Author Topic: Iskustva posle jedne cele sezone...  (Read 3601 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline angel123

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Iskustva posle jedne cele sezone...
« on: 20/January/2016 »
Cao svima!

Evo i ja da podelim svoje iskustvo....
Odradila sam celu sezonu+ winter season za kompaniju SeaChefs.
Moja pozicija je cabin stewardess plata 750+tips koji se zna jako varirati(nekad po kruzu skoro 200eura nekad 45eura...) Plata nikad ne kasni uvek je sve isplaceno pre kraja meseca.
Sta se posla tice, radi se mnogo kao sto i na ostalim brodovima....
Svaki dan od 6 do 2 i navece od 6 do 10, kada je embarkation day bukvalno ceo dan, tj housekeeping ceo dan.
Vecinom su madjari i rumuni na brodu. Ja sam imala jako dobru seficu, nikad nisam imala problema sa kolegama. Ako vide da si dosao raditi i ne samo dzabalebariti ne diraju te. Samo moras pokazati da te zanima ono kako radis i sta radis. Sta se jezika tice, kod njih nije bitno koliko dobro pricas engleski, imali smo curu koja je dosla raditi u hk a nije znala ni beknuti engl eski. Nemacki bukvalno traze samo za poziciju na recepciji, nigde drugde. Ova kompanija je jako dobra da steknes iskustvo da zaradis nesto para i potpuno podrzavaju parove. Ja sam se sa deckom zajedno priavila i celo vreme su nas smatrali kao jedno, nikada nisupravili problema oko toga.
Ako nekoga nesto zanima nek pita....tu sam da odgovorim.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Iskustva posle jedne cele sezone...
« Reply #1 on: 20/January/2016 »
Pohvalno da si se javila.
Mene zanima proces prijave i dobivanja posla, kako je to išlo, pogotovo u paru, niti na prekooceanske nije lako otići u paru, a ti su uspila na riječni. Možete li birati brod ili idete kamo vas SeaChefs pošalje?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline angel123

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Iskustva posle jedne cele sezone...
« Reply #2 on: 20/January/2016 »
Naravno :)

Sta se prijave tice.... aplikaciju za posao smo poslali preko njihove starnice jos 2014e u novembru.
Intervju smo imali preko telefona, verovatno sto smo vec imali prethodnog iskustva sa prekoocenskog broda. Regruterki smo tad odmah rekli da bi hetli da radimo na istom brodu, tad nam je rekla da oni i bas vole ako parovi zele da rade na istom brodu posto tad manje su sanse da ce dati otkaz ili odustati posle kratkog vremena.(znaci decko i ja smo u istoj kabini bili, zajedno isli na godisnji, svaki put smo iste letove imali... kao da smo jedno).
Na samom intervju preko telefona nista posebno nije pitala... samo o prethodnim poslovima. Posle toga smo odradili lekarski i vizu, ispunili razne dokumente sta su trazili.
U martu nam su stigli ugovori i pocetkom aprila smo vec na brodu bili.
Putni trosak oni placaju od samog pocetka i zaboravila sam napomenuti da imamo bonus 50e posle svakog meseca a to daju tek na kraju ugovora, tako da smo u novembru sa zadnjom platom smo plus 350e dobili.
Posto je SeaChefs koncesionar imaju mnogo brodova... nama je zapala Luftner Cruises sa amerima, izraelcima, nemcima, turcima, francuzima...
Ako neke zele da idu zajedno kao par ova kompanija je odlicna samo morate da im napomenite to, jeste da se ne moze zaraditi toliko kao sto na Vikingu ili Uniwolrdu ali je jako dobra odskocna daska.

Offline lazarus

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Iskustva posle jedne cele sezone...
« Reply #3 on: 20/January/2016 »
Lepo je čuti mišljenja iz prve ruke. Hvala na divnom tekstu. Da li možda imate informacije kako prolaze bartender-i i barwaiter-i? Puno pozdrava!!!

Offline angel123

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Iskustva posle jedne cele sezone...
« Reply #4 on: 20/January/2016 »
Nema na cemu :) tu sam da pomognem, posto znam koliko znaci na pocetku :)

Nemam bas puno informacije sta se bara tice,... Na mom brodu u baru je tri osobe radilo nekad i cetri... oni pored baksisa iz tip boxa i baksisa na ruke imaju jos neki procenat na kolicinu prodatog pica,... ne znam tacno koliko... nekad lepu cifru znaju nakupiti a nekad nista... ali sve to najvise zavisi od gostiju...

Offline lazarus

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Iskustva posle jedne cele sezone...
« Reply #5 on: 21/January/2016 »
Hvala!!!!!

Offline JosipLevy

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Iskustva posle jedne cele sezone...
« Reply #6 on: 02/February/2016 »
 E pozdrav. evo i ja dobio ugovor za AmaCello da se ukrcam 12.4.. to mi nekako malo kasno? na kojem si ti brodu bila? ja nemam nikakva losa saznanja o toj kompaniji.. ali eto opet da vidim tvoje misljenje.. n kojem si brodu bila? pozz

Offline angel123

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Iskustva posle jedne cele sezone...
« Reply #7 on: 02/February/2016 »
Nije kasno, u glavnom krajem marta krecu brodovi.... prosle godine njihov novi brod 23. Aprila je isplovio iz hafen-a..... nista ne brini.... ne znam puno o tim brodovima ja sam na Amadeus Royal-u bila....