Author Topic: Genting Hong Kong  (Read 7480 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maroza

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Genting Hong Kong
« on: 21/January/2016 »
Pozdrav svim korisnicima foruma.

 Prijavio sam se on-line za Crystal Cruises. Posle nekog vremena mi je stigao odgovor da su im liste cekanja pune pa su me pitali da li bih radio kao Butler za kompaniju Genting Hong Kong. Popunio sam aplikaciju i poslao  a odgovor je bio veoma brz, u roku od dva dana. Intervju ce biti u Beogradu 17.02.2016. u hotelu IN(bulevar Arsenija Carnojevica) u 10 sati. Duzina ugovora je 5 meseci praceno sa 2 meseca odmora. Pre ukrcaja se ide na trening koji je takodje placen. Plata za tu poziciju iznosi 3500$ fiksno. Ako neko ide na intervju ili ima iskustva na ovoj poziciji neka pise. pozzzzz

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Genting Hong Kong
« Reply #1 on: 21/January/2016 »
toliku lovu butler moze samo sanjati, nesto ne stima u ovoj prici.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dropkick Murphys

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Genting Hong Kong
« Reply #2 on: 21/January/2016 »
toliku lovu butler moze samo sanjati, nesto ne stima u ovoj prici.

Na Celebrity-ju,batleri su imali vecu platu nego sobari,a sobari su uzimali za mesec skoro pa 3500 usd...

Offline maroza

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Genting Hong Kong
« Reply #3 on: 21/January/2016 »
Sefe izvini unapred,ovo je copy paste iz mail-a

Dear Applicant,

 

Currently we do not have any openings on Crystal Cruises, however we have review your CV and would like to consider you as Butler for our mother company Genting`s new ship, Genting Dream.

 

Crystal Cruises is fully owned by Genting Hong Kong Limited ("Genting Hong Kong") who is a leading global leisure, entertainment and hospitality enterprise, with core competences in both land and sea-based businesses including Star Cruises in the Asia-Pacific; acclaimed luxury cruise line, Crystal Cruises; and Resorts World Manila (RWM), an associate of Genting Hong Kong.

 

Genting`s first ship in the premium cruise market, Genting Dream will set sail November 2016. The new ship will carry 3,400 passengers and 2,000 crew members, giving a high 1,7 crew to guests ratio. The ship will have two exclusive decks of 'Dream Suites' that will come with European butler service and special privileges.

 

On behalf of Genting Hong Kong, Crystal Cruises Manning will hire all the Butlers for Genting Dream. Personal interview will be held and training will be given by Crystal Cruises Head Butlers.

 

See below more information on the Butler position:

 

A flight ticket will be arranged for you to Hong Kong to start training on board Superstar Virgo. You will be trained by professional Butlers from Crystal Cruises. After the training period, a schedule will be made to have a short vacation prior to your transfer to Germany to board the Genting Dream.

 

Start date                                           March 2016 in Hong Kong

Salary                                                   USD 3,500 per month. Paid on board only

Contract length               5 month on and 2 month off

Living conditions                             4 crew in one cabin

 

Personal interviews will take place. Time and place TBA.

If you are interested in the position as a Butler for Genting Dream, please fill out attached Application form and return it to this e-mail address and we will continue with the Application process.

 

For more information about Genting Dream, please click on below link and/or visit Crystal Cruise Manning on Facebook and have a look on the video about the new ship, Genting Dream.

Offline jmah

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Company: Crystal Symphony, Viking Star
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
Re: Genting Hong Kong
« Reply #4 on: 22/January/2016 »
Ja radim na Crystalu i koliko znam naši butleri izađu mjesečno sa platom i bakšišom između 4 i 5 hiljada dolara.

Offline Hope_never_dies

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
  • Viva La Libertad!
    • View Profile
Re:
« Reply #5 on: 22/January/2016 »
Vas cetvoro u kabini, mnogo je to...

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk


Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re:
« Reply #6 on: 22/January/2016 »
za 3.500 $ mjesečno. plus tip.. vrijedi se žrtvovati na neko vrijeme :)

ako se ne varam, ovaj Genting je bivši Star Cruises?
Once a sailor, always a sailor.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re:
« Reply #7 on: 30/January/2016 »
za 3.500 $ mjesečno. plus tip..

Koliko ti je Kineza u životu ostavilo tips ?

Offline maroza

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Genting Hong Kong
« Reply #8 on: 30/January/2016 »
Za 12 dana na mediteranu 250 eura :yahoo:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re:
« Reply #9 on: 31/January/2016 »
Koliko ti je Kineza u životu ostavilo tips ?

Jedan :D i bez tipa, plaća je vrijedna toga...
Once a sailor, always a sailor.

Offline nadica21

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Genting Hong Kong
« Reply #10 on: 08/February/2016 »
uf svi ti kinezi... i mi idemo na intervju.  al dobro de, bice valjda to ok :run:

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: Genting Hong Kong
« Reply #11 on: 09/August/2016 »
Radit za ovu kompaniju i nije neka sreca s obzirom da su 95% posade azijati,odnosno kinezi i da kompanija trazi da evropljani uce mandarinski kineski jezik i to 1000 rijeci u roku 3-4 mjeseca.

Biti u kabini s 4 je prava muka jer tesko da ce svi u isto vrijeme spavati i raditi,dok si jos svjez i nov na ugovoru je ok,a poslje i jedna osoba s kojom si u kabini ti ide na zivce kad si umoran.

A da ne pricamo o tome da nisu predvidjeli cabin cleanere pa ce svatko cistit sam svoju kabinu. :embarrased:

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Genting Hong Kong
« Reply #12 on: 22/August/2016 »
Radit za ovu kompaniju i nije neka sreca s obzirom da su 95% posade azijati,odnosno kinezi i da kompanija trazi da evropljani uce mandarinski kineski jezik i to 1000 rijeci u roku 3-4 mjeseca.

Biti u kabini s 4 je prava muka jer tesko da ce svi u isto vrijeme spavati i raditi,dok si jos svjez i nov na ugovoru je ok,a poslje i jedna osoba s kojom si u kabini ti ide na zivce kad si umoran.

A da ne pricamo o tome da nisu predvidjeli cabin cleanere pa ce svatko cistit sam svoju kabinu. :embarrased:

Hrpa gluposti! Sretniji sam.ovdje 10x nego kada sam radio za Disney!

Odakle ti ta glupost o 1000 rijeci mandarinskog?
Na treningu smo ima vise od 3 mjeseca, puna placa, spavamo po dvoje u gostinjskim kabinama, svaki smo port vanka od kako se otvori gangway pa sve dok se ne zatvori, a kompanija dosta trosi na nas ( dovela je butlere sa Britanskog butler instituta da nam odrzi tecajeve i uruci certifikate, dovela je profesionalce za kinesku kulturu, profesionalce za kineske cajeve, profesoricu Kineskog - imali smo dva mjeseca 4 sata tjedno lekcije kineskog, i to je ok, da se nauci ni hao, i to je to. Kakvih crnih 1000 rijeci?

Dva tjedna smo imali 4-5 sati dnevno neka predavanja, a nakon toga smo krenuli sa 3 mjeseca department treningom. Po 7 dana stojimo i promatramo kako se radi na recepciji,kazinu,barovima,restoranima, guest servicu, shore ex,...."Radimo" u prosjeku 3-4 sata dnevno, ako i toliko. Nikad mi u zivotu nije bilo bolje a ti pises da rad za ovu kompaniju i nije neka sreca?

Brod je jucer ubacen u more, pogledaj malo sto je i kakav je Genting Dream brod na kojem cemo radit. 19 dekova, 2000 posade na 3300 gostiju, 35 barova i restorana, 2 podmornice...

A Genting Hong Kong je za*****ana kompanija. Vlasnici su Star cruises, Crystal cruises, Dream cruise kompanije, Crystal river cruise kompanije, a trenutno u izgradnji imaju 4 broda. Kupili su i brodogradiliste u Njrmackoj da sto prije štancaju brodove Myer Werth brodogradiliste, tako nekako se pise. I cijeli taj Cruise business sto imaju ima udio od 10% od prometa kompanije. Samo jedan rezort u Maleziji im ima preko 5000 soba..

Sto mislis kakva je mogucnost napredovanja bijelca na ovoj kompaniji?
Uglavnom izjaviti da raditi za ovu kompaniju nije neka sreca je jako glupo, meni nikad bolje u zivotu nije bilo , a kamoli na brodu.

Pozdrav iz Kine,.cujemo se uskoro!

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Genting Hong Kong
« Reply #13 on: 22/August/2016 »
Koje su im nacije tehnicki oficiri?
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline leptirica_26

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
  • Company: Carnival,Seabourn,Crystal,Oceania,G&P
  • Job Title: Stewardess
Re: Genting Hong Kong
« Reply #14 on: 22/August/2016 »
."Radimo" u prosjeku 3-4 sata dnevno, ako i toliko. Nikad mi u zivotu nije bilo bolje a ti pises da rad za ovu kompaniju i nije neka sreca?

Sto mislis kakva je mogucnost napredovanja bijelca na ovoj kompaniji?
Uglavnom izjaviti da raditi za ovu kompaniju nije neka sreca je jako glupo, meni nikad bolje u zivotu nije bilo , a kamoli na brodu.

Pozdrav iz Kine,.cujemo se uskoro!
Prvo,dozvoli da svatko ima svoje misljenje,bez da ga napadas u tom tonu.
Ne radis,nego si na treningu ! Kad se ukrcas na brod,neces vise spavat u gostinjskoj kabini,nego u kabini za 4,bez cabin clinera kao sto sam i napisala.
Kad pocmes da radis u paru sa kineskim batlerom  i kineskim gostima koje ne razumijes i koji se tebi nece niti obracat ,bas me zanma kako ce to funkcionirat.  :hekla:

Kakva je mogucnost napredovanja bijelaca u kompaniji - nikakva ! Svi manageri na brodu su kinezi upravo zbog jezika.
Mozda netko ima i vise informacija od tebe.
Sretno +U+