Author Topic: VAZNO OBAVESTENJE za sve brodare iz srbije koji vade nemacku vizu za sezonu 2016  (Read 7171 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Drage kolege jedna informacija koja sve nas interesuje. Pre nekoliko minuta sam dobio informaciju da je procdura dobijanja nemacke vize za drzavljane Srbije promenjena. Od sada se zakazivanje vrsi preko interneta.Moram da napomenem da zbog ogromnih prijava poslednji datum u ovom trenutku je 24.02 tako da je moj savet svima posto vecina nas verovatno jos nije dobila ugovor za ovu godinu,da zakazu predaju dokumenata bez obzira da li imaju ugovore ili ne.Sajt za zakazivanje cu postaviti u ponedeljak kad i ja budem saznao ali mozete i prosvljati po sajtu nemacke ambasade pa saznati.

Pozdrav i srecno!!!

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
I sta ako ne dobijem do tog datuma koji sam zakazao  papire za vizu?

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
I sta ako ne dobijem do tog datuma koji sam zakazao  papire za vizu?

Moj ti je savet pisi kompaniji i objasni situaciju tako smo ja i zena dobili ugovore,inace trenutno poslednji datum za zakazivanje je 14.mart.

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Dobro,ok,oni koji imaju vec nekoliko ugovora ili bar jedan,mogu od kompanije da traze ranije slanje ugovora,ili sta vec,ali kako ja da im pisem,i kako ja nesto da trazim,kad prvi put idem sad na recni............

Mislim da ne moze tu nista da se ubrza,jer su mi iz Ferona rekli da je u toku postupak utvrdjivanja koliko se starih crew membera vraca,pa ce tek onda najkasnije za mesec dana,napraviti i poslati ugovore i za nas nove......

Dakle,poslace iz kompanije ugovore odmah kad naprave....Plus valjda i oni znaju koliko se ceka za vizu i sve to..Nemam pojma....

Offline The floating lily

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Pozdrav svima.

Da li neko moze da mi odgovori na pitanje, molim Vas?
Dobila sam ugovor i pozivno pismo, sada treba da predam dokumentaciju za vizu.
Interesuje me, da li treba i to da se prevodi na nemacki, s obzirom da je na engleskom?

Videla sam da je prvi slobodan termin za vizu, za recne brodove 10.02. (u odeljku vize za recne brodove).

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Za koju kompaniju ides,koja pozicija,preko koje agencije?


Offline The floating lily

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
G&P. Scenic jade. Cabin stewardess. Agencija: Employment power.

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Pozdrav svima.

Da li neko moze da mi odgovori na pitanje, molim Vas?
Dobila sam ugovor i pozivno pismo, sada treba da predam dokumentaciju za vizu.
Interesuje me, da li treba i to da se prevodi na nemacki, s obzirom da je na engleskom?

Videla sam da je prvi slobodan termin za vizu, za recne brodove 10.02. (u odeljku vize za recne brodove).

Pozdrav,sto se tice tvog pitanja ja mogu da ti kazem svoja iskustva.dok sam bio na uniworldu ja sam svoju dokumentaciju svu dobijao na nemackom osim ugovora koji je bio na engleskom i nisam ga morao prevoditi,a sad za viking sve imam na engleskom i nista nemoram da prevodim,kako dobijem tako odnesem,tako da po nekoj mojoj logici kako dobijes od tvoje kompanije tako lepo predas i gotovo.

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
* Additional passport numbers:

sta tu da upisem>?

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
ne mogu ni na netu da nadjem...ajde ako neko moze nek mi pise tj ako je neko vec to odradio online da mi objasni sta je tu stavio...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Šta to ispunjavaš?  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
* Additional passport numbers:

sta tu da upisem>?

Ako imas samo jedan pasos,onda nista......Ako imas vise od jednog,onda upisi brojeve tih dodatnih pasosa.....

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
ok,znaci u to mesto upisem 0...posto nemam dodatnih pasosa....hvala...

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
ok,odradio al nije stigao jos mail da potvrde....valjda ce stici...a kad hocu za sebe i suprugu onda stavim tamo da nas je dvoje jel tako,tj number of visitors 2?Ili moram posebno i za nju?

Offline The floating lily

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Da. Gde je visitors 2, ali takodje imate i brojeve pasosa, u prvom polju ide Vas broj pasosa, a u drugom odeljku gde je Additional number of passport, kucate broj supruginog pasosa.