Author Topic: Prošao sam za dve kompanije kao fotograf, Carnival i MSC. Koju odabrati?  (Read 2910 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Ovako, prosao sam za dve kompanije kao fotograf, Carnival i MSC.

Koju kompaniju odabrati je sad pitanje.

Kakvi su uslovi rada na jednoj a kakvi na drugoj?

Od ljudi koje sam licno upoznao koji su radili na MSC cuo sam da oni nemaju gangway, da li je ovo slucaj na svim MSC brodovima ili ne?

Hvala unapred.

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Cimerka je radila na carnivalu, sad je drugi ugovor na msc, kaze da joj je lakse na msc nema gangwaya, plate su vise manje iste, ali joj je lakse na msc.

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Ako se ne varam, na Carnivalu radiš za koncesionara "Image" i moraš nositi svoju opremu od kuće, a na MSC dobijaš svoju opremu i radiš direktno za kompaniju. Mada, najbolje je da ovo potvrdi neki vetaran.  :uzdravlje:
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline ann

  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
na carnivalu radis za carnival, dobijes opremu isto tako i na msc

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Radis direktno a Carnival.

Od opreme daju Nikon d300 i objektive 17-50, po recima regrutera.

Trenutno su u procesu zamene d300 za d600

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Ovako, prosao sam za dve kompanije kao fotograf, Carnival i MSC.

Koju kompaniju odabrati je sad pitanje.

Kakvi su uslovi rada na jednoj a kakvi na drugoj?

Od ljudi koje sam licno upoznao koji su radili na MSC cuo sam da oni nemaju gangway, da li je ovo slucaj na svim MSC brodovima ili ne?

Hvala unapred.

Druze kao fotograf SAMO PRINCESS i nista osim Princess-a.
Radio sam za Celebrity, RCCL, MSC i Princess kao foto i svi su nevidjeni skotovi. Princess nije nista bolji od njih ali je najmanje zlo. Meni je mentalno bilo 3x manje stresa sa Princessom nego sa bilo kojim drugim kompanijama. Imaju i oni targete ali samo napravis u glavi blokadu i ne obazires se na svoj performance :)
MSC zaobilazi u najsirem luku.....jer oni su pokupili sve od IMAGE-a ali samo najgore stvari. Radio sam tamo kao Lab Assistant i dao otkaz posle 10 dana.
Ne znam koja je prica sada sa MSC ali u svim ostalim kompanijama moras da platis za foto opremu koju "kupis" i trosis tamo. Krajnje svinjski odnos prema radnicima.

Moj savet ti je da odbijes obe kompanije (tako sam ja uradio kada mi je agencija nudila) i rekao da zelim iskljucivo na Princess ili necu aplicirati. I gle cuda, pronasli su mi slobodnu poziciju na Princessu ;)
Carnival i MSC su vrlo nezgodni prema foto departmenu. Radices za male pare krvav posao. Sve ostalo je gubljenje zivota jer se neces vratiti sa nekim parama a posao je stresan i tretiraju te ko stoku.
Da ne govorim o tome kako je prvi ugovor za Princess 6 meseci a za ostale kompanije 8 meseci - ako se ne varam. Jer ako tamo upadnes plata ti je u startu za 30% veca nego u ostalim kompanijama a ne placas foto opremu nego samo zaduzujes. Pa makar cekao i jos 6-7 meseci za posao, isplati ti se finansijski......a da ne spominjem koliko ces sacuvati zdravlje i zivce. Takodje su uniuforme malo "komotnije" sto puno znaci, narocito za formal night i ceo odnos tamo prema radnicima je za nijansu bolji u poredjenju sa svim ostalim kompanijama.

Moj savet ti je da ides preko agencije koja saradjuje sa Princessom i tamo apliciraj. Manje stresa, bolja plata : basic $1200 + $100 commision (za entry level poziciju kao foto 1).
To bi ja uradio da mi je ova pamet a tvoje godine. Inace ja sam prvi put otisao sa 31 tako da godine nisu problem nikakav.

Offline shinzo27

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Princess očito kao u zadnje vrijeme dosta hvaljena kompanija ima sve bolje departmente i odnose prema radnicima uopće usporedbom s drugima sto je super napokon netko da placa i cjeni malo vise radnika od ostalih, ja upravo cekam ugovor za shop koji trebavrlo uskoro stic :)

btw, recimo sto se tice shopa konkretno koliko cujem od ostalih koje rade za druge kompanije, princess je u vrhu ako ne i najbolji trenutno za shop ili mozda zadnjih par godina, sjecam 2012 kad sam bio na Qm2 pricali su ljudi kako je princess dobar i trebaic zanjih radit, e pa sad cu i sam to vidjet  :D

Zbilja vrijedi cekat i ustrajat do zeljene kompanije i pozicije, naravno ako imate iskustva :deda:

Definitivno ne treba prihvacat da vas agencije guraju sta i kako bi trebali radit jer nitko al bas nitko vas ne poznaje bolje od vas samih  :deda: ::yes::

Cheers!!! xx

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Drago mi je da Princess konstantno zadržava takvu reputaciju, još dok sam i sam bio tamo, to je bio jedan od lakših poslova, ovo sam ja snimio, laganica posao:
(jedino me zanima još jel su podmazali škripavi gangway)

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bender28

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
 u svakom slučaju MSC Photo ti je barem 5 puta lakše nego na Carnivalu a plaća ti može biti i preko 2500 dolara na MSC-u