Author Topic: ko od vas zna za united states sommelier association?  (Read 5296 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline miri

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
primer koji sam licno videla,bartender koji su bili dobri ili koji su bili dobri sa bar menadzerom,dobijali su promocije tako sto imaju test od pedesetak pitanja. rade su steak house-u,vrte pet vina u krug,ako im dodje neko ko se razume verovatno se povuku,uzimaju 3000-3500$ mesecno i bas ih briga sto tamo neko smatra da su losi u svom poslu.

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Pa to su dve stvari ko voli ovaj posao i koristi svaku priliku da uci,testira vino na razne na cine,kupuje dobre knjige ma koliko da kostaju citaj enciklopedije i usput zaradi pare.
A svi gledamo da se nastanimo u americi jer taj posao nema buducnost ovde.
Ne bih se slozio sa tim ja sam na tastinzima imao ljude koji vec rade kao sommelieri uz entry level ussa ali nemaju dovoljno znanja za advanced pa koriste svaku priliku da saznaju nesto  novo.
Ipak ovaj posao je jako obiman.
Ne zbog gostiju nego zbog sebe i totalno podrzavam pricu ako je neko temeljan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
in vino veritas

Offline pcelica_maja

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 222
    • View Profile
Citati, citati I samo citati, jako je losa scena kad te neko nesto pita a ti nemas pojma, a na name tagu ti pise sommelier :D oT ali ne treba se ni opterecivati I spremati, ako se na brod ide, po par godina, nego skupi hrabrost idi na brod, zaradi pare nauci nesto usput, ostanes u americi I tamo upides neku ozbiljnu skolu, pa onda trazis posao na kopnu u nekom restoranu :yeah: ali za brod treba samo volja I samopouzdanje, priprema je pola posla.