Author Topic: Koje uslove mora ispunjavati bar server?  (Read 1738 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lemi_12

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Koje uslove mora ispunjavati bar server?
« on: 05/January/2016 »
Pozz, evo zainteresirao sam se i ja za kruzere, oduvijek me to zanimalo i privlacilo ( i smatram to izazovom a oduvijek sam volio izazove  :banana:  ).  
Htio sam pitati bar server je vanjski konobar koliko sam skuzio ?  prima narudzbe, bartender slaze i on ih iznosi van. Naplacuje ih putem kartice od gostiju i od svakog racuna dobije 15 % ( znaci u pravilu koliko prodas, toliko para).  Zanimalo me je koje uslove mora ispunjavati bar server, iskustva u radu imam, razliku izmedju pica tipa Scotch-a i Bourbon-a  znam, koktele bi jos morao poraditi ali bazu imam, engleski pricam, u pivu se razumijem jedino bi jos na vinu trebao poraditi ali i za to imaju strucne osobe koliko sam skuzio.

Evo nadam se da ce mi netko pomoci sa odgovorima. puno hvala

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: bar server
« Reply #1 on: 05/January/2016 »
Koliko ces zaradjivati, tj. koliki ces procenat uzimati, zavisi od kompanije za koju ces raditi, jer neke daju 15%, neke 12%, mozda neke 10% itd. Za bar servera je jako bitno da ume da proda, ili ti da ume da " uvaljuje ", jer ce se od tebe zahtevati da sto vise prodajes i dostizes targete. Koktele ces uciti nakon sto se ukrcas jer svaka kompanija ima drugacije Menu-je, i svaka od kompanija ima drugacije recepte, pa cak i kada su u pitanju klasicni kokteli. Ako ces se osecati sigurnije, pred intervju mozes procackati na Google-u Drink Menu te kompanije za koju ces aplicirati. Sto se intervjua tice, bilo bi dobro da znas klasike. Pogledaj sta je Upselling i najpoznatije brendove Vodki, Viskija, Piva. Bar Server takodje ima duznost oko ciscenja barova i setapiranja. U principu, 2 blage veze nema sa onim sto si do sad radio, a to ces videti i sam. Moraces da krades case i materijal od drugih kolega, da se koljes sa njima oko musterija itd. Ali ajde da te ne plasim mnogo, snacices se  :-))))' Ako znas engleski i jos imas iskustva pored toga, trebalo bi bez problema da dobijes posao.