Author Topic: Sales Associate na Princess-u  (Read 27966 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Sales Associate na Princess-u
« on: 27/December/2009 »
Poštovani prijatelji forumaši i kolege pomorci,

dobio sam posao kao Sales Associate na Princess-u (i trebalo bi uskoro da odem da radim), pa me zanimaju neke pojedinosti u vezi posla: Koji su opšti uslovi rada (radno vreme, međuljudski odnosi, mogućnost napredovanja...), da li nam kompanija daje neke uniforme ili mi sami kupujemo,...? Ako sam nešto izostavio neka me starije kolege pomorci, pogotovo ljudi iz Shop department-a podsete.

Hvala Vam unapred na odgovorima. :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Sales Associate na Princess-u
« Reply #1 on: 28/December/2009 »
Podrzavam Tylera, dosta se pisalo o radu u gift shopu, ali ne sjecam se da se govorilo bas o Princess shopovima, a oni su nesto drugaciji od ostalih, pa bi bilo lijepo da se javi netko tko radi ili je radio u gift shopu na Princess-u.

Izvinte ako vec jeste, ali ne sjecam se.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Odg: Sales Associate na Princess-u
« Reply #2 on: 04/January/2010 »
Hvala Šefe na podršci,

ovu temu sam otvorio prvenstveno zbog razmene informacija (koje mogu koristiti i meni, zatim drugim kolegama i na kraju ljudim koji bi želeli da rade u shopovima), jer smo svi ipak ovde jedni zbog drugih (za sad mi koji tek krećemo "hvatamo" znanje vas iskusnijih)... ali ipak, bilo bi lepo da ova tema zaživi jer se teme mahom vrte oko Starboard-ovih shopova kao i shopova drugih commissioner-a, a o Princess-u se nije pisalo toliko.
Tako da... pišite slobodno!

Pozdrav. :)

peanutz

  • Guest
Odg: Sales Associate na Princess-u
« Reply #3 on: 11/January/2010 »
dobro, hajde ti nama reci kako si dosao do tog posla? ako nije tajna...

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #4 on: 13/January/2010 »
Naravno da nije tajna, ;) 
već sam neko vreme radio sa plemenitim metalima, brendiranim satovima, i s obzirom kakva je situacija ovde rešio sam da potražim bolje plaćen posao. Ukratko (da ne idemo u offtopic teme):Otišao sam u predstavništvo Kouzon-a u Nišu, oni su mi predložili Shop department na Princess-u, prihvatio sam, bio sam na razgovoru za posao sa predstavnikom kompanije Princess, dobio posao i sad čekam ukrcaj.
Ako ima još pitanja, tu sam; mada bih voleo da se ovoj diskusiji priključe i kolege/koleginice koji su već radili u tim shopovima... da malo obogatimo ovu diskusiju. :)

peanutz

  • Guest
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #5 on: 13/January/2010 »
jesu te na razgovoru pitali nesto oko satova i to ili moze da se prodje sa fake preporukama?

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #6 on: 13/January/2010 »
@peanutz:
Pa onako, svakako moraš da imaš znanje (bar sam ga ja imao), ali ni ono nije presudno, bitno je takođe da ti imaš spreman odgovor na svako pitanje, ako si samouveren, vedar, komunikativan možeš da prođeš. Mene je ispitivao prvo mr. Sorbi pa njegov asistent (tako da sam upao u crossfire), i bukvalno su i jedan i drugi tražili neku rupu u mojim referencama, stalno su tražili neke zamerke i postavljali pitanja, ali dobro, to je posao recruiter-a. Tvoje je da daš sve od sebe i da se ne predaš, ako ne upadneš ovde, ima još intervjua za Shop department i na drugim kompanijama.

peanutz

  • Guest
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #7 on: 13/January/2010 »
pa ja treba da idem preko Safe Cruisea ali cu isto sa njim imati razgovor... on je neki covek univerzalac... hahahaha
ma, dobro, naoruzacu se osmehom...

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #8 on: 13/January/2010 »
Peanutz,
Ma samo veruj u sebe, postavi se dobro, i proći ćeš. Ja ti iskreno želim sve naj na intervjuu... e kad prođeš, dobiješ poziciju i odeš - onda da vidimo u šta smo se uvalili. :P
:)

Offline Tanjka

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #9 on: 13/January/2010 »
@peanutz:
Pa onako, svakako moraš da imaš znanje (bar sam ga ja imao), ali ni ono nije presudno, bitno je takođe da ti imaš spreman odgovor na svako pitanje, ako si samouveren, vedar, komunikativan možeš da prođeš. Mene je ispitivao prvo mr. Sorbi pa njegov asistent (tako da sam upao u crossfire), i bukvalno su i jedan i drugi tražili neku rupu u mojim referencama, stalno su tražili neke zamerke i postavljali pitanja, ali dobro, to je posao recruiter-a. Tvoje je da daš sve od sebe i da se ne predaš, ako ne upadneš ovde, ima još intervjua za Shop department i na drugim kompanijama.

kako stojis sa engleskim? fluent?ili ti se ipak potkrade koja gramaticka pogreska?
interesuje me jer ja idem na intervju u petak, pa cisto da znam sta da ocekujem..

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #10 on: 27/May/2010 »
Pošto sam pokrenuo temu shopova na Princess-ovim brodovima, smatram da je najprirodnije da ovde i objavim da sutra krećem na svoj prvi ugovor: Avion mi polazi 28.5.2010. iz Beograda u 18:25, u Barseloni sam oko 23:30 istog dana, a ukrcaj na Ruby Princess mi je 29.5.2010. (trebalo bi da u 8 ujutru krenem iz hotela). Prvih meseci je evropska tura (tj. bi trebalo da bude), portovi su u Barseloni, Veneciji, u blizini Rima, obilaze se i grčka ostrva, a od jeseni se obilaze Karibi i naravno, Florida. Ako budem bio u prilici, pisaću vam sa broda ili iz nekog porta, a ako ne budem bio po dolasku ćete dobiti ekskluzivnu verziju, tj. moje viđenje cele priče (i rada u shopu i života na brodu uopšte). Pozdrav svima i mirno more!
:plovim:
:)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #11 on: 27/May/2010 »
Sretno i piši!  :uzdravlje:  :party:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #12 on: 14/June/2010 »
Evo i ja da se javim. Ukrcao sam se 29.05. u Barseloni, brod Ruby Princess, pozicija Jeweler level 1.

Brod je nov, ogroman i prvih para dana sam se gubio kao od sale, ali sad sam se navikao i ekstra je. Sto se tice posla, zahtevan je, trazi se dosta znanja oko finog nakita i kamenja, ali se lepo snalazim u toj oblasti i prebacio sam target na prvom kruzu za 120% (za ovaj kruz cemo videti :) ).
Postujem sva pravila na brodu i drzim se propisa, sto je najbitnije u celoj prici. Hrana je odlicna, preko dana jedem u staff mess-u a uvece na Horizont Court-u gde veceraju i putnici.
Sto se tice smestaja, kabinu delim sa jednim Urugvajcem, koji malo hrce ali je ovako cool. Od elektronike nista nisam kupovao jer su cene u Evropi previsoke, nadam se da cu docekati da do kraja ugovora odem i na Karibe, posto tamo pocinju zimski kruzevi.
E da, ugovor mi je zapravo 5 meseci, a ne 6 kako sam mislio. Jos uvek sam malo zbunjen i pod utiskom ALI ako imate pitanja just shoot. :)

Poz za sve koji plove i mirno more.

Offline Behemot

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #13 on: 14/June/2010 »
Pozz Tajlere.
Baš lepo od tebe što si se javio sa broda. Obično ljudi vise na forumu dok se ne ukrcaju, a posle toga se ne javljaju.
Evo i ja čekam ukrcaj vec 7 meseci na neki princess-ov brod, valjda će biti nešto uskoro.

Pozdravi Crnogorku Nenu. Ona se ukrcala pre par dana na Ruby.
Kad umrem, stavite me samo negde gde je toplo.
A onda, kada lepe žene budu išle preko mog groba, ja ću da ih grabim za noge, k'o u onom filmu.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Sales Associate na Princess-u
« Reply #14 on: 16/June/2010 »
Ukrcao sam se 29.05. u Barseloni, brod Ruby Princess, pozicija Jeweler level 1.

Fino kad su ti dali odmah poziciju Jeweller-a, jer kad sam ja preko telefona prvi put pricao sa Sorbijem, rekao mi je da ne uzimaju nikoga na tu poziciju, bez obzira na prethodno iskustvo. Navodno, dodjes kao shoppie, i onda polako... Ma drago mi je i da nisam otisao kod njih, ovde na Hardingu, jeweller je vise placen svakako.
When it comes to money, nobody can be trusted !