Author Topic: Brada na slici na pasosu - Problem?  (Read 4275 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Meteorit

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Brada na slici na pasosu - Problem?
« on: 23/December/2015 »
Trebam ici na razgovor za vizu. Slikao sam se za novi pasos sa bradom koja je bila malo jaca, i ima je i ispod brade.  :ban: A pogrijesio sam sto se nisam obrijao. Ja sam inace tip koji nosi bradu, ali sad me ovo brine.

Pasos je novi, iz novembra. Pitanje je da li treba da se obrijem i slikam za novi pasos, ili da ostavim ovaj stari sa bradom?

Mogu Ameri da pomisle da sam terorista. Treba li na razgovor ici obrijan ili ne? Pomozite ako Boga znate.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Brada na slici na pasosu - Problem?
« Reply #1 on: 23/December/2015 »
Na razgovor idi uredan i pristojan, ponašaj se kulturno. To je sve. A sve se to može i sa bradom i bez.
Što se slike tiče, pasoš je validan i nema šta dalje da te brine, iskuliraj. ;D

Offline Meteorit

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Brada na slici na pasosu - Problem?
« Reply #2 on: 23/December/2015 »
Na razgovor idi uredan i pristojan, ponašaj se kulturno. To je sve. A sve se to može i sa bradom i bez.
Što se slike tiče, pasoš je validan i nema šta dalje da te brine, iskuliraj. ;D

Znam. Ali iskreno, meni je bilo mrsko otici na brijanje, a vec je bilo pola 4 kad sam predavao za pasos. I onda sam se slikao takav sa bradom, malo je duza bila, ali nista pretjerano. I sad se vraski brinem, hoce li mi to predstavljati problem, jer ako bih sad ponistavao pasos, to bi odmah bilo sumnjivo, a sve se moze provjeriti. Necu da me odbiju radi slike u pasosu.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Brada na slici na pasosu - Problem?
« Reply #3 on: 23/December/2015 »
Tvoja C1/D viza ne zavisi od slike u pasošu. Bilo bi smešno i neozbiljno kada bi tako bilo.
Štaviše, za vizu se predaje sasvim druga slika, i tu je lepo Amerikanac propisao kakva mora da bude i koje standarde da ispoštuje. A tu nema ništa o bradi, tj. budi onakav kakav jesi - prepoznatljiv.
Slika služi za identifikaciju, a ne kao kriterijum za ne/odobravanje vize.