Author Topic: Ja sam 2 godine radio na Amawaterways brodovima preko Sea Chefs-a kao kuvar  (Read 3854 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Xicor

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Ja sam 2 godine radio na Amawaterways brodovima preko Sea Chefs-a kao kuvar, 2013 i 2014 sezonu, ovu sam pauzirao da odmorim, sada cu ponovo sledece 3-4 godine sigurno raditi na brodu, ali ne vise sa Sea Chef.
Plata mi je bila 1400 plus tips, prve godine tips prepaid od 740-800 eura Australijanci gosti, a druge godine tips 1100 eura tips samo Amerikanci gosti.  
Plata za nase uslove je bila super, ali rad u Sea Chef, blago receno katastrofa.
Vlada im vojnicka disciplina i ako si malo vise talentovan ili imas vece znanje uvek se nadje neki korporejt da ti zagorca malo zivot.
Vlada ljubomora, zavist i mrznja, najgore je bilo gledati kako ljudi sa manjim znanjem napreduju jer je trebalo samo uvlaciti se u neciju guzicu iako ima onih mnogo boljih i onih koji zasluzuju bolji boziciju.
Imao sam druge godine sjajnog hotija koji se svadjao sa glavnim korporejtom umalo nije izbila tuca u njegovoj kancelariji, zato sto nije dozvoljavao da nakon 20 sati teskog rada dodje taj korporejt da nas je..!
Trenutak kada sam pukao bilo je kada je poslasticarka inace ljubavnica od korporejta i sama postala korporejt ove godine, tada sam odlucio da ne zelim da vise radim za njih i da je vreme da se menja kompanija.
Cak sam i sam imao velikih sukoba sa njima licno, gde sam doziveo i vredjanje na nacionalnoj osnovi.
Iskreno nikome ne bih preporucio da radi za njih jer su ubedljivo najzahtevnija a opet i najgora kompanija u ophodjenju prema svojim zaposlenima kao da ih imaju na cekanju ko blata, a sam sam na svojoj kozi osetio kada su polovina ljudi napustili brod a drugi se nisu pojavili.
Mesec dana agonije dok se sve nije normalizovalo. Jedino su bili fer sa placanjem uvek na vreme i na tome im svaka cast.

Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Jel' ti to o Primusu govoris? A njegova 'djevojka Bugarka Nadia.

Offline Xicor

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile

Offline pp83zr

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Primus je sada u Avalon,a bugarke su ,vise nego ocigledno,u velikom k...u na svim brodovima..nisam upoznao normalnu:) nemoj da te to cudi.
Jadni su kada pocnu da vredjuju na nacionalnoj osnovi,tu bi im vec familiju dirao i licno sam besan na to,a generalno mogu samo da nas poljube u zadnjicu sa uzivanjem po mentalitetu,jer mislim da ,niko sem bivse Juge ,nije vredan pola posta na forumu:) srecno sa daljom plovidbom !