Author Topic: blondy987, Bar waitress / Bartender, CCL / NCL  (Read 2565 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: blondy987
Država: Srbija
Spol: Ž
Kompanija: CCL / NCL
Pozicija: Bar waitress / Bartender


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Radila sam kao predavac engleskog jezika u nekoliko decijih vrtica.
Jednom je koleginica ranije izasla sa posla da bi se videla sa dobrim prijateljem koji se tada vratio sa broda.
Sutradan je dosla i prepricala nam njegove dozivljaje ukratko. Prica mi se cinila jako izazovnom, pogotovo jer je decko fino zaradjivao.
Nakon nekoliko dana izrazila sam zelju da upoznam momka i cujem sve iz prve ruke. Decko mi je izasao u susret i tako je pocelo.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Prvenstveno novac, a onda putovanja. Nisam ni znala da cu se fenomenalno uklopiti u taj sistem.

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavila sam se preko agencije "Employment Power".
Nakon visemesecnog istrazivanja i raspitivanja, obracanja drugim agencijama, cinili su mi se najprofesionalnijima i najpristupacnijima. I nisam se pokajala, hvala im na svemu.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prijavila sam se sa tadasnjim momkom (sadasnjim muzem :) ). Po preporuci regrutera, da bi pokusali zajedno, trebali smo aplicirati za poziciju Bar Waitress/ Bar Waiter. Tako je i bilo.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je trajao pola sata. Covek koji nas je intervjuisao je bio jedan od Hotel Direktora na nasem drugom ugovoru. Saznali smo krajnji ishod intervjua kroz par sati.
Dok je intervju za NCL, moju drugu kompaniju, trajao manje od 15 minuta. Regruterka je bila izuzetno prijatna i pristupacna. Rezultate smo saznali nakon nedelju dana.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Troskovi su iznosili oko 1000 evra. Dosta smo novca potrosili na odlaske u Beograd. Prvo zbog obuke, pa glavnog intervjua, pa Medical-a, zatim Ambasade.
Da bi sve sto pre zavrsili, morali smo i da odsedamo par puta u hostelu. Sadasnji troskovi su nesto manji s obzirom na to da NCL refundira i Medical i vizu.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nisam bila sama, nisam ni bila svesna gde idem, ali nije delovalo zastrasujuce kada imas najboljeg prijatelja pored sebe i nekog kome verujes.
Nosila sam sve sto nije trebalo naravno, ali kako ces zenskoj glavi objasniti da ne trpa gluposti u kofer... Samo kozmetika mi je tezila 8.5 kg ( freak sam kad je kozmetikau pitanju ).
Pa zatim 10 majica, od kojih sam na brodu koristila svega 2,3, a da ne pominjem da sam u toku ugovora kupila jos 10. Stikle, haljine, nemoj slucajno da bude neka zurka, a ja da izgledam kao olos....Naravno da nista od toga nisam nosila, niti sam imala vremena, i kada bih bila na nekoj zurci, obicno sam odlazila u uniformi.
Sada svima savetujem da nose sto vise donjeg vesa i carapa, 2 do 3 majice i 2-3 trenerice, sobne papuce i jadranke. (Kozmetiku i dalje nosim po 8 kg :) )

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Nervozno. Jako me je iritirala cinjenica da ti je u pocetku svaki slobodan trenutak ispunjen treninzima. To mi je u sustini i najteze padalo.
Nepoznata lica i novi nacin zivota me nisu brinuli ni jednog trenutka. Ali u par navrata mi je dolazilo da placem kada bih ustala ujutru samo zbog treninga, a trening bi bio pomeren ili otkazan. Takodje sam malo poremecena bila jer nisam bila u kabini sa muzem istog momenta nakon sto bi smo se ukrcali, ali sam znala da ce se to uskoro promeniti, pa me je to smirivalo.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija Carnival Cruise Line je kompanija koju svaki novi moreplovac moze samo da pozeli. Nemam apsolutno ni jednu ruznu rec za reci, pogotovo kada je odnos prema Crew Member-ima u pitanju. Najdivnije mesto gde covek moze raditi, gde se prema tebi ophode sa postovanjem i sa brigom, gde je atmosfera prijateljska, gde te ohrabruju, podrzavaju, pruzaju sanse, ulazu u tvoj napredak i oprastaju povremene gluposti. Jasno mi je da su utisci drugaciji, i da svako ima svoj ugao posmatranja, ali moj je ovakav i cvrsto stojim iza svega sto sam rekla.
Od prvog dana na brodu osecala sam se prihvaceno.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Pre nego da pocnes obavljati duznosti Bar Waiter-a, prvo moras proci "Bar College", i to je vrsta obuke koju slusas 2 nedelje.
Nakon toga polazes test i onda bivas transferovan na drugi brod i kreces sa poslom. Ta obuka puno znaci, premda u ovom poslu je najbitnije kakvog si karaktera i da li umes da prodas proizvod. Ako ne umes, onda ti ni 100 obuka ne bi pomoglo.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Mene to uopste nije doticalo, dok je moj muz povremeno sizio ukoliko bi ostao duze od 2 dana na brodu. Ja sam cak i davala moj ID za njegov kada bi on bio "Port Manning" ( duznost koja nalaze da 7 dana u mesecu budes na brodu ), kako bi on mogao da izlazi napolje.
 Meni je bilo najbitnije da se lepo naspavam, a tamo sam, Bogu hvala, bila u stanju da spavam kad god i koliko god. Sto se kabine tice, imala sam OK cimerku, dok se nisam preselila, bila je cista i nije dovlacila kojekakvu bagru u nasu kabinu. Nakon sto sam pocela deliti kabinu sa muzem, bilo je kao da je delim sama sa sobom. Tek tada mi 2 kvadrata nisu smetala.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Bili smo prezadovoljni zaradom sve dok se procenat zarade sa 15% nije spustio na 12% i nije se uveo novi nacin rada u Dining Room-u, takozvani "SOS" gde se i tih 12% deli sa konobarima u restoranu koji rade na stanici koju sluzis. Ovo je jedan jedini razlog zbog kojih smo odlucili da promenimo kompaniju. Na kraju krajeva, vecina nas ovo radi zbog para.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Ja sam dobila promociju vec na prvom ugovoru. Dakle, mogucnost je ogromna ukoliko si uporan, trudis se, ides izvan svojih mogucnosti, zelis da impresioniras i radis posao zbog kojeg dobijas platu.
Nikada necu razumeti ljude koji su pricali: " Kompanija me ne placa, ja sam zaradjujem za sebe! Necu da se kidam! ", aludirajuci na cinjenicu da, kao Bar Waiter, nemas fiksnu platu, vec radis na procenat. Meni je to bila dodatna motivacija jer - gde ces lepse nego kada radis za sebe?!  Cutala sam, trudila sam se, i na kraju sam bila nagradjena, postala sam Bartender na prvom ugovoru. I to ne bilo kakav Bartender, vec Mixolog.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Jedan veliki lonac pun svega i svacega. Ja sam druzeljubiva osoba, volim sa svima da popricam, ali ne volim sa svima da provodim vreme.
Kako to i okolina nalaze, druzili smo se sa nasom bivsom Jugoslavijom. Na drugom ugovoru sam upoznala jedan par iz Juzne Afrike, cura mi je bila koleginica i radila je sa mnom u baru citava 3 meseca. Neverovatno kako im je mentalitet slucan nasem i lepo smo se skapirale.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Puno razlicitih kultura na jednom mestu. Smetalo mi je previse "politicke korektnosti" i to sto moras 2 x da meris, a jednom da seces. To mi je stvaralo napetost ponekad, s obziorm na to da mi ni jedna nacionalnost na planeti ne smeta i totalno sam ravnodusna prema svima. Opet, ljudi jedva cekaju da pogresno tumace stvari i napinju bez razloga.
Indijci, Filipinci, Indonezani, Latinosi, Balkanci... Sve zemlje ovog sveta imaju i dobre i lose ljude, pa tako i na brodu, upoznala sam i dobre i lose Indijce, ali takodje i dobre i lose Balkance.  Dok sam bila konobar, najvise sam se svadjala sa Bartenderima koji su mi bili nadredjeni, tesko mi je padala nepravda i favorizovanje jer je to znacilo da gubim novac ( tipa: usluzi drugog konobara pre mene ili salje me za kojekakve gluposti 50 puta dok drugi konobari prave pare ), ali ako radis posao kako treba i donosis novac kompaniji, mozes da, na fin nacin, odbrusis onima koji to zasluze i da ne das na sebe. Ako si dobar radnik i gosti te vole, uglavnom ces dobiti zastitu menadzera.

  • Kako biste opisali putnike?
I putnici su sarenoliki, od pozitivnih likova, preko vecito nezadovoljnih individua.
Ugostiteljstvo je posao gde se emocije iskljuce i na taj nacin sebe stitis od potencijalnih problema. Neverovatno mi je bilo koliko Amerikanci ne putuju i koliko kruziranje smatraju vrhuncem godine. Zato sam se i trudila da ih razumem zbog cega zele da im sve bude perfektno na tom putovanju.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Imala sam vremena posetiti sve destinacije. Ukoliko lepo rasporedis vreme, imas vremena za sve sto zelis.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Naravno! To je definitivno Cozumel, Mexico!

Opišite dobre strane rada na kruzerima.

Prvenstveno novac koji zaradis, otkrijes neke talente koje imas, a prethodno nisi ni znao da ih posedujes, osecaj da se tvoj trud isplati na toliko nivoa ( kroz promociju, kroz novac...), mogucnost da vidis toliko puno zemalja, gradova, koje drugi ljudi ne vide nikada u zivotu. Upoznas druge nacije, shvatis koliko si srecan ( ili nesrecan ) sto si rodjen gde jesi, unapredis znanje jezika, dobijes turisticku vizu, pa odmor provedes zezajuci se u Americi, ili negde drugde. Naucis da budes disciplinovan i brz.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Podizanje tereta koje ozbiljno moze narusiti necije zdravlje, veliki stres ukoliko se ne moze obuzdati, odvojenost od porodice i kuce.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Definitivno bih preporucila svakome ko zeli da uradi nesto smisleno u svom zivotu.
Ma koliko god mislili da 7 meseci ne menja nista, ovakvo iskustvo menja toliko toga u vasoj glavi, pa makar trajalo i mesec dana.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Ovaj posao definitivno nije za svakog.
Ako ste lenji i razmazeni i mislite da cete odlaskom na brod ici u avanturu, bolje odmah odustanite.
Razmislite dobro sta su vam prioriteti i na osnovu toga razmislte dobro o poziciji za koji aplicirate.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Drage buduce kolege, kada budete birali kompaniju za koju cete aplicirati, birajte je po tome kakav odnos ima prema posadi, a ne prema gostima.
Svaka kompanija ima drugaciju viziju, drugaciji produkt koji dostavlja gostima, i mnogo je bitno da se taj produkt, ta ideja uklapa u vas karakter.
Dzabe vam ako je Celebrity ocenjen sa 5 zvezdica, ukoliko se prema posadi odnose kao prema djubretu, a prema gostima se odnose tako da su ocenjeni maksimalnim brojem zvezdica.

Upamtite, necete vi biti na odmoru, vec gosti, i taj hotel sa maksimalnim brojem zvezdica je namenjen za goste, a ne za vas.
Bilo da ste u hotelu sa 10 ili sa 1 zvezdicom, kabina ce vam biti prcvarnica :)
Najbitnije od svega je da ste vi srecni! A necete biti srecni ukoliko vas tretiraju kao stoku i necete moci da date 100% sebe jer necete ni biti motivisani.
Toplo preporucujem moju prethodnu kompaniju, a kakva je sledeca obavesticu vas kada se budem ukrcala :)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Re: blondy987, Bar waitress / Bartender, CCL / NCL
« Reply #1 on: 04/January/2016 »
 :clapping:

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Re:
« Reply #2 on: 31/May/2016 »
Iako sam htjela da idem za floor supervisor-a, idem na razgovor za bar waitress, budući da je uskoro razgovor, a i navodno se čeka duže za fs.
Bilo mi je malo krivo, nemam lijepa iskustva iz svog kratkog konobarisanja, ali ovaj post mi je baš unio pozitivna osjećanja. :)

Sent from my Tesla SMARTPHONE 3 using Tapatalk