivac negde ovde na forumu) ili mogu da prodjem i sa iskustvom u trgovini generalno?

i cuo sam da nije sjajna situacija sa zaradom u poslednje vreme na Princessu (neproverena informacija) kako se krecu zarade u G.S. trenutno?

 :uzdravlje:
Gnothi Seauton

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #31 on: 22/June/2011 »
Što se tiče tog predznanja, moj savet ti je da počneš da učiš jer će to da te pita na intervjuu.

Samo se orjentiši na jednu oblast, tipa ili učiš parfeme, ili učiš satove ili nakit.
Ja sam recimo dosta znao o Swiss made satovima i dragom i poludragom kamenju pa je meni bilo lakše, ali kod njih je sve moguće, možeš čak i da učiš on fly što se kaže: recimo na ovom ugovoru sam imao koleginicu Filipinku klasičan shoppie nije imala pojma o jewelry dept.-u (i nije ni bila voljna da uči) ali je menadžer prebacio kod nas, što pokazuje da su na Princess-u čuda moguća.

Drugo pitanje je zarada: ovako, plate su i dalje iste, znači to se ne menja ALI demografija putnika je jaaaaako drugačija, tako da je sad većina ovih što dolaze teška sirotinja i veruj mi da im je i 50 dolara problem. U odnosu na Ruby gde sam izlazio baš baš dobro sa comission-om, na Sea to nije bio slučaj i dosta sam se puta cimao da pređem target (naravno ugovor sam završio na 112%) ali nikad nisam uzeo procenat koji je prešao 200 dolara.

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #32 on: 22/June/2011 »
pa cekaj ako imas 100% kolika je plata
in vino veritas

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #33 on: 22/June/2011 »
To funkcioniše ovako: imaš 3 jewelera, i prodajete sav fine jewelry. Tu imaš dept 10 (fine jew) i dept 12 (fine jew consingment), i Designer watches dept, nije bitno da li ste u jednom department-u promašili sve dok tu razliku nadoknadite na druga dva. E sad, ako vi osvojite vaše lične targete, znači svako dođe na 101% od ličnog targeta, imate pravo na procenat koji u tom slučaju iznosi 1%, što više idete gore postoji šansa da se popnete na 2%. Kad fine jewelry osvoji target, čak iako shop overall ne osvoji, vas to ne zanima, vi ste ti koji idu u crew office da pokupe pare. Simple as that. ;)

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #34 on: 22/June/2011 »
pa dobro koliko si ti na prinessu imao kada je bilo losije?
jel vi dobijate platu mesecno ili po kruzu?
in vino veritas

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #35 on: 22/June/2011 »
@Tyler Durden, @vukasince i mene zanima cifra.. toliko i toliko dolara si bio dobar za mesec dana :)

hvala puno na ovim savetima za ucenje.. mislio sam da ne ucim nista, nego da idem sa ovim opstim znanjem o trgovini, ali...  :nono:

satovi i parfemi.. cini mi se da mogu da dobro savladam.. nakit... nikad me nije nesto posebno zanimao  +U+
Gnothi Seauton

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #36 on: 23/June/2011 »
Plata se dobija mesečno. Mesečna plata ti je konstantno ista recimo za moj level na prošlom ugovoru je bila 1833 dolara, e sad kad je dobro tu bude procenta koji bude i 400-500 dolara pa ti vidi, ali kad je lošije zadovoljiš se i sa 100-150 dolara, ćutiš i šljakaš. :)

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #37 on: 28/June/2011 »
pa to dodje oko 2000$... sasvim zadovoljavajuce  :)
Gnothi Seauton

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #38 on: 28/June/2011 »
i ja to kazem.
ja sam na celebrity-u kao assistent waiter imao toliko ali sam se ubijao od posla.
sve te kosti bole kad se vratis sa ugovora
in vino veritas

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #39 on: 11/July/2011 »
Uskoro opet krećem na još jednu avanturu. Opet sam dobio promotion, opet sam dobio Sea Princess (ukrcaj 8.avgusta-San Fran) međutim sad se ovaj brod seli dole za Novi Zeland i Australiju preko Havaja i Polinezije, što je još bolje nego prošli put. Ako neko ide na Sea 8.8. javite se. :)

Offline Marchelius

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #40 on: 04/July/2012 »
Tyler, citao tvoje postove i uzivao u njima :). Ja sam jos u pred-beginner fazi, obzirom da cekam datum prvog ukrcaja, isto za Princess gift shop i takodje preko Kouzon-a i mogu da kazem da JEDVA CEKAM :).

Offline Kakun

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #41 on: 30/September/2012 »
Pozdrav Tyler ! :)
Svaka chast na postovima!
Stvarno mnogo informacija moze ovde da se sazna.
Zanima me dal bi mogao da odgovorish na prvi post koji se nalazi na pochetku ove teme :)
Znachi shto se tiche uniforme, vremenskog perioda za napredovanje itd :)
Veliki pozdrav !

 :zen: