Author Topic: mir1802, Buffet Steward, Princess Cruises  (Read 1764 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
mir1802, Buffet Steward, Princess Cruises
« on: 17/January/2016 »
Korisničko ime: mir1802
Država: Srbija
Spol: M
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: Buffet Steward


 Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Za poslove na kruzerima sam saznao nekada davno trazeci resenje sta i gde raditi, tacnije gde otici i zaraditi makar jedanput dovoljno da se plate svi racuni i obezbedi samo ono osnovno.
I u to vreme trazeci po internetu sam naisao na poslove na brodu. Ovaj sajt je bio najbolja odrednica.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Iskreno uopste nisam smatrao to idealnim resenjem.
Samo sam shvatio da nikada nista nece biti idealno.
I odlucio sam da probam, jer najgore sta moze da se desi je da pogresim. Sto stvarno nije nista novo niti iznenadjujuce. A covek i nauci ponesto iz svojih gresaka.
Dok sam konkurisao momci iz Safe Cruise-a su mi spomenuli i nesto manju platu od one koja je u stvarnosti bila, tako da sam i tu imao mnogo dvoumljenja- da li cu i koliko cu uopste zaraditi. Nisam znao koliko je para potrebno da se pregura mesec dana na brodu i koliko cu uopste zaraditi, plata je varijabilna za pozicije u baru i restoran departmentu.
Van toga, oduvek sam imao zelju za putovanjima ali zbog finansijskih poteskoca taj deo sam potpuno gurnuo u drugi plan.   

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Preko Kouzon-a i Safe Cruise-a.
Safe Cruise je brze odgovorio na mejl, i uopste bio brz u obavljanju tih priprema, poziva, intervjua kod njih. Dobro je proslo, u tom momentu ako se stvari ne odvijaju tako brzo coveku se svasta vrzma po glavi. Uslovi, tj troskovi odlaska su bili skoro isti kod obe agencije.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Princess Cruises, pozicija -Buffet Steward.
Od ponudjenih pozicija morao sam napraviti balans izmedju primanja i mogucnosti prolaska intervjua.
Pozicija je bila bolje placena od accommodation-a, za ostale pozicije nije islo mnogo ljudi u to vreme.
Izbor je na kraju bio dobar :)

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Sam intervju nije trajao vise od 10-ak minuta. Pocinje od nekih osnovnih pitanja i predstavljanja, preko edukacije i prethodnog radnog iskustva.
Izmedju toga na vama je da smislite sta zelite i kako cete predstaviti sebe, svoje zelje i ciljeve u njihovoj kompaniji, zasto se bas odlucujete za rad na brodu i zasto bas u njihovoj kompaniji.
Potrebno je da budete sigurni u sebe ili u to sto pricate. Naravno, potrebno vam je neko znanje engleskog jezika, ali ni oni ne pricaju savrseno i bicete opusteniji tom cinjenicom.
Postoji i kratak prakticni deo za koji vas obuci nasa agencija, samo ih slusajte, provezbajte to sto vam kazu i bice u redu.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Troskovi su bili poprilicno veliki, ali sada mogu samo da kazem da mislim da je konacna cifra bila izmedju 850-950 eur jer iskreno ne mogu da se setim da li sam tu uracunao i kupovinu par kosulja i slicnog sto je bilo potrebno za posao.
U pocetku postoji i par troskova na brodu, ali vrlo brzo pokrijete to od prve mesecne plate. Pregura se i taj period, jeste tezi period jer je na pocetku ali pregura se.

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Na ovom forumu mozete saznati sve sto vam je potrebno, ima cak i previse informacija o tome.
Ponesite vrlo malo civilne odece, jer toliko slobodnog vremena i imate i necete je cesto upotrebljavati. Dosta veša i sredstava za higijenu, nesto lekova ako mozete nabaviti to vam bas zatreba ponekad.
Dosta zavisi gde od toga gde cete putovati pa zna biti teze da nabavite neke stavke. Takodje postoji crew shop na svakom brodu pa se i tu moze pronaci najpotrebnije.
Ja primecujem da uvek spakujem sve manje civilne odece i da opet imam visak iste, a da lekova uvek uvek zafali. Ovo je visoko individualna stavka ali je pozeljno poneti rakiju, mozda plazma keks, domacu kafu. Sve i da vi sami ne konzumirate, usrecicete nekoga na brodu sa time :) :)

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Prvih mesec dana ne znas sta radis i gde bijes, svi ocekuju od tebe da znas da radis posao i da ne kukas. Muka ti je od mirisa u kantini- *crew mes-u, nemas pojma gde si i kako da se orijentises brodovi su ozbiljno veliki. I samo preguras taj period, i posle otpr 2 meseca, ovo zavisi od osobe do osobe i kako se ko snasao, ali nakon 2 meseca apsolutno postane sve lagaanoo.
A radis i dalje 12 sati dnevno. Potpuno lagano. Moze da vristi i histerise neko... ma jok i dalje lagano. Ohh a na kraju svakog meseca primis platu, ne znam za kolege iz regije ali to je retkost u Srbiji.

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
U pocetku na tom doceku vec je bio neko da nam pokaze gde su kabine, gde je crew mess, training room. Ne mogu reci da nisu pomogli.
Samo je sve novo i previse informacija odjednom da bi se pohvatalo. Prostor i sve ostalo je zahtevalo navikavanja. Olaksavajuce je sto bar na princess-u skoro na svakom brodu ima ljudi sa nasih prostora koji ce pomoci u pocetku. Pomognu i ljudi sa strane, samo ti je lakse kada cujes poznat jezik u tom haoticnom okruzenje negde pitaj Boga na kome kraju sveta.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Na pocetku sam imao trening od nedelju dana, gde se ponesto naucilo i uvodilo se u posao, radilo se samo delic radnog vremena. Nakon toga je punom snagom napred i tako do kraja ugovora. Ucis u hodu, svaki dan, sve postane lakse s vremenom.

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Ako sam ja mogao da izdrzim, izdrzacete i vi ne brinite.
Obicno ne idem liftovima, ne volim ta mala skucena sra..., npr u bioskopima ne mogu da sedim vise od pola sata mirno, ako moram da pusim izadjem napolje jer necu da se gusim u nekoj prostoriji i jos da doprinosim tome. Eto navikao se na kabinu 2 sa 2,5m. Da li sam napomenuo da volim da provodim vreme napolju?
Placaju nas da radimo, ne da trazimo idealne uslove i kukamo. Covek uvek ima izbora.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Zaradio sam vise nego sto sam ocekivao. Na ovoj poziciji i departmentu to varira od duzine kruza.
 Najbolja zarada koju sam imao je bila na kruzevima od 3,4 dana i oko 1600 $ mesecno plus baksis koji se kretao otpr 20 $ dnevno ne uvek i svaki dan, ali vecinom dana.
Na tim kruzevima sam znao da radim po 14,5 – 15 sati dnevno, dok ne popusti tempo ili dodje sposobniji supervizor. Ali opet ne ispod 12,5 – 13.
Na duzim kruzevima je daleko lakse, naravno da je i nesto manje para. Takodje zavisi i od destinacije i ponekada od velicine broda.

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji, veoma zavisi od vasih supervizora i njihovih supervizora, i uopste same atmosfere na brodu, da li su za to da guraju ljude ili ne.
Od svega sto sam do sada cuo na manjim brodovima su ljudi dolazili lakse do promocija, ponekada je situacija da svako mora da radi svasta.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Svako bira kakav ce da bude. Neki ljudi postanu... svi postanu to sto jesu, svi su odgovorni za svoje postupke. Mala je sredina i uopste je za*****ano sve oko vas, ne mozete bas potpuno verovati nikome, niti se pouzdati. Ima i ljudi koji vas pozitivno iznenade. Uvek ima i takvih ljudi. Uvek ima i zatucanih ljudi. Cesto se ljudi druze samo unutar svoje etnicke grupe.
Primeticete koliko smo svi drugaciji, cak i ako posmatrate samo evropljane svi smo razliciti. Ali ako ste dosli sa jakim predubedjenjima i predrasudama, takvi cete i ostati.
Meni je bilo drago da cujem i neke drugacije poglede na stvari i da naucim nesto novo.

Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Nekada pomislim da izgledamo kao da nas je neko pokupio sa ulice ili nekog festivala, i onako podnapite samo ubacio nasumicno i ajde svi na posao. Ima dobrih ljudi.
Vecina su losi ili barem opredeljeni da gledaju svoj interes apsolutno i na prvom mestu. To ide do krajnjosti koje vredjaju razum. Kabin stjuard Filipinac koji nije hteo da otvori vrata dok je neki i***t tukao svoju zenu, cuva svoj posao, ne zeli da se mesa. U mnogo bas mnogo situacija treba ostati smiren, nije bas lako.

  • Kako biste opisali putnike?
Vidim da svi kukaju na njih. Da ih nema pitam se sta bi smo mi radili :)
Imao sam najneprijatija iskustva sa putnicima iz Indije i sa ponekim pijanim gostom ali nista posebno. Putnici iz Nemacke i severne evrope su na mene ostavili utisak najmanje zahtevnih. Nisam imao prilike da radim sa Australijancima, njih su dosta hvalili.

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Po cenu slobodnog vremena, sna najcesce. Dakle jesam. Ako nema dovoljno vremena istrcis u poluuniformi. Posto su kruzevi najcesce po nedelju ili koliko god dana, pruzi ti se prilika da vidis neko mesto, ako ne iz prvog puta onda iz drugog ili nekog sledeceg. Uglavnom ima vremena da se obidje velika vecina mesta, na kratak vremenski period obicno ali opet to dodje kao bonus na posao.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Mnoga mesta su ostavila poseban utisak.
Mozda mogu da izdvojim Usuaju, Punta Arenas u Cile-u koji mi je ostavio utisak cudnog mesta, ima hrvatski restoran i udruzenje a poslednje je mesto na planeti.

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Naucis puno toga ako drzis um otvorenim. Videces nesto novo, upoznaces dosta ljudi. Primaces redovnu i za nas poprilicno dobru platu dok se ne brines da li ces imati sta da pojedes ili gde da stanujes. Te stvari se uzimaju zdravo za gotovo i ljudi ih ne postuju. Imas i propratne stvari poput teretane, mesta za izlazak iliti kafane, mogucnost odlaska na neku organizovanu turu i sl

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Ogranicenost prostora, ne mislim na kabinu mislim na nemogucnost da izadjes na otvoren prostor i cist vazduh, barem ne bez privilegija.
Ozbiljno zaje*ano radno vreme i tako ceo ugovor, ljudi kuci misle da si bio na karibima, da si se suncao, pio pivo i poje*ao pola sveta. To se resi olako sa predlogom da dodju i odrade svojih 150-200 dana po 12 sati pa nek pricaju posle sta misle. 

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Vec sam preporucio. Mozda bi samo naglasio da cuvaju malo svoje zdravlje, uzme ceh to radno vreme i nedostatak odmora. Sve ostalo neka zakljuci svako sam za sebe, ionako covek uci samo iz sopstvenog iskustva. Nije isto otici, doziveti novo iskustvo i vratiti se nego ostati i samo pricati o tome. Ovaj posao vam moze doneti dosta para, puno novih iskustava, putovanja u neverovatna mesta, ali ne idete kao turista u najcescem slucaju idete da posteno rmbacite. Takodje ce poremetiti vasu dotadasnju svakodnevnicu i privatan zivot.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?

Ukoliko niste sigurni da ste fizicki fit, idite na poziciju sa laksim radnim vremenom ..shop ili nesto poput spa, youth staff-a.. to bih mozda i devojkama preporucio, ali svakako neka svako napravi svoj izbor. Ne opterecujte se puno znanjem jezika, jer je za pojedine pozicije potrebno neko osrednje znanje i nauci se uz posao. Ali ce vam svakako pomoci, najverovatnije svaki jezik koji znate, ne samo engleski.

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Hvala na sajtu i podrsci svima koji pokusavaju da pronadju sta ce raditi u zivotu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)