Author Topic: VAZNO OBAVESTENJE za sve brodare iz srbije koji vade nemacku vizu za sezonu 2016  (Read 7165 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Uputstvo za zakazivanje

Idite na  https://service2.diplo.de/rktermin/extern/choose_categoryList.do?locationCode=belg&realmId=645

Kliknite na stavku vize za recne brodove

Izaberite datum kada da dodjete da predate dokumenta

Popuntite podatke,kod stavke za broj pasosa ako se sami prijavljujete dovoljno je broj vaseg pasosa da upisete u oba polja,ako se dvoje prijavljujete kliknite koliko osoba se prijavljuje ali onda upisete brojeve oba pasosa.Kada vam stigne mail bice samo ime koje je upisano u polja ali kad dodjete ispred ambasade recite samo da ste na to ime zakazali za vas dvoje ili troje,oni c pogledati spisak i recice vam kada da dodjete da predate.Ja i moja supruga smo sve zavrsili za 15 minuta nikad brze!!!!

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Ljudi u mailu koji mi je poslala kompanija bio je link koji je vodio do stranice gde je bilo samo polje national viza I workt contracts I ja sam tu bookirao al to sad vidim da nije dobro jer svi kazete da mora na opciju recni brodovi....sta sad da radim?

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Evo i ja popunjavam i cekam Mart mesec za ambasadu... Da li neko zna koji je taj obrazac koji treba da se popuni na nemackom ili engleskom jeziku?

Pise:

"2 obrasca za podnošenje zahteva - Kompletno i čitko popuniti na nemačkom ili engleskom jeziku i svojeručno
potpisati. Nemojte koristiti obrasce za podnošenje zahteva za tzv.
Šengensku vizu! "

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Evo i ja popunjavam i cekam Mart mesec za ambasadu... Da li neko zna koji je taj obrazac koji treba da se popuni na nemackom ili engleskom jeziku?

Pise:

"2 obrasca za podnošenje zahteva - Kompletno i čitko popuniti na nemačkom ili engleskom jeziku i svojeručno
potpisati. Nemojte koristiti obrasce za podnošenje zahteva za tzv.
Šengensku vizu! "

To ti je onaj opsti obrazac koji popunjavas.On se dobija u ambasadi. ako si iz Srbije moj ti je savet da lepo dodjes kod nemacke ambasade i tu imas agenciju koja ti za 900 dinara sredi sve papire,popuni sve,slozi,ti bukvalno nista nemoras da radis samo da pokupis to i sve to kako ti se da odes na salter i predas. Ako si iz bosne onda neznam kako to ide tamo ali znam sigurno da se formular podize u ambasadi ali mozes i sa sajta ambasade. samo napomena,od svih dokumenta moras da imas po dve kopije.toliko.pozdrav!!!

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
To ti je onaj opsti obrazac koji popunjavas.On se dobija u ambasadi. ako si iz Srbije moj ti je savet da lepo dodjes kod nemacke ambasade i tu imas agenciju koja ti za 900 dinara sredi sve papire,popuni sve,slozi,ti bukvalno nista nemoras da radis samo da pokupis to i sve to kako ti se da odes na salter i predas. Ako si iz bosne onda neznam kako to ide tamo ali znam sigurno da se formular podize u ambasadi ali mozes i sa sajta ambasade. samo napomena,od svih dokumenta moras da imas po dve kopije.toliko.pozdrav!!!

Hvala Anonimni_81. Iz Srbije sam, znaci moram taj obrazac u ambasadi da uzmem...Ja imam intervju u ambasadi u 8 ujutru, valjda ce ta agencija da radi u to vreme da napravim sve to. :) Hvala jos jednom, pozdrav

Offline tatjana16

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
   Pozdrav svima!

Da li ima neko iz Crne Gore, ili neko ko zna, da mi objasni proceduru oko dobijanja njemacke vize? Dobila sam prvi ugovor na G&P, imam ugovor, garantno pismo, a sa neta sam skinula i obrazac i za nacionalnu i za sengen vizu, pa koji obrazac treba da koristim od ova dva?

Unaprijed hvala.

Offline sashenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
   Pozdrav svima!

Da li ima neko iz Crne Gore, ili neko ko zna, da mi objasni proceduru oko dobijanja njemacke vize? Dobila sam prvi ugovor na G&P, imam ugovor, garantno pismo, a sa neta sam skinula i obrazac i za nacionalnu i za sengen vizu, pa koji obrazac treba da koristim od ova dva?

Unaprijed hvala.

nacionalna

Offline srdjan1992

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Ja sam rezervisao termin u nemackoj ambasadi, tek za 20.04. a ugovor koji sam dobio od GCCL-a pocinje 06.03. 
Da li treba da trazim novi ugovor sa GCCL-om sa kasnijim datumom ili da ostane ovako ? Hvala

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Ja sam rezervisao termin u nemackoj ambasadi, tek za 20.04. a ugovor koji sam dobio od GCCL-a pocinje 06.03. 
Da li treba da trazim novi ugovor sa GCCL-om sa kasnijim datumom ili da ostane ovako ? Hvala


i mene takodje zanima ovo,nece u ambasadi ni da cuju da ti daju blizi termin jer ti ugovor pocinje u martu....je*e im se sto cemo mi izgubiti posao....

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile

i mene takodje zanima ovo,nece u ambasadi ni da cuju da ti daju blizi termin jer ti ugovor pocinje u martu....je*e im se sto cemo mi izgubiti posao....

necete izgubiti posao,a sam to prosle godine reseio na jednostavan nacin tako sto sam pozvao office i rekao da mi jos nije izdata viza a trebao sam da se ukrcam za nedelju dana,onda su oni pozvali tamo u nemackoj nekog i mene su za dva dana pozvali, samo recite office-u da imate problem i oni ce resiti.

Offline brexx85

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Cao drustvo. Imam par nedoumica u vezi popunjavanja formulara za vizu pa se nadam da mozete pomoci:
U formularu, tacka 10. Davaoci preporuke u SR Nemackoj.......nista nisam napisao, da li ste ovde nesto popunjavali??
Tacka 12. Predvidjeno trajanje boravka u SR Nemackoj?? Da li staviti onaj commencment date??
I najvaznije tacka 13. Da li posedujete zdravstveno osiguranje.....Stavio sam ne. U ugovoru je naglaseno da sam osiguran a u uputstvu o obaveznim dokumentima za vizu pise da zdravstveno osiguranje nije potrebno ukoliko je u ugovoru naglaseno. Nikakvo osiguranje ne nosim u ambasadu.

Hvala unapred drustvo!!!