Author Topic: casperrr, DCDP pastry, P&O Cruises  (Read 1287 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
casperrr, DCDP pastry, P&O Cruises
« on: 11/January/2016 »
Korisničko ime: casperrr
Država: Hrvatska
Spol: M
Kompanija: P&O Cruises
Pozicija: DCDP pastry


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Bilo je to davne 2000 i neke kad sam zavrsio skolu i tada mi je netko spomenuo zasto nebi isao raditi na brod, dobra placa bla bla al tad sam si mislio pa kud bi ja isao tek sam zavrsio skolu jos nemam nikakvog iskustva. E onda prije 2 godine mi je nesto kliknulo u glavi, brod! I onda sam krenuo sa apliciranjem.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Prvenstveno odlazak iz ove bajne drzave.
A i htio sam otici nekamo gdje znam da cu se povremeno vracati doma jer jos uvijek ne mislim otici zauvijek od doma. A i naravno novci i sve ostalo sto ide u paketu s brodom.

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Pokusao sam preko Kouzona ali to nije nikako zavrsilo pa sam isao online i uspio.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prijavio sam se online za Cunard za slasticara jer mi je to bio zadnji posao pa sam htio nastaviti s tim poslom i na kraju su me poslali na P&O.

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je bio telefonskli sa uredom iz Southamptona i trajao je nekih 10-ak minuta i nakon 5 minuta sam dobio mail od kompanije da sam prosao.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Troskovi su mi bilii samo ono sto sam si kupio za obuci, sve ostalo vizu,avionsku kartu i ljecnicki placa kompanija tako da sam mozda potrosio oko 1000 kn na gluposti koje sam nosio sa sobom.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Zahvaljujuci ovom forumu sam saznao sto je najbolje nositi sa sobom. Dosta carapa i donjeg vesa i netko je spomenuo da mi ne treba puno obleke jer cu raditi i biti u kabini sto na kraju i nije bila dobra ideja jer mi je trebalo i dosta civilne obleke jer je tamo bio crew bar u kojem sam bio na pocetku svaki dan a nisam bas volio ici tamo u uniformi.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Opet, citajuci ovaj forum bilo je dosta prica kako neznas gdje je sta kako doci do kabine…
Put od kabine do kuhinje sam savladao u roku par dana a kabina mi je bila na odlicnoj lokaciji tako da je od samog pocetka sve islo u najboljem smjeru.
Isto tako put do crew bara je isto bio lagan i mogu reci da sam savladao brod jako brzo.
Prvih 2-3 dana su bili neki treninzi i davali su nam abnormalno puno informacija koje ja apsolutno nisam zapamtio ali s vremenom je sve doslo na svoje.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Pa kada sam dosao na bbrod nitko me bas nije docekao i netko me je odveo do crew offica i tamo sam cekao da me pokupi moj sef i onda mi je on pokazao gdje je sta i kako.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Kada sam dosao ja sam svima rekao ja sam novi i ako nesto neznam ili ne razumijem ja cu pitati ako treba i 10 puta na sto su mi svi rekli da nema problema i da ce mi pomoci i tako je i bilo.
Puno su mi pomogli u snalazenju i postupcima rada i u svemu. Cak se jedan Indijac koji je dosao samnom zalio da meni svi pomazu i objasnjavaju a da njemu nitko ne zeli pomoci.
Tu je netko spomenuo da cu biti rijetka pojava medu indijcima u kuhinji i bio sam ali meni je to islo u korist jer su svi mislili da sam ja netko veliki jer sam europljanin, bijeli i veliki a svi europljani su bili na visokim pozicijama tako da mi je to bio plus. Dok su se svi drugi medusobno pozdravljali sa imenom meni su svi iako smo si billi dobri govorili Hi Chef sto mi je ponekad islo na zivce.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nisam osjecao iskreno neku ogranicenost jer ili sam bio u kuhinji ili u crew baru s prijateljima a i dobio sam kabinu malo vecu od ostalih ljudi tako da  mi je i to bilo dobro.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Kada usporedim sa ovom iz Hrvatske i prezadovoljan a i kasnije kada sam cuo koliko zaraduju indijci i filipinci koji rade isti posao kao i ja opet zadovoljan.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji ali ne bas da ce te oni automatski promovirati.
Dva tri puta godisnje se moze prijaviti za promociju i onda ispunjavanje nekih papira i jos nesto i onda oni odaberu par ljudi koje ce promovirati.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Bio sam bijeli veliki europljanin uvijek nasmijan i prijateljski raspolozen i zbog toga su me svi znali, malo su imali problema s mojim imenom. Zovem se Nikola ali to im je bilo prekomplicirano tako da smo ima 10-ak imena Nik,nikolas nikolau nikolo… i gdje god da sam isao uvijek me netko pozdravljao svaki dan se nesto dogadalo ili kod nekoga u kabini ili u crew baru tako da mi nikad nije bilo dosadno.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Vjerovatno kao i svugdje indijci i filipinci.
Filipinci su mi bili drazi jer su stvarno prijateljski raspolozeni komunikativni i puno zabavniji od indijaca ali imam i prijatelja indijaca. i u tom podrucju nemam nikakvih prigovora.

  • Kako biste opisali putnike?
S putnicima nisam radio tako da tu nemogu nista napisati!

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Vremena sam imao svaki dan od 2 do 5 tako da kada mi se svidalo mjesto sam izasao van a i kruzevi su se ponavljali pa sam nakon nekog vremena znao dal se isplati izaci van ili ne.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
U Europi smo nas par imali obicaj Coffe in Vigo, beer in Cadiz. Cocktail in st.Maarten. Madeira je odlicna, Tenerife, Gran Canaria, St.maarten za tehniku, St.Kitts za kupovanje svega ostaloga.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Dobra strana za mene je bila ta sto sad imam vise iskustva i znam kako je to kada radis bez slobodnog dana. Upoznas puno novih ljudi i steknes neka prijateljstva koja ce trajati dulje.
Zaradis novce koje bi doma zaradio za godinu dana a ne za par mjeseci. Vidis mjesta koja inace samo gledas na tv-u ili na internetu.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Za mene je jedina losa strana bila rastanci s ljudima kako su odlazili! Na pocetku me to ubijalo.Kako sad taj netko ide doma,zasto.
Al onda s vremenom sam zakljucio da to tako mora biti pa sam vec pred kraj kako su odlazili bio bas ravnodusan jer se nisam htio muciti s tim.

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Definitivno! Ja sam to htio skoro 2 godine i kada sam konacno dobio ugovor i kartu malo sam se zamislio jel da idem na kraju il ne i niti sekunde sada nisam pozalio.Tko god moze i zeli samo naprijed.
Ako bas nekome i nebude dobro uvijek moze otici nije to zatvor! To je samo posao. Evo doma sam 2 dana i mogu reci jos malo i mogao bi ici natrag!

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Dobro prouciti poziciju za koju se prijavljujete tako da na intervjuu bude sve ok a kad dodete nab rod zaboravite sve to jer je tamo sasvim neka druga prica koju cete nauciti s vremenom.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Sve u svemu mozda sam rijetka pojava ali generalno sam zadovoljan sa svime. Ne zalim  za nicim. Tko god da imalo razmislja o brodu samo naprijed jer iskustvo je veliko.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)