Author Topic: Potonu?e gr?kog broda  (Read 9651 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Potonu?e gr?kog broda
« on: 29/December/2009 »
Brod nije još ni potonuo, a posada već razgulila, gosti još na brodu... :plovim:


http://www.youtube.com/watch?v=Ho49xEU76hY
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #1 on: 29/December/2009 »
Brod nije još ni potonuo, a posada već razgulila, gosti još na brodu... :plovim:

huh al bi ja tog kapetana i posadu koja je zbrisala u corku ...jojjjj

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #2 on: 29/December/2009 »
huh al bi ja tog kapetana i posadu koja je zbrisala u corku ...jojjjj


Brate, nemoj tako...
Kome je tvoj život najbitniji? Tebi ili nekom drugom...kad dođe do frke...ne znam Boga mi šta da kažem -()-
Vidjećeš i sam uostalom, kad je vrijeme general boat drill-a za goste, svi se bune i dure da idu da vide šta trebaju da rade u takvim situacijama, a kad dođe, onda svi na posadu....uostalom, niko radnicima broda ne traži da se potpiše ''lifetime commitment for passenger safety'' ili ugovor tog tipa ;)
Stoga  :run:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #3 on: 29/December/2009 »
Brate, nemoj tako...
Kome je tvoj život najbitniji? Tebi ili nekom drugom...kad dođe do frke...ne znam Boga mi šta da kažem -()-
Vidjećeš i sam uostalom, kad je vrijeme general boat drill-a za goste, svi se bune i dure da idu da vide šta trebaju da rade u takvim situacijama, a kad dođe, onda svi na posadu....uostalom, niko radnicima broda ne traži da se potpiše ''lifetime commitment for passenger safety'' ili ugovor tog tipa ;)
Stoga  :run:

pa nije bas...
prvo brod se nije prepolovio na pola pa da potone za 5 min tako da su mogli staviti putnike u camce a ne da to rade dvoje zbunjenih zabavljaca
drugo ima razlika imzedju pomocnog osoblja na brodu i oficira i to velika( btw njemu u opisu posla stoji da je putnik i brod na  prvom mestu )
trece moralna je ipak duznost posade da pomogne  kolko god moze i to do trenutka kad oceni da je potonuce udaljeno jos par minuta
i cetvrto kad dodje do frke imas tri tipa ljudi prvi bezi drugi se ukopa od straha i treci koji radi ono za sta je obucen( barem je moje iskustvo u situaciji opasnoj po zivot takvo)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #4 on: 29/December/2009 »
Ne znam brate, ali iskustvo me naučilo do sad, da tebe samog niko neće čuvati ako se sam ne čuvaš  :deda:
Recimo, ako napraviš takav potez, ostaćeš na kraju bez posla, ali bolje i to nego bez života  :(
 :run:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #5 on: 30/December/2009 »
Ne znam brate, ali iskustvo me naučilo do sad, da tebe samog niko neće čuvati ako se sam ne čuvaš  :deda:
Recimo, ako napraviš takav potez, ostaćeš na kraju bez posla, ali bolje i to nego bez života  :(
 :run:

Naravno da treba da pazis na sebe i niko ne ocekuje da potones sa brodom, ali treba dati sve od sebe  u raspolozivom vremenu  da pomognes  putnicima

a za oficire i kapetana
postoji nesto sto ovako glasi

Maritime law and naval regulations and custom impose a broadly defined duty on captains of ships involved in casualties to
attempt to save their ship if at all possible. Failing that, the captain must remain in command at all times and do his best to
ensure the safety of any passengers and crew members in abandoning ship and effecting rescue. To accomplish this, the captain
must remain aboard his vessel until all passengers and crew are evacuated or accounted for.


a naravno i ovo any licensed mariner who is found to have committed an act of misconduct,negligence, or incompetence in his duties
may face license suspension or revocation proceedings

 

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #6 on: 30/December/2009 »
Maritime law and naval regulations and custom impose a broadly defined duty on captains of ships involved in casualties to
attempt to save their ship if at all possible. Failing that, the captain must remain in command at all times and do his best to
ensure the safety of any passengers and crew members in abandoning ship and effecting rescue. To accomplish this, the captain
must remain aboard his vessel until all passengers and crew are evacuated or accounted for.


 any licensed mariner who is found to have committed an act of misconduct,negligence, or incompetence in his duties
may face license suspension or revocation proceedings

 

Za ovo se slažem, pa oni i trebaju, malo se i angažuju, kolike pare uzimaju  :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #7 on: 30/December/2009 »
Za ovo se slažem, pa oni i trebaju, malo se i angažuju, kolike pare uzimaju  :deda:

a iskreno jel bi da je brod ostecen skocio u prvi camac ili bi pomagao dok ne vidis da je potonuce blizu?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #8 on: 30/December/2009 »
Ne znam brate, ali iskustvo me naučilo do sad, da tebe samog niko neće čuvati ako se sam ne čuvaš  :deda:
Recimo, ako napraviš takav potez, ostaćeš na kraju bez posla, ali bolje i to nego bez života  :(
 :run:
::yes::

Misliš da je nekog briga za tebe, pogotovo nekog gosta? Shvatićeš o čemu pričam kasnije  ::yes::

I da, nije to film, nema tu pomaganja i to. Treba samo da vidiš jedan nestanak struje na brodu i tu razmjeru panike, i  sve bi ti bilo jasno. Pa gosti bi te pregazili kao crva u toj situaciji  :D
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #9 on: 30/December/2009 »
::yes::

Misliš da je nekog briga za tebe, pogotovo nekog gosta? Shvatićeš o čemu pričam kasnije  ::yes::


nije poenta dal je gosta briga za tebe ili nije.. poenta je sto ti treba da zivis sa tim do kraja  zivota

recimo evo ti primer
data naredba za evakuaciju( a brod se nije prepolovio ili slicno nego je citav i prima vodu) i naravski svi skocite odma u camce i zapalite ok vi ste preziveli i prodje nekih 40-50 min i brod potone od  lupam 2000 putnika se nekako 1000 spasilo samo( provalili kako da spuste camce), a 1000 je potonulo
znaci imali ste 30-40 min da potrpate putnike u camce i da odete a niste to uradili

jel bi mogao posle toga da mirno spavas? ""]] ??? :(

ja znam da ne bih mogao no;;;

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #10 on: 30/December/2009 »
I da, nije to film, nema tu pomaganja i to. Treba samo da vidiš jedan nestanak struje na brodu i tu razmjeru panike, i  sve bi ti bilo jasno. Pa gosti bi te pregazili kao crva u toj situaciji  :D


naravno da ce biti panike, tada ne vlada razum nego nagoni
ali tvoje je da ih trpas u camce i da ih spustas

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #11 on: 30/December/2009 »
nije poenta dal je gosta briga za tebe ili nije.. poenta je sto ti treba da zivis sa tim do kraja  zivota

recimo evo ti primer
data naredba za evakuaciju( a brod se nije prepolovio ili slicno nego je citav i prima vodu) i naravski svi skocite odma u camce i zapalite ok vi ste preziveli i prodje nekih 40-50 min i brod potone od  lupam 2000 putnika se nekako 1000 spasilo samo( provalili kako da spuste camce), a 1000 je potonulo
znaci imali ste 30-40 min da potrpate putnike u camce i da odete a niste to uradili

jel bi mogao posle toga da mirno spavas? ""]] ??? :(

ja znam da ne bih mogao no;;;


This conversation is over ! Milan, I want to see you in my office right after the meeting. Stop fighting back ! :rofl:

Pričaćemo kad dođem u BG uskoro, ...dosta je za ovde  :rolleyes:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Odg: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #12 on: 30/December/2009 »
This conversation is over ! Milan, I want to see you in my office right after the meeting. Stop fighting back ! :rofl:

hey boss i think some police officers want to see you outside

Pričaćemo kad dođem u BG uskoro, ...dosta je za ovde  :rolleyes:

to vazi ;)

Offline Tyler Durden

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
  • I'm a voodoo child, baby...
    • View Profile
Re: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #13 on: 22/January/2010 »
Da, ovo je interesantno, priču u potonuću "Oceanos"-a 1991. kod obala Južnoafričke republike sam pročitao u nekom engleskom časopisu (tipa Reader's Digest or something like that :) )... elem, činjenica je da je kapetan Avranas krio informacije (od svih) o problemima sa prodorom vode u brod, takođe kad je krenula opša havarija među prvima je probao da pobegne u lifeboat, zatim je pre ostalog osoblja i putnika utekao sa broda tako što je uleteo u korpu koju je nosio helikopter, i da, na kopnu nije hteo da pruži bilo kakve informacije o brodu, putnicima, znači ni o čemu, nego je komotno sedeo u fotelji i kulirao. On i njegovih nekoliko oficira (5 ako se dobro sećam) su proglašeni krivim za nemarnost u maju 1992. godine.
Lorraine Betts, cruise director, onda par muzičara i nekolicina putnika - to su pravi heroji; a da, i pilot helikoptera za spašavanje Goatley i njegovi ronioci koji su izvlačili ljude sa tog broda i iz vode.

Offline Isaline

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Potonu?e gr?kog broda
« Reply #14 on: 06/July/2011 »
Grcke brodove ne bih preporucila ni najgorim neprijateljima...kao da si se preselio u doba robovlasnistva...a i jos jedna vazna stvar...bio ti i u rangu prvih oficira, racunaj  - Oni  tj - Grci - pa prazna mesta...pa ti, ko god da si...toliko drze do sebe...u oficirskim sobama kolaci, voce, cokolade...kod tebe - nista...sa klinerima bukvalno postupaju kao sa - robovima...Smece "ladno" bacaju u more...pa se posle prave ludi...uzas...