Author Topic: zna li itko od Vas nešto o poziciji Recreation staff na NCL-u?  (Read 3720 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Pozdrav svima a posebno članovima posade na Norwegianu - zanima me zna li itko od Vas nešto o poziciji Recreation staff na NCL-u? Znate li možda nekoga iz prve ruke tko je radio/radi na toj poziciji? Vidim da imaju otvorenu poziciju ali je ovdje potpun misterij i nitko ne zna nista o tome - duznosti, radno vrijeme, plaća... Puno hvala na bilo kakvoj informaciji  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Pošto nitko ništa ne zna o ovoj poziciji - morao sam saznati sam  :deda:

Prijavio sam se online preko njihove stranice, kontaktirali su me nakon 3 dana, 3 dana kasnije sam imao intervju (danas).

Pozicija je uvelike slicna onoj Sports staff na Royal Caribbeanu osim što na NCL-u nemaju toliko aktivnosti (npr. nema iFly i Flowridera).

Dobra stvar je što NCL plaća kartu, dok za Royal (navodno) prvu kartu plaćaš samostalno... ALI - plaća je dosta manja nego na Royalu, i iznosi 1.200 $. Regruterka je naglasila - tax free  :rofl:

Kabine su za dvije osobe, napominjem to jer su čak i Guest services associates na NCL-u u četverosobnim kabinama, prema mojim informacijama.

Kažu da se radi 60 sati tjedno, što i ne zvuči tako loše. Isto tako, kompanija zahtjeva STCW koji se radi na brodu, dakle besplatan je - zanima me priznaju li ostale kompanije taj STCW s NCL-a, ako itko zna?

Isto tako, vraćaju do 150 $ za liječnički pregled na kraju ugovora.

Razgovor je trajao preko pola sata i pitala me je puno stvari o radnom iskustvu i konkretnim situacijama u tom području, kako sam postupio u određenim situacijama koje sam joj i sam spomenuo prethodno (npr. gost koji odbija koristiti zaštitnu opremu, gosti koji se posvađaju na utakmici), tako da me uglavnom nije imala što pitati a da nisam već spomenuo odnosno nisam joj dao puno prilike za pitanja :D Nije mi još dala službenu informaciju da sam prošao ali vjerujem da je to gotova stvar...

Nadam se da će nekome pomoći ove informacije, ako vam je plaća u redu i imate odgovarajuće iskustvo - mislim da nemate što razmišljati, jako dobra prilika za solidnu početnu poziciju na kojoj se nećete slomiti (toliko zarađuju buffet stewardi i ass. waiteri na carnivalu) i manje troškove ukrcaja. Samo pratite NCL-ovu stranicu https://www.ncl.com/about/careers/shipboard-employment. Sretno!
Once a sailor, always a sailor.

Offline ina988

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 16
  • Tough times don't last ; Tough people do !
    • View Profile
Cao. Super, pa javi kad budes prosao. Ali vidi, ako imas priliku idi na Royalu.
A SCTW se ne priznaje na druge kompanije zato sto je uradjen na (bilo koji) brod, mora biti certified training center on land gde se vise paznja posveti na treninge, pa imas praksu i sve to.

I da, super za NCL -550 euro trosak. Stvano puno znace. A cula sam da ce od 01.01.2017 biti mandatory za sve new hires i za sve kompanije.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Cao, puno hvala na odgovoru :) Zašto kažeš da je bolje da odem na Royal? Iako, i meni se više sviđa Royal zbog puno više aktivnosti i naravno veće plaće, da ne lažem... A ovaj mali početni trošak stvarno olakšava stvari, pogotovo meni koji već imam vizu i sve ostalo, jedini trošak je medicinski pregled i prijevod potvrde o nekažnjavanju (criminal record). Što kažeš da će biti mandatory, STCW? To sam i ja negdje čuo/pročitao :D

Pozdrav  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
ko recreation na ncl si ko dio cruise staffa, nemam pojma, iste majice nosis, al jeni to samo sport druze. radis masu stvari ko cruise staff pored toga. pleses sa gostima kad su partije neke, pomazes na gejm shoowima, stojis ispred tetra kad je show neki, pozdravljas goste.. to sam ja vidio da rade, al sad nisam sigurica... ne cini mi se sad to bas lomljava, fina je i nasmijana ekipa ovdje sto to radi... na koji brod ides? jesi li dobio dejt?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Hvala za info ali nema frke sto se ne radi iskljucivo sport, bit ce to u redu... Samo da se maknem iz kancelarije sto prije :) upravo mi je stigao mail, idem pocetkom Aprila na Norwegian Escape  :run:
Once a sailor, always a sailor.

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
eh eto, bas fino. nek je sa srecom :)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Hvala puno na podršci i svako dobro :)
Once a sailor, always a sailor.

Offline colore

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
legionnare ima li svjezih informacija o ovoj poziciji kolika je plata, koliko se sati radi?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Malo kasnim s odgovorom ali bolje ikad nego nikad. Placa je 1200 $ mjesecno, ako se dobro sjecam (ne radim vise) i ne radi se previse, 6,5 - 9 sati dnevno ali je poprilicno dosadan posao, nije bas da sudjelujes u aktivnostima, vise si babysitter i pazis na sigurnost gostiju nego ista drugo. Sport staff pozicija na RCCL-u mi se cini puno bolja, ako imas mogucnosti - probaj tamo
Once a sailor, always a sailor.

Offline colore

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Malo kasnim s odgovorom ali bolje ikad nego nikad. Placa je 1200 $ mjesecno, ako se dobro sjecam (ne radim vise) i ne radi se previse, 6,5 - 9 sati dnevno ali je poprilicno dosadan posao, nije bas da sudjelujes u aktivnostima, vise si babysitter i pazis na sigurnost gostiju nego ista drugo. Sport staff pozicija na RCCL-u mi se cini puno bolja, ako imas mogucnosti - probaj tamo
znaci RCCL zaposljava srbe i bosance ponovo ?

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
sto ne radis drug? ako se smije znat..