Author Topic: Incident sa 2 Rumuna  (Read 6574 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Incident sa 2 Rumuna
« on: 16/January/2016 »
Sefe, oprosti ako nisam pogodio tacnu oblast za temu, ali posto sam na Carnivalu reko, mozda moze i ovde, a internet je uzas ovde pa mi se ne isplati da trazim.
Ovako. Danas se desio jedan incident i voleo bih da mi date vasa misljenja vezano za sledece.
Naime, danas sam imao problema sa jednim Rumunom, tacnije sa dvojicom u prethodna 2 dana. Da ne bih duzio, ispricacu samo sta se sve desilo danas. Pocelo je sve tako sto je ova mala k****ncina uzimala kasike sa moje linije (ja sam u staff messu na liniji a on u crew messu) i bez obzira na to smireno sam odreagovao, pitao ga koga je pitao da uzme to, na sta mi je on odgovorio da je pitao samog sebe. 5 minuta posle toga poceo da mi preti na sred kuhinje kako ce me prebiti i kako je bolje da budem oprezan i da on odlazi u martu kuci i da ne planira da se vrati pa ce me razbiti. To je rekao pred svima u kuhinji i svi su culi. Ja sam na to sve odgovorio pitanjem :,, Jel ti to meni pretis?" a onda je on sve to ponovio. Nije proslo ni 10 minuta kada sam posao da uzmem hleb za liniju, isao mi je u susret, trebali smo da prodjemo jedan pored drugog, i u trenutku prolaza, udario me je laktom u rebra, sad ne znam je li to najjace sto je mogao, ali mene je dosta zabolelo, specijalno zbog toga sto sam na tom mestu imao intervenciju pre nekih godinu i kusur dana jer sam imao nekih problema sa srcem. Iako sam u tom trenutku hteo da ga unakazim, smirio sam se, ni sam ne znam kako, otisao do telefona, pozvao supervizora, prijavio a onda me je i bar menadzer zatekao na stepenicama kako sedim i kako se drzim za to mesto pa me onda i on odveo do medicala. Tamo su mi dali inekciju protiv bolova ispitali me malo a kasnije sam isao i na dodatni pregled na sta su mi dali off do sutra u 9, kada bi trebao biti sledeci pregled. Posle toga sam 2, 3 puta bio do security office-a davao neke izjave a onda sam bio i na razgovoru kod HR direktorke 2 puta. E sad, sve je to proslo, a onda su posle nekog vremena 2 lika iz security-a i moj supervizor dosli do moje kabine da provere sobu (ne znam sto) i tu su mi zaprlenili par boca alkohola. Imao sam 2 flase rakije 3 vina i 2 sampanjca. Ovo vino i sampanjce smo dobili na poklon sto za novu godinu sto za bozic. Nisam ni probao niti je ista bilo otvoreno osim moje rakije.

Nije bas kratak tekst, ali nisam mogao krace. U svakom slucaju, zanima me, hocu li ja imati problema sto zbog incidenta sto zbog tog alkohola, moze li ne daj Boze da se desi da i mene vrate kuci, sto su uopste uzeli alkohol, hoce li ga vratiti i sta jos mogu da uradim sto se tice samog incidenta? By the way, nisam ni okusio alkohol, naravno.

Hvala svima na odvojenom vremenu.

Pozdrav.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Incident sa 2 Rumuna
« Reply #1 on: 16/January/2016 »
A možda ne bi bilo loše da ispričaš i sa tim prvim Rumunom kakav si problem imao.

Nešto se ne uklapa tvoja priča i reakcije "zvaničnika", kao da tu ima nečeg više.

Po ovome što si napisao, čist si kao suza, sve si savršeno izveo - on tebi javno preti, potom te i fizički napada, ti uvek korektno sa njim, ne provociraš, uzdržavaš se od fizičke reakcije itd.

A onda ipak ti ideš 2, 3 puta (biće da je više od 2) u Security, čak 2 puta kod HR direktorke, tebi proveravaju kabinu i nalaze gomilu alkohola... Liči da je više njih davalo izjave o tebi i tvom ponašanju i da se oko celog slučaja vodi veća istraga, koja uključuje i tebe. Izgleda da su se Rumuni udružili protiv tebe.

Što se alkohola tiče, imaš Handbook u kabini sa svim pravilima i zabranama, tu ti piše da je maksimalno dozvoljeno u kabini imati jednu flašu alkoholnog pića i 6 limenki piva. Tvojih čak 7 flaša alkohola bolje da zaboraviš, teško da će ti ih vratiti. I zbog tolikog alkohola već imaš otežavajuću okolnost za sebe.

Hajde da vidimo šta je bilo sa tim prvim Rumunom, pa se onda može malo bolje sagledati u kakvoj si situaciji i koliko je opasna po tebe. Za sada, iz ovoga što si ispričao, ne bi trebalo da te pošalju kući, ali je pitanje koliko taj prvi Rumun ima da kaže protiv tebe.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Incident sa 2 Rumuna
« Reply #2 on: 16/January/2016 »
Cist kao suza. Bas kao sto si i napisao. Ovde bar nemam potrebe da lazem jer nemam nista od toga. Opisao tacno onako kako se desavalo. 3 puta sam isao u Security da bih dodao neka imena u mojoj izjavi, jer nisam stavio ta imena, a 2 puta kod HR direktorke, prvi put jer sam morao da odem tamo da dam svoju izjavu, a drugi put jer je staff captain cuo sta se desava (moja devojka mu je ispracala, radi u captain messu) pa me je pozvao da odem tamo da mu ispricam pred direktorkom sta se izdesavalo, tj kakva je moja proslost sa Rumunom. Kasnije smo otisli da slikaju mesto gde se to desilo.
Sto se tice prvog Rumuna, sa njim imam problema od samog pocetka. I to ne samo ja nego dosta ljudi. Ne mogu da opisem kako se ponasa, ali aj da kazem, kao i***t. Vec ima dosta prijava protiv njega, tako da cisto sumnjam da bi se mnogo uzimalo u obzir njegove izjave, jer, iovako je veoma blizu da ga posalju kuci, sto mi je i potvrdio Asst. Maitred. Uglavnom, juce se desilo to da sam mu ja razbio staklenu flasu kisele vode sasvim slucajno jer ju je budala stavio u frizider gde drzim back up i kada sam otvorio flasa se samo skortljala i razbila se. Tada je nastao problem jer je on poceo da se dere pred svim gostima u staff messu kako trebam da mu platim 4 dolara itd itd, samo je nastavljao. Inace, pouzdano znam da krade te vode iz captain messa. Sve je to video i moj supervizor na sta je reagovao tako sto je on sam podeneo prijavu protiv njega kako mene maltretira od samog pocetka. Tako sam i sam kasnije tog dana bio kod HR direktorke gde sam potvrdio sve a kada sam izgovorio njegovo ime ona se samo namrstila i rekla da zna sve o njemu i da ce se pobrinuti za to jer je ovo ko zna koji incident sa njim a da se nista ne preduzima. To je sve. Verovatno mozes da pretpostavis da su ova dvojica najbolji drugari. A obojica rade po kazni u crew messu.

Sto se tice alkohola, stvarno nisam znao, uostalom ni ne pijem ni Vino ni Sampanjac

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Incident sa 2 Rumuna
« Reply #3 on: 16/January/2016 »
Bićeš onda OK. Vreme je da jedan ili obojica trouble-makera idu kući.

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Incident sa 2 Rumuna
« Reply #4 on: 16/January/2016 »
sve ce biti ok..sto se njih tice,oni ce ili letiti ili ako su bas rodjeni pod sretnom zvijezdom, kapetanov ukor  :tuctuc:
sto se tice alkokola vjerovatno su htjeli da videna niste bili pijani..vjerovatno ces i ti dobiti opomenu jer smijes drzati samo 2 boce (bar je tako bilo kad sam ja bio na carnivalu)..ali to ti se brise nakon godinu dana tako da nema brige
meni su isto  uzeli 7-8 flasa pa sam poslije isao kod chef security i maltertirao ga dok mi nije vratio 2 boce rakije koje je zapljenio..covjek se odvalio smijat,kaze nikad u zivotu nije dozivio nista slicno :rofl:    

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Incident sa 2 Rumuna
« Reply #5 on: 16/January/2016 »
Sledeci put- pamet u glavu! To sto se tebi desilo (kradja pribora ), desava se svima koji rade u Restoranu ili Baru. Ako ti je ovo zasmetalo, sta li ces da radis kada te prebace u Dining Room, spremis sav pribor, vecera krece, gosti stizu, a tebi fale milion stvari, pokrao ovaj onaj....Moras nauciti da se snadjes bez toga da napravis bilo kakav problem ili se sa nekim objasnjavas zasto je to uradio itd...
Trudi se da te Security zaboravi i poradi na svom rejtingu, ponekad te dobar rejting spase problema  :nokti:  Greota za rakiju jbt  :facepalm:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Incident sa 2 Rumuna
« Reply #6 on: 16/January/2016 »
Bilo kakav sukob, neovisno o tome tko ga inicira, će nesumnjivo skrenuti veliku pažnju na sve koji su umiješani.
Bilo je prilično izvjesno da će ti security pretražiti kabinu. I da će podnijeti izvještaj o pretrazi šefu sigurnosti.
Šef sigurnosti neće riskirati svoj posao sakrivanjem nečega što rezultira warningom ili otkazom, bar neće za konobare ili staff koji mu ništa ne znači.
Trebaš biti svjestan da je pola sata nakon pretrage pola broda znalo koliko si nedozvoljenih boca alkohola imao i šta je poduzeto u vezi s tim. Sat vremena poslije, znao je cijeli brod.

Dok sam radio za Princess, ja sam bio taj koji je plijenio silne boce skupocjenih alkoholnih pripravaka, a 16 indijaca koji su radili za mene su te boce spremali u posebno skladište, i veliki dio sea day-eva preslagivali te boce, prebrojavali, popisivali, inventarili u word-u, excellu i čemu sve ne. Svaka boca je imala svoju priču, od koga je uzeta, na koji način, kako je vlasnik prebolio taj događaj ... a u centru pažnje indijske vojske je bila boca Gray Goose votke, koju sam zaplijenio na gangway-u od jedne lijepe srpkinje. Kad god su radili inventar, prvo im je bilo da skeniraju stotinjak šarolikih etiketa u potrazi za Gray Goose bocom. I svaki puta su bili razočarani što je boca još tu, jer da nije, to bi im bio jasan signal da otpočnu sezonu krijumčarenja preko svojih paisanosa, kojoj bi se teško stalo na kraj, pošto sam ja provodio na gangwayu dnevno pola sata, a oni cijeli dan.

Na Disney-u je bilo još strože, tamo je jedno vrijeme vladalo pravilo da ako ti nađu svijeću ili one zapaljive mirišljajuće štapiće u kabini, ideš kući, kraj priče, nevezano koliko si dugo u kompaniji i koga poznaš. Poznavajući Disney Cruise Line, to još važi.

Zato je pravo pitanje koliko si ti zapravo "čist". Po ovome što si napisao, rumunjima se teško piše, ali to ne znači da će se tebi oprostiti posjedovanje nedozvoljene robe u kabini. Dapače, to je contraband, i postoji jasna procedura po kojoj svaka ozbiljnija kompanija postupa jednako strogo. Ne bi me čudilo da je to navedeno u ugovoru o radu,a pogotovo u pravilniku o načinu discipliniranja pojedinih prekršaja.

Što se tiče nedostatka pribora, to je prilično jasno. Kompanija preko te situacije ima višestruke koristi.
Konobari više paze da se inventar tretira pažljivije (štedi se novac), konobari se natječu u spretnosti, a bilo kakav sukob im isto dobro dođe jer tako na površinu isplivaju problematični ljudi, čiji karakter bi im prije ili poslije stvarao probleme, pa im nije teško takve ljude poslati kući i dovesti one koji takvu situaciju mogu/znaju riješiti na (kompaniji) prihvatljiviji način. Kompanija te na taj način priprema da postaneš 100% compliant, prolazeći kroz tri stadija postojanja, sjajno opisana u bezvremenskom klasiku naziva Tri stanja Carnival-a (Carnival body, Carnival brain, Carnival soul)

Ako više nemaš bolova u nogama, prošao si prvi stadij, i dobio Carnival body. Sukobi i natezanja koja si opisao tipični su za stadij Carnival brain. Nadam se da ćeš položiti. Good Luck!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re: Incident sa 2 Rumuna
« Reply #7 on: 16/January/2016 »
O majko moja ja imam trenutno 7 flasa vina u kabini :o
A sto se rumuna tice nista me ne cudi, od njih 100 jedan normalan ne moze da se sastavi! To u zivotu videla nisam dok nisam dosla na brod, takav sklop ljudi ::)
Budi Bog s nama. Saradjujem samo koliko moram.
SRECNO!
"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Incident sa 2 Rumuna
« Reply #8 on: 16/January/2016 »
Ne znam.. Znam samo da ukoliko ovaj posle udarca u rebra, laktom, i javne pretnje ne bude poslat kuci, onda meni nista i nikakvo pravilo ne znaci sto ste naveli. Dosao bih do zakljucka da se ovde definitivno ne postupa po pravilima. Ali aj da ne pricam previse, sacekacemo Baltimor jos sutra i videcemo da li ce ovaj biti  i dalje medju nama.
A sad sam se setio, treci put kada sam odlazio do security office-a, razlog je bio taj, pitali su me da li zelim da podnesem tuzbu protiv njega lokalnoj policiji u Baltimoru. Ja sam rekao da ne zelim, niti znam kakve su procedure i sta bi u tom slucaju bilo sa mnom itd...
Sto se tice kradje pribora, naravno, svako se snalazi na svoj nacin, ali ne mozes ti da dolazis i ispred mene uzimas pribor a linija samo sto se otvorila. Sta treba da kazem, uzmi uzmi, nema problema, a ja cu videti sta cu. Donekle bih razumeo da je uzeo dok nisam gledao, ali ovo je bilo cisto provociranje, kao i taj udarac, pretpostavljam da je hteo da me natera da skocim na njega. A od rakije se jos nisam oprostio, boricemo se :D Videcemo sta ce biti generalno zbog te pretrage, sad je 11 ujutru kod mene a to se desilo jos juce oko 3 popodne i jos mi niko nista ne javlja nista. Doduse devojci je staff captain a i sam kapetan rekao da ne brine nista i da ce sve biti u redu.
Zaista mi nije jasno sta se desava sa tim narodom jer je zaista tako kao sto si napisala, ali necu da sudim o Rumunima samo zbog ova dva i***ta, upoznao sam ovde jos veoma dobrih likova iz Rumunije, evo bas mi je juce jedan Rumun dao njegov usb da preslusam neke koncerte Peppersa posto sam dobio medical off ceo dan juce i danas startujem u 12h

U svakom slucaju, hvala svima, a ja cu javiti cim saznam nesto novo.

Offline Alexica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 379
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival
  • Recruitment Agency: Employment-power
Re:
« Reply #9 on: 17/January/2016 »
Ja jos nisam srela normalnog da me izvines. Ne volim da generalizujem ali moram, jednostavno nisam srela dobrog coveka a da je iz te zemlje i kraj. Pogotovo devojke. To je moje misljenje.Javi sta je bilo.
SRECNO!


Sent from my SM-N910H using Tapatalk

"Pricace ti o plovidbi, ti sto nisu sidro digli..."

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Incident sa 2 Rumuna
« Reply #10 on: 18/January/2016 »
Apsolutno se slazem sa tobom. Da nisam upoznao ovog Rumuna sto slusa Peperse i jednog fotografa koji je donekle ok, ne bih imao nista drugcije razmisljanje od tvog. Pogotovo sto sam i na prvom brodu dok sam bio na Princessu imao problema sa jednim Rumunom.

Dakle, rasplet je sledeci:

Obojica su poslata kuci uz pratnju security-a. Da bi stvar bila jos smesnija, danas sam ih video bar jedno 40 puta. Imao sam zadatak da guram ljude u kolicima i svaki put kada bih nekog doveo ili odveo, prosao bih pored njih.

Sto se tice onog alkohola, za sad mi niko nista ne spominje. Jedina losa stvar za mene licno u celoj prici je sto cu morati da menjam ovog Rumuna u crew messu jer fali dosta radnika, pa cu raditi od 5 ujutru do 17h, ali najiskrenije se nadam da ce se to brzo promeniti. Po meni je to definitivno najgori raspored.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Incident sa 2 Rumuna
« Reply #11 on: 18/January/2016 »
Bye-bye, usijane glave! :uzdravlje:

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Incident sa 2 Rumuna
« Reply #12 on: 18/January/2016 »
Moj najobolji frend ma brodu, a i cimer zadnja 4 mjeseca je Rumunj koji zadnjih 5 godina zivi u Mexicu , ima zenu i djecu tamo. I on sam kaze da su Rumunji katastrofa i da je zbog takvih ljudi i odselio iz Rumunjske,haha.

Uglavnom ima dobrih Rumunja, samo ih je malo,  xd


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: Incident sa 2 Rumuna
« Reply #13 on: 17/February/2016 »
Ne sumnjam :D

Ako ikoga zanima, kranji ishod i sa alkoholom je taj, da mi je vraceno sve, sem rakije... Uz obrazlozenje da je vec bilo otvoreno i tako dalje i tako dalje. Bas teta za rakiju...

Ziveo prince!  :uzdravlje:

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Incident sa 2 Rumuna
« Reply #14 on: 27/April/2016 »
Ne znam kako vama ali meni su Rumuni do sad svi bili super. Meni vise Ukrajinci ne prijaju,ako su vecina u vasem departmentu-drz te se!