Author Topic: Genting Hong Kong  (Read 7440 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: Genting Hong Kong
« Reply #15 on: 23/August/2016 »
Koje su im nacije tehnicki oficiri?

Svedani i kapetan je svedan.

Offline octagone

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Genting Hong Kong
« Reply #16 on: 23/August/2016 »
Pozdrav ljudi!

Zna li neko kako uopste aplicirati za ovu kompaniju?Ide li iskljucivo preko neke agencije ili postoji neki kontakt mail?

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Genting Hong Kong
« Reply #17 on: 24/August/2016 »
Prvo,dozvoli da svatko ima svoje misljenje,bez da ga napadas u tom tonu.
Ne radis,nego si na treningu ! Kad se ukrcas na brod,neces vise spavat u gostinjskoj kabini,nego u kabini za 4,bez cabin clinera kao sto sam i napisala.
Kad pocmes da radis u paru sa kineskim batlerom  i kineskim gostima koje ne razumijes i koji se tebi nece niti obracat ,bas me zanma kako ce to funkcionirat.  :hekla:

Kakva je mogucnost napredovanja bijelaca u kompaniji - nikakva ! Svi manageri na brodu su kinezi upravo zbog jezika.
Mozda netko ima i vise informacija od tebe.
Sretno +U+

Opet hrpu glupost pises, zensko, sta ces!

Front office manager - Diane ( filipini ),  F&B manager Mario ( filipini ), Bar manager - Jet ( filipini ), Rest manager 4 seasons - Iwan ( filipini ), Ocean palace rest sup - Alvin ( filipini ), Hitel manager Charlie ( malezija ), Shop manager ( filipini ), Personel manager Mel ( filipini ), ma kada malo bolje razmislim neznam ni jednom managera a da je Kinez, mozda i ima, ali evi sada se ne mogu sjetiti.

Uglavnom to je Super star, krntija od firme, a mi radimo za Dream cruises ciji prvi zaplovio ima dva dana i prvi kruz mu je u 11 mjesecu. Genting Dream sam vec ukratko opisao, Predsjednik kompanije - Brown ( amer ), Hotel Manager - Norbet ( Čeh ) , F&B vjetovazno Markt ( Austrijanac ), Butler manager vjerovatno Marcelo ( Brazilac ), a ostali management ne znamo, ali ne vjerujem da ce bit Kinezi.

Uglavnom sada na Libri imas posade masu koja nezna beknut Kineski, nista vise od ni hao. Sunny ( Koreanka ) koja radi kao Guest Service managet ( vip gosti), El - recepcija, pa da dalje ne nabrajam.

80%-90% Vip gostiju ( sto na Staru plate 500 Eura za kabinu ) pricaju Engleski!!

Na Dreamu ( po rijecima predjesdnika kompanije i hotel direktora ) ocekivamo goste koji ce placati $10 000  za kruz i high rollere koji ce kockati prosijek  milijun-dva po danu. Imat cemo 8 suitova koja imaju direkt vrata u kazino. Mislis li da li ti gosti ( bogati Malezijci,Singapurci,Ibdijci,Kinezi... ) pricaju engleski?Ja bih sad placu stavio da 95% tih gostiju prica engleski! A i da kojim slucajem netko i ne prica, tu nam je kineski batler koji ce nam sluziti za prevodenje jer za ostalo nista nisu ni sposobni.

Kina , barem sto se tice kruzing turizma, je buducnost i to su uvidjele sve kompanije svijeta, i situacija se zaostrava. U smrdljivom Xiamenu susrecem Royalov ( ja mislim Voyage of the seas ) svako malo, evo danas u Miakojimi Princesov brod kraj nas, svi dolaze na ovo trziste za koje se predvida da ce rasti 10 puta u sljedecih 10 godina, i raditi za najjacu i naluksuzniju Kinesku ( Malrzijsku ) kompaniju , koja placa butlerima za trening $3500 ( Disney za trening placa $300 za dva tjedna, Oceania $990 za mjesec mukotrpnog rada i otvaranja broda ), ti kazes da i nije neka sreca radit za ovu kompaniju?

Kazes da je mogucnost napredovanja nikakva ? Evo na treningu je vec 5-6 ljudi dobilo promocije u trenere. Dobili odijelo, kravate i poducuju Kineze ( filipikce,indijce ) o whiskijima,vinima,konjacima...i skupa sa jos 2 sto su dobili promociju u team leadere, plus jos dvoje sto su poslani na kopno da budu treneri... Kakvu si glupost napisala Boze sacuvaj.

Kakve gluposti sa kabinom pricas? Kakav cleaner? Mi butleri smo u rangu sa konobarima,barmenima, crew status. Gdje to crew status ima ciscenje kabine a da ne plazi na crno?? I sta je problem 4 u kabini? Na Disneyu je 3, jedan vise manje isti klinac. Ako imas 110 kg kao ja onda nemas problema sa cimerima, svi sve postuju :).


Imas neke poluinformacije, molim te nemoj ih vise ovdje prosipat po forumu jer ne pomazes nikome, mozes samo nekoga odgovorit da ne dode na super kompaniju u nenormalnoj ekspanziji ( kupili brodogradiliste u Njemacko Meyer Werft da sto prije stancaju brodove, jedan luksuzni porinut prije dva dana, sljedeci dogodine, pa jos dva u sljedece dvije godine ).

Oficira ima nasih dosta, na ovoj su krntiji 3 naša, 2 Hrvata i jedan Crnogorac. Bridge su Šveđani i Finac, kapetan Šveđanin, Chief eng Šveđanin, i tako.Ako nekome nešto treba - inbox.

Tebi leptirice ne dozvoljavam prosipanje neistina i poluinformacija na ovom forumu, ovaj forum nije da se mi ovdje zaj... , vec da ljudi nadu posao, a ti im u tome niti malo nenpomažeš!!!

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Genting Hong Kong
« Reply #18 on: 03/February/2017 »
ima li neko mejl na koji im se moze obratiti...ili sam retardiran ili ne znam sta la ne mogu da iskopam nigde mail