Author Topic: Dejan - pocetak avanture  (Read 1716 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dekinis

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Dejan - pocetak avanture
« on: 16/January/2016 »
Pozdrav svima, Ja sam Dejan iz Nisa i prijavio sam se prvi put za rad na kruzerima preko Kouzona, ali cu uskoro kontaktirati i druge agencije. Imam nekoliko pitanja pa se nadam da cu dobiti odgovore.
      Moja prica je da sam bio tri puta u USA na J1 vizu, 2009/10/11 godine, zavrsio sam fakultet 2013 i upisao master 2014, prosle 2015 sam odbijen za J1 vizu jer kao nisam ispunjavao uslove iako sam sve polozio ali dobro. Ove godine planiram da idem na kruzer kao ass.waiter ili prep cook jer sam srednju zavrsio za Kulinarskog tehnicara *iskustvo u USA kao kuvar, busser i konobar* i po kafanama u Nisu a fakultet Turizam. Zadnjih dve godine zaradjujem preko interneta i radim svadbe po kafanama za neku solidnu beogradsku platu *jug je ipak druga drzava* , ali hocu iskustva kao kuvar, konobar ili recepcija van. Za recepciju sam cuo da treba dva jezika pa sam ostavio po strani za prvi put.
     Nisam stigao jos sve da iscitam o pozicijama ali mislim da mi je ok izbor i ne plasim se posla, engleskim dobro baratam dok italijanski je neki pocetni nivo.
1. Interesuje me koja je granica za godine i da li mojih 28 mnogo ili malo za brod?
2. Da li cu imati problema za vizu jer sam prosle godine odbijen za J1?
3. Jel je mana sto nosim naocare za daljinu -2 -2?
4. Jel je to dovoljno iskustva da me kompanije uzmu u obzir?
5  Da li postoji mogucnost prebacivanja sa jedne pozicije na drugu na kruzeru?

Hvala puno na odgovorima, mislim da cu za prvo pitanje naci odgovor na forumu, ali me ostala tri najvise zanimaju.
Hvala jos jednom. :)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Dejan - pocetak avanture
« Reply #1 on: 16/January/2016 »
Naći ćeš odgovore na sva pitanja, sve je to već pitano i odgovoreno mnogo puta, nisi prvi. :giggle:

1. Ni mnogo, ni malo.
2. Nećeš.
3. Nije.
4. I više nego dovoljno.
5. Postoji.

;D

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Dejan - pocetak avanture
« Reply #2 on: 16/January/2016 »

1. Ni mnogo, ni malo.
2. Nećeš.
3. Nije.
4. I više nego dovoljno.
5. Postoji.

;D

Isto bih ti i ja ovako odgovorio! Svaka cast prince  :)
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Dejan - pocetak avanture
« Reply #3 on: 16/January/2016 »
Ajd ja cu malkice opsirnije da odgovorim,ali se moji odgovori nece razlikovati.........

1.Ne odlucuje se kompanija za tebe,na osnovu godina,vec na osnovu tvog cv-ja i iskustva koje imas navedeno u cv-ju,i naravno na osnovu znanja koje pokazes u par minuta intervjua.....Ako imas 35+ god,a tek koju godinu iskustva,neces proci,ne zbog godina,vec zato sto nista nisi radio,nista naucio.....S druge strane,znam dosta ljudi koji su na brodu "propali" jer nisu imali dovoljno godina,u smislu zrelosti,pameti,ponasali su se kao pusteni s lanca,sto ih je kostalo posla.......Ti imas sasvim dovoljno godina,i u smislu iskustva,koje si nakupio,i u smislu da si u punoj radnoj snazi,ali i u smislu da nisi nezreli klinac koji ce se posle par meseci pokupiti i otici,jer zbog nezrelosti nije znao da iskoristi sansu koja mu se pruzila....

2.Viza,tj dobijanje vize ti apsolutno nece biti nikakav problem...

3.Ti ne ides za pilota,pa da moras da imas besprekoran vid.....A i na lekarskom ti niko nece praviti problem,tako da kad dobijes fit for duty na papiru,niko te nista nece pitati......A ta tvoja dioptrija te ni u cemu nece ometati na brodu......

4.Naravno da je to dovoljno iskustva da te kompanije uzmu u obzir,a tvoje znanje vezano za posao za koji si aplicirao,a koje si naveo u cv-ju ce biti provereno u nekoj opstoj formi na intervjuu,tako da nema frke,radio si to sto si radio,znas znanje,i to je sve sasvim ok....

5.Naravno da ta mogucnost postoji,ali da li ce se i kad i koliko brzo dogoditi zavisi od mali milion faktora,ne vredi sad to da razmatramo,prvo se ti ubaci tamo,pa ces posle videti,sto bi rekli o tom potom,ali da,ta sansa postoji......