Author Topic: Starboard COSTA  (Read 5437 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline anci

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Starboard COSTA
« on: 30/December/2009 »
Najljepsi pozdrav Sefu i ostalima!!

Radim za Costu od 2007. (zavrsena 3 ugovora), otvorila sam ovu temu kako bismo podijelili znanje i iskustva dobra ili losa  iz shop departmenta sa Coste!!
Znam da vecina sa ovog foruma ovo zna ali za one koji nisu upuceni, Costa Cruise Line je dio Carnival korporacije kupljene od talijanskih vlasnika a shopove pod koncesijom drzi Starboard Cruise Services  (sjediste Miami).
 
Pa da pocnem.. uz Costu vjerovatno se ne veze puno ljepih rječi bar ko ponesto zna o njima.. zalosno je reci ali ja sam podosta razocarana i zato trazim nesto drugo!!  ispocetka nije bilo tolko lose (ili sam sama sebe samo uvjeravala u to) ali sto je vrijeme vise uzmicalo to sam bila sve nezadovoljnija, s profesionalne strane ne jer sam svojim radom uvijek bila zadovoljna, ali zato zivot na brodu i presing i neprofesionalizam sa Starboardove strane cine jedan ocaj u kompletu!!

Starboard od nas ocekuje naravno uvijek najbolje rezultate i postizanje targeta, prodaju u vrijeme krize istu kao i za najbolje dane, the best customer service all the time i sve naj naj... naravno da ako smo imali los cruise to je samo 'nasa krivnja'... ali ne pitaju se nikad da li je lako radit ako je cruise izuzetno tezak sa brdo sea dayeva pa svaki drugi dan radis od 09h ujutro do 24h (ili jos gore kako nasi menageri to obicavaju do 1 ili 2 ujutro) sa pola sata pauze za rucak i veceru te pola sata popodne za presvlacenje jer se menagerica taj dan ustala na ljevu nogu a takav joj je valda cijeli zivot pa jos ako je gala nabi se u onu glupu elegantnu odijecu i meetaj i greetaj do besvjesti... ne pitaju se kako nam je kad moramo prodavati i postizati targete dan za danom u polu praznom shopu , sta je vise nego uobicajeno na svim nasim brodovima, kako je kad imas deliveri od 80 paleta robe pa radis od 8 ujutro do sljedeci dan u 8 ujutro jer ti je menagerica nesposobna da rukovodi necim sto je vise od office joba.. da ne spominjemo tek kako smo potplaceni, ali da ne nabrajam vise jer ima toga tako puno...
Da se razumimo, ja sam sve muklo podnosila i nikad se svo moje nezadovoljstvo nije lose manifestiralo na moj posao jer sam profesionalna a s druge strane niko nas ne prisiljava ni na sta... vrata su svima otvorena pa kud koj mili moj...

S druge strane je Costa koja mi je od prvog dana isla na zivce, toliko losa hrana da sam obicavala prezivljavati sa kruhom i sirom, a nisam razmazena i jedem stvarno sve i svasta.. onda staff koj cine najveci dio talijani koji se drze toliko superiorno da se jedva i obracaju nekome ko nije jedan od njih, znaci social life ako nemas dobru ekipu u shopu te nisi d***lizac zabara, jednak je nuli.. i tako redom ima toga i ovdje puno ...

Pa sigurno se pitate sta sam onda i ostala tolko dugo.... e pa to je prica za sebe, vacation je kratak i dok si se snasao evo te vec ponovo na brodu.. a ponekad radimo i neke glupe zrtve...

Na kraju krajeva ovo je samo moje iskustvo i mozda sam bila baksuz vise nego bilo sta ...  pa ljudi javite se pa da podijelimo misljenja!! nadam se da nisam previse otegnula...  :embarrased:

lp svima  :)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Starboard COSTA
« Reply #1 on: 30/December/2009 »
Najljepsi pozdrav Sefu i ostalima!!

Radim za Costu od 2007. (zavrsena 3 ugovora), otvorila sam ovu temu kako bismo podijelili znanje i iskustva dobra ili losa  iz shop departmenta sa Coste!!
Znam da vecina sa ovog foruma ovo zna ali za one koji nisu upuceni, Costa Cruise Line je dio Carnival korporacije kupljene od talijanskih vlasnika a shopove pod koncesijom drzi Starboard Cruise Services  (sjediste Miami).

.............
 


Sestro draga, svaka ti je na mjestu =""
Kao da sebe slusam, isti nam je slucaj, samo sto je kod mene Celebrity, a nije Costa, i nisu Italijani oficiri, nego Grci.
Ostalo je sve isto, ali bas isto. Boze, kako se samo ovako poklapa... -()-

Nego, 'ajmo svi zajedno sad na intervju za Princess za shop, sad u BG od 14-18 januara...
Ja odoh...ako Bog da.  ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Starboard COSTA
« Reply #2 on: 30/December/2009 »
Samo naprijed ljudi, ja sam radio za Princess, i nisam primjetio lošu atmosferu u shopovima, a što se tiče društvenoga života, ima dosta naših ljudi, ne toliko u restoranima i baru koliko u casinu, spa, u električarima, mašincima, HKP, a još najviše na komandnom mostu. Tako da ono malo talijana ne dolazi do izražaja.
Dosta je naših ukrcano i na pozicije assistant buffet steward.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline anci

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Odg: Starboard COSTA
« Reply #3 on: 31/December/2009 »
hvala na podrsci decki...
pa vrijedi probat nesto drugo to svakako... GO Princess!! jos kad bi se javio neko da ga malo pohvali