Author Topic: Obnova D2 sertifikata  (Read 1925 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Obnova D2 sertifikata
« on: 21/January/2016 »
Pozdrav svima,
Treba da obnovim D2 sertifikat iliti osnove sigurnosti na brodu. Prvi put obuku i ispite sam radio u Brodarskoj Skoli tj Luckoj Kapetaniji u Beogradu 2010 godine, a sa nekoliko strana sam u poslednje vrijeme cuo da je Beograd izgubio licencu za izdavanje ovakvih sertifikata, pa me sad zanima gdje da sto jednostavnije i naravno sto jeftinije obnovim ovaj sertifikat?
Jedan od trening centara u Hrvatskoj mi je rekao da u Hrvatskoj ne priznaju obuku ni sertifikate izdate u Srbiji te da ukoliko bih odlucio preko njih uraditi obnovu sertifikata, morao bi proci obuku ispocetka 6 dana, i platiti punu cijenu obuke i ispita. Po meni cista nebuloza jer na brodu radim 8 godina i sve te stvari znam napamet da me probudis u bilo koje doba noci. Uostalom po dolasku na brod, svakako imam safety treninge za svaki novi ugovor i svaki novi brod.
S druge strane, jedan trening centar iz Zadra mi nije postavljao nikakve uslove. Rekli su da placam samo cijenu obnove i ispita i da sve zavrsavam za jedan dan. Nisu me ni pitali ciji sertifikat posjedujem niti bilo sta.
Eto pa ako neko ima svjezije iskustvo u vezi sa obnovom D2, zamolio bih da podijeli sa mnom i sa ostalim clanovima foruma. Ja cu sigurno ostaviti post nakon sto zavrsim obnovu.
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Obnova D2 sertifikata
« Reply #1 on: 22/January/2016 »

S druge strane, jedan trening centar iz Zadra mi nije postavljao nikakve uslove. Rekli su da placam samo cijenu obnove i ispita i da sve zavrsavam za jedan dan. Nisu me ni pitali ciji sertifikat posjedujem niti bilo sta.
Eto pa ako neko ima svjezije iskustvo u vezi sa obnovom D2, zamolio bih da podijeli sa mnom i sa ostalim clanovima foruma. Ja cu sigurno ostaviti post nakon sto zavrsim obnovu.

Trening centar iz Zadra ti ni ne moze postavljat uvjete, jer oni ne mogu izdat certifikat. U Hrvatskoj jedino lucka kapetanija ima ovlast za odrzati ispit i izdat svjedodzbu o osposobljenju.
Skole i trening centri mogu samo treninge odrzati pred ispit.
Nadji broj neke lucke kapetanije i nazovi njih pa pitaj.
Meni za produzenje je trebala kopija brebeta koji istice, kopija matrikule ( strana sa osobnim podatcima i strana sa navigacijom), uplatnica i taksene marke, sve skupa oko 350 kuna.