Author Topic: Assistant Waiter - interview - RCCL  (Read 3344 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rukometas

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Assistant Waiter - interview - RCCL
« on: 18/January/2016 »
Evo ga nakon zadnjeg posta i vase pomoci poslao sam CV u EP. Andrej mi je sve lijepo objasnio i pokazao, te ispitao znanje engleskog.

Intervju mi je zakazan 26.1. Preko skypa ujutro u 9:30.
Pokusao sam sa bar waiter ali me ispitao neka pica za koja nikad nisam cuo ni posluzivao. Mislim da ce ass.waiter bit sasvim dobro jer tu imam najvise iskustva.

Molio bih vas da mi kazete svi koji ste bili na ovakvom interview-u otprilike sta pitaju.da se znam pripremiti. Nadam se da je RCCL dobra kompanije i da cu se moci snaci.
Takodjer pitanje ako itko radi da mi kaze koliko je moguce zaraditi mjesecno.

Hvala svima na svim odgovorima i dosad vidjenim postovima jer da nike bilo ovoga foruma nebi nikad aplicirao.  :yeah:  :))))

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Assistant Waiter - interview - RCCL
« Reply #1 on: 18/January/2016 »

Hvala svima na svim odgovorima i dosad vidjenim postovima jer da nike bilo ovoga foruma nebi nikad aplicirao.  :yeah:  :))))

Svrha foruma,po ko zna koji put,ispunjena.....

RCCL jeste dobra kompanija,nekoliko mojih drugara je bilo tamo i jos je tamo,i to kao konobari,asistenti konobara i sasvim lepo zaradjuju,ali koliko ces zaraditi,zavisi i od samog broda,od samog kruza,od toga koliku stanicu imas itd...
I poprilicno sam siguran da nije bar neka enormna razlika u zaradi na tvojoj poziciji izmedju kompanija......

Plus,dok sam bio na Celebrity-ju,bilo je par konobara koji su dosli sa Royal-a,i nisam cuo neke lose utiske....

Ima na forumu dosta waiter-a i ass waiter-a,plus imas vec napisano i o poslu na samom brodu i o samom intervjuu,pitanjima i sl.....

Siguran sam da imas na forumu odgovore osvemu sto te zanima ai siguran sam da ce ti neko od konobara dati odgovor,jer ne bih ja sad da ti pisem o intervjuu,pitanjima,i samom poslu,jer sam ja sobar,i tu su na forumu ljudi koji o tome znaju vise nego ja...

Super sto si se odlucio na sve ovo ,i sto si pokrenuo stvari,neces nikako zazaliti.....

Offline rukometas

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Assistant Waiter - interview - RCCL
« Reply #2 on: 19/January/2016 »
Da znam da ima na forumu, non stop sam na search-u samo listam i citak, da nije ovog foruma ja neznam kako bih mogao. Stvarno svaka cast svima, jedva cekam se popesti na brod i podjeliti svoje dozivljaje i nakon ugovora takodjer jer kako je meni pomoglo tako ce mozda i nekom drugome.

A mislim da sto se tice royala i celebritya je sve isto. Meni danas u agenciji kad sam gledao video odnosno predstavljanje posla, bilo zajedno celebrity i royal, malo sam googlao pa vidim da celebrity spada pod royal cruises tak da nebi trebalo bit neke razlike tu. Iskreno neznam zasto ali jako mi je drago sto nisam dobio za Carneval jer mi ne djeluje neka ozbiljna kompanija , neznam zasto al takav osjecaj imam. Dok za royal me jos trta ,al ajd proci ce i to :))

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Assistant Waiter - interview - RCCL
« Reply #3 on: 19/January/2016 »
Tako sam i ja bila glupa i neiskusna, pa su mi rekli kako je Celebrity vrh kompanija, sa luksuznim kruzevima i istim takvim gostima, kako je tamo i plata spram gostiju. Kada sam otisla tamo, provela sam 4 najgora meseca u svom zivotu, sa smesnim parama i traumama od gostiju preko menadzmenta. Onda sam tamo naletela na Bugarku koja je dosla sa Carnival-a, i tamo je svakog dana plakala za Carnival-om. Objasnjavala mi je kakva je njena bivsa kompanija, kako tretira radnike, kakav je zivot posade i koliko razumevanja i tolerancije postoji. Kada sam se vratila kuci, po njenom nagovoru, aplicirala sam za Carnival i provela 2 najlepse i najuspesnije godine svog zivota. Dodala bih jos to da sam vec u prvom mesecu zaradila koliko za 4 na Celebrity-ju. Nikada ni ne bih menjala kompaniju da nisu smanjili plate. Kao sto vidis, u profilu mi ni ne stoji Celebrity, jer taj perod zivota zelim da zaboravim, ne racunam kao da sam postojala, navise bih volela da odradim neku lobotomiju i da izbrisem tu ogavnu kompaniju iz svoje glave. Ponosna sam na sebe sto nisam dozvolila da mi oni kroje misljenje o radu na brodu, jer nakon povratka nisam odustala i mislila da su sve kompanije iste i da tako izgleda raditi na okeanu.

Tako da, nemoj iz sadasnje perspektive da govoris o tome koja kompanija valja, koja ne, jer nisi bio ni na jednoj. A to sto pise " LUXURY ", nije za tebe, vec za goste. I to uvek napominjem ljudima koji se odvaze da krenu u ovu pricu! Biraj kompaniju po tome kakv zivot nudi posadi, a ne po tome kakav zivot nudi gostima. Biraj je po tome da li se njena ideja poklapa sa tvojim karakterom, a ne po tome sta su rekli na Web sajtu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Assistant Waiter - interview - RCCL
« Reply #4 on: 19/January/2016 »
Potpisujem sve što je blondy napisala osim ovoga "Biraj kompaniju po tome kakav zivot nudi posadi".
"Kompanija" je skup brodova, i ljudi, a i jedno i drugo se mijenja. Kako se promijeni tvoj direktni šef na brodu, promijenit će se sve. Loš mijenja dobroga, i obratno. Malo je ljudi koji se SVIMA sviđaju.
Ideja da je Carnival nudi razumjevanje i toleranciju je promašena. Imaju najviše brodova u industriji, i to je to. A ne može biti razumna i tolerantna, jer te izrabljuje kao i svaka druga, jer ..
njen vlasnik je godinama najbogatiji čovjek na Floridi, a njegovi radnici npr perači suđa iz Indije i Filipina, rade za 500-600$ na mjesec. Prije će biti da je Carnival najmanje zlo od svih ponuđenih.
Šta će napraviti ovaj tajkun sa 7.6 biliona dolara? Poslagaće ih pored sebe kada umre? Običan tiranin koga ne zanima kvaliteta života vlastitih radnika.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline blondy987

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Assistant Waiter - interview - RCCL
« Reply #5 on: 19/January/2016 »
Gledajuci iz te perspektive, rad na brodu jeste izrabljivanje, ali po sopstvenom izboru. Sto se mene licno tice, ako mi adekvatno platis i ne zlostavljas me psihicki ( kao sto sam dozivljavala na Celebrity-ju ), radicu koliko god mi kazes, pa neka bude i da me izrabljujes, nazovi kako hoces. Galley Stewards zaista puno rade za malo para, bar sa strane gledano, ko zna kakav im je celokupan opis posla jer pola njihovih duznosti ni ne znam. Ali ne mislim da je to stanje samo na Carnival-u, vec na svim kompanijama. E sad, ono sto smatram da je presudno je kako se ti, kao menadzment, ophodis prema meni, jer ako me tretiras kao coveka, lakse ce mi biti da radim izvan svojih mogucnosti.  :-))))'

Bogatstvo ovog foruma je sarenolikost u dozivljajima i iskustvima, i treba sto vise da iznosimo svoja misljenja i osecanja, da se novajlije uvere koliko se pogledi na svet, tj. na brod, razlikuju.  :plovim:

Offline ina988

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 16
  • Tough times don't last ; Tough people do !
    • View Profile
Re: Assistant Waiter - interview - RCCL
« Reply #6 on: 19/January/2016 »
Royal caribean je super kompanija.
Intervju je lako: opsta pitanja, nauci internacionalan meni, neka vina, sosove i sastojke. Meni je trajao 20 min na Skype. Saznala sam sutradan da sam prosla.
Plata assistenta zavisi od stanicu, recimo od 700$ mesecno mozes stici i do 1700$ + tips.
I da, lako se napreduje, ako si voljan zbog novih brodova.
2 stvar - imaju super drustveni zivot.
U portove radis dorucak ili rucak i svaki dan veceru, tako da imas dobrih 5-6 sata da uzivas na plazi.
Dobar izbor za komaniju, samo napred i sretno.

Offline rukometas

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Assistant Waiter - interview - RCCL
« Reply #7 on: 19/January/2016 »
Hvala svima na informacijama, kolega udav mi salje na email sve sto mi je potrebno a vi me jos dodatno informirate,tako da super. Poklapa se sve vise manje , svi govore isto, vjerujem da se moze napredovati ako radis kako treba. Prvo nek ja prodjem ovaj interview pa onda cu napisati sta i kako dalje , da vidim sta je sljedece na redu.

Sto se tice internacionalnog menu-a po meni mislim da bi oni trebali imat toleranciju, jer vide od kuda dolazis i naveo si restoran u kojem si radio i mogu pretpostaviti da nema vecinu tih jela i dressinga i sl sto oni imaju. Isto tako i kod bar departmenta kad te pitaju za neke koktele ili pica a ti nikad cuo za njih u zivotu iako si radio u kaficu. Ja cu nauciti neke soseve te sta oni imaju, ako netko zna neke dodatne nek napise tu. Znam da moram nauciti i za gluten u vezi alergije i sl.
U svakom slucaju gdje god da ides neces sluziti istu hranu, moras znat neke osnove naravno ali kad dodjes u novi restoran treba ti vrijeme da se priviknes i zapamtis meni koji oni imaju, nekom treba malo vremena a nekom puno. Tak da mozda grijesim a mozda sam u pravu, a saznat cu za vrijeme interview-a tak da ...nek mi je sa srecom.. :P  :uzdravlje: :D

Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Assistant Waiter - interview - RCCL
« Reply #8 on: 19/January/2016 »


Nadjes meni nekog high end restorana i naucis jela napamet,tako sam i ja...mada sam u intervjuu rekao da smo sluzili i lokalna jela jer smo imali neke domace specijalitete,pa sam opet prosao....ali opet,ja sam prijavio za room service,a ti za assist.waiter,pa valjda se od tebe ocekuje vise.