Author Topic: dobio EOC na Karnivalu...  (Read 4594 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pperic720

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
dobio EOC na Karnivalu...
« on: 06/January/2016 »
procitao sam sve postove u vezi otkaza i nisam uspeo da razumem najbolje da li posle eOCa mogu da se vratim ili ne na Karnival?Nisam ustvari ni video da je neko pisao o tome direktno...moje pitanje je,da li mogu da apliciram za princess kao da mi je prvi ugovor?
Zahvaljujem ljudi unapred na odgovoru ja i dalje ne znam sta znaci taj EOc,a kad sam poslao mail sa pitanjem zasto EOC i kako oni su mi odgovorili da je tako odluceno..sta god to znacilo..gluposti nisam pravio i uredno sam taj ugovor zavrsio i dobio sve papire da se vracam nazad...nista mi nije jasno zbunjen sam.

Offline Bobby

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #1 on: 06/January/2016 »
koja si pozicija?

za aplikaciju na ostalim kompanijama iz Carnival grupe trebaš evaluation sheet. Moraju ti ga po zakonu poslati, no pošto si dobio
EOC, možda neće biti dobar.. doduše bar ćesš saznati zašto si dobio otkaz.

Offline pperic720

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #2 on: 06/January/2016 »
dobio sam evaluation prosao evaluation, sve je bilo normalno kao da se vracam na brod...nisam ni znao da imam taj EOc dok nisam pisao mail ofisu da bih da mi skrate vacation i da hocu da se vratim ranije..e onda su mi prvo rekli  da moze i dali datum..a posle toga mi stigao mail da ne mogu da se vratim jer imam eoc..kazem opet..zacudjen sam, ne razumem ali bas nista...i kad sam ih pitao u sledecem milu sta je to i zasto?Oni kazu tako se slozio menadzment...ali zbog cega pitam?E tu mi nisu hteli dti odgovor...Ja pitam Hra tadasnjeg na brodu ko je to rekoa zasto kako..kaze Hr ne znam ja nista...ljudi sta da radim?

sad moje pitanje je da li da se prijavim za Princess kao da mi je prvi ugovor i ne spominjem Karnival?  I ako se prijavim d li sam negde ubelezen vec kako to ide?

Offline Bobby

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #3 on: 06/January/2016 »
meni je gospodja iz Safe Cruise rekla da trebam taj neki evaluation sheet iz Carnivala ukoliko se želim prijaviti za Princess, pošto oni spadaju pod Carnival i to sve provjeravaju.
Medjutim, ukoliko apliciras za Royal Caribbean ili neke druge kompanije izvan Carnival grupe (Viking Ocean, recni brodovi itd.), taj evaluation sheet(ili kako se već zove taj dokument) ne trebaš. Kontaktiraj Safe Cruise i sve će ti lepo objasniti..


Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #4 on: 06/January/2016 »
Možeš li, molim te, reći koja si pozicija/department?

Ako mislimo na istu skraćenicu, EOC je normalna oznaka za "End of Contract" koju nakon uredno odrađenog ugovora dobijaju oni koji rade u Deck, Engine, Entertainment (plesači, pevači...) i uopšte nema veze sa otkazom nego sa najnormalnijim odmorom sa unapred isplaniranim brodom i datumom povratka na sledeći ugovor.

Onaj "EOC" na koji ja mislim se koristi za pozicije koje ne mogu da menjaju dužinu odmora, za kompaniju/posao je kritično da se određenog dana pojave na određenom brodu. Zato pitam koja si pozicija, nisam npr. video nijednog konobara da ima EOC.

Offline pperic720

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #5 on: 06/January/2016 »
staff sam pozicija...receno mije da zbog tog EOca se ne mogu vise vratiti na Karnival...a znaci proveravaju iz Princessa?Ili ne?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #6 on: 07/January/2016 »
O čemu se priča? Šta EOC? To je "end of contract" i svi ga dobiju par tjedana prije završetka ugovora, za sve je to vrlo sretan događaj, jer tada znaju dan kada idu na odmor ...
Ajmo od početka. Dobio si EOC. Ajd opiši malo kako izgleda to što si dobio, u kojem obliku, jel to nešto opipljivo, ili dokument, ili koji vrag? I šta to znači "dobio"? Rekao ti netko, mejlao ti, dao ti netko nešto u ruke ...?
?
Kako ti izgleda zadnji evaluation? Valjda si ga dobio prije odlaska kući? U normalnoj kompaniji ti prije odlaska daju napismeno kakav si bio, jesi li odličan radnik ili zabušant, i sve to lijepo napismeno, da se ne ostavi ni mrvica mjesta nekakvim pretpostavkama ili različitom tumačenju.
Kako si došao do zaključka da si dobio otkaz? Zar Carnival ne dozvoljava radniku pravo žalbe na disciplinske mjere? Imam utisak da nešto izostavljaš i tražiš naše mišljenje bez da si ispričao cijelu priču.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #7 on: 07/January/2016 »
Verujem da je PPERIC poslao privatnu poruku nekolicini clanova Foruma (nadam se ne svima), pa sam hteo da mu odgovorim ovako javno, u svrhe korisne diskusije.
Upravo sam dosao da napisem u sustini isto sto je Sef vec napisao.
PPERIC, o cemu ti covece pricas?!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline pperic720

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #8 on: 07/January/2016 »
dosao kuci ok?sa broda...pisem oficu posto hocu  ranije  da  se vratim  na brod, pitam  moze li  ranije  da  se vratim ok?  Kazu moze daju mi datum...da bih sutradan dobio poruku  da se ne vracam na brod zbog  EOCa????Ja pitam sta je to mozete li mi reci?..Nema odgovora...posle jedno 5 mailova upucenih njima stize od nekog indijca mail ovako...zbog  EOCa  vas ne mozemo vratiti na brod...rekoh pa sta je to EOC????Opet nista...posle jos jedno 5 mailova stize mi jedan mail kao zbog vase evaluacije...ali moja evaluacija je bila prolazna   eto..e sad jedino menadzer me mrzeo mozda je to ..pa  da mi je iza ledja nesto

Offline Dina8

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Princess Cruises
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #9 on: 07/January/2016 »
ali moja evaluacija je bila prolazna   eto..

De konkretno brojeve  ;D

Offline pperic720

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #10 on: 07/January/2016 »
69   na krajnjoj granici Dina,.ali veruj mi menadzer me nije voleo i mislim da je on zasluzan za ovo.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #11 on: 07/January/2016 »
Kako je moguće da radnik dobije otkaz a da ne zna na osnovu čega?
Tamo gdje sam ja radio, Princess i DCL, to je nemoguće.
Ti sumnjaš na supervajzora, ali jedan čovjek nije dovoljan da otkaz bez opravdanja prođe pored Staff Captain-a, kakav god on (kapetan) bio.

Ako ti je to bio prvi ugovor, to bi moglo značiti da su te istrpjeli (na čega sugerira evaluation 69), i možda te imali volje još trpjeti, dok im nisi skrenuo pažnju na sebe zahtjevom za raniji povratak.

Jer budimo realni, tko želi zaposlenika koji se provlači kroz najnižu dozvoljenu ocjenu? Danas svi žele motivirane radnike.

I još mi je palo na pamet da je zbrka možda nastala zbog EOC na taj način da si ti mislio da si dobio otkaz, ali ono su samo rekli da ne možeš doći jer ti se EOC tvojeg budućeg ugovora ne uklapa u rotaciju, pa ti poručuju da se strpiš. Ali EOC je kraj ugovora, a otkaz je TOC (TERMINATION OF CONTRACT).
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #12 on: 07/January/2016 »
Ja se nisam mogla vratiti na Msc zbog evaluationa, kao nije prema department standards, Msc je to uveo nedavno, mozda je to novo pravilo na Carnivalu  :hmm: ugl ako hoces na Princess, Holland... ne spominji da si radio na Carnivalu, proci ces, prijatelj mi je dobio otkaz na Holland Americi sad je na Carnivalu, jednostavno nije spomenuo da je radio za Holland.

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #13 on: 07/January/2016 »
Office Carnivala i Princessa su na drugim krajevima Amerike, takoder Ceo sve je razlicito, nece to niko provjeravati, gubiti vrijeme, ja znam dosta ljudi koji su bili na Carnivalu dali otkaz otisli na Cunard, P&O, na kraju imas Viking, Ncl koji nemaju nikakve veze s Carnivalom, a ne znam sto te cudi to sto te nisu zvali ako imas los appraisal, to je tako vec odavno na gotovo svim kompanijama. Trbas da znas da smo mi njima samo broj lako nas zamijene. 

Offline pperic720

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: dobio EOC na Karnivalu...
« Reply #14 on: 07/January/2016 »
ne nemam TOC,.onda je to zbog evaluationa,svakako zahvaljujem svima.Pokusacu ,pa sta bude.Javicu sta je i kako .